• środa, 27 maja 2020 r.

Bigoteria i chciwość – spadek po Reaganie

Prezydent zrobił to co zalecał gen. George Patton już w 1945 roku (człowiek wybitny – już w 1917 roku docenił znaczenie czołgów, gdy wszyscy w Ameryce je wyśmiewali) , a czego nie odważyli się wysłuchać ani Truman, ani Eisenhower, Kennedy czy Carter. Reagan mocno zaangażował się w wyścig zbrojeń i prawdopodobnie przyspieszył upadek ZSRR.

Niestety „uzbroił” też USA mentalnie, każąc wierzyć obywatelom, ze ZSRR to nie tyle zły pomysł, i rezultat głupoty administracyjnej, ale też ucieleśnienie jakiegoś tajemniczego baśniowego zła (podobnie jak G.W. Bush o Iraku), wskrzesił darwinizm społeczny i średniowieczną bigoterię i mediewalną religijność serca kraju, i teraz 1/4 Amerykanów wierzy, że Jezus przyjdzie jeszcze za ich życia… – jak mówi Bill Maher – that’s religion – ego disguised as humility… Reaganowcy fałszowali statystyki, by udowodnić, że kobietom najlepiej w domach i wbili nóż w plecy równościowym aspiracjom niewiast.

Wielki kryzys ekonomiczny po raz pierwszy pokazał, jaki śmietnik pozostawił po sobie ów kowboj…

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

3 komentarze

  1. Lucyan
    13 sierpnia 2016 at 00:02 - odpowiedz

    To że Jezus przyjdzie jeszcze za życia jest wynikiem genetycznego przekroju Jankesow. Ten cały pas biblijny nie wziął sie znikąd, bo przeciez wsrod emigrantow było dużo religijnych czubkow i sekt, przesladowanych w Europie.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *