Bigoteria i chciwość – spadek po Reaganie

Prezydent zrobił to co zalecał gen. George Patton już w 1945 roku (człowiek wybitny – już w 1917 roku docenił znaczenie czołgów, gdy wszyscy w Ameryce je wyśmiewali) , a czego nie odważyli się wysłuchać ani Truman, ani Eisenhower, Kennedy czy Carter. Reagan mocno zaangażował się w wyścig zbrojeń i prawdopodobnie przyspieszył upadek ZSRR.

Niestety „uzbroił” też USA mentalnie, każąc wierzyć obywatelom, ze ZSRR to nie tyle zły pomysł, i rezultat głupoty administracyjnej, ale też ucieleśnienie jakiegoś tajemniczego baśniowego zła (podobnie jak G.W. Bush o Iraku), wskrzesił darwinizm społeczny i średniowieczną bigoterię i mediewalną religijność serca kraju, i teraz 1/4 Amerykanów wierzy, że Jezus przyjdzie jeszcze za ich życia… – jak mówi Bill Maher – that’s religion – ego disguised as humility… Reaganowcy fałszowali statystyki, by udowodnić, że kobietom najlepiej w domach i wbili nóż w plecy równościowym aspiracjom niewiast.

Wielki kryzys ekonomiczny po raz pierwszy pokazał, jaki śmietnik pozostawił po sobie ów kowboj…

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

3 Odpowiedzi na “Bigoteria i chciwość – spadek po Reaganie”

  1. To że Jezus przyjdzie jeszcze za życia jest wynikiem genetycznego przekroju Jankesow. Ten cały pas biblijny nie wziął sie znikąd, bo przeciez wsrod emigrantow było dużo religijnych czubkow i sekt, przesladowanych w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + trzynaście =