• wtorek, 20 października 2020 r.

Panie Kaczyński, król jest nagi! Urszula Kozioł

 

Wybitna wrocławska poetka napisała wiersz o prawdzie i nadeszła pora, aby ten wiersz wybrzmiał wśród ludzi zatroskanych o Polskę. Prawda ma to do siebie, że władza budowana na przemocy za jakiś czas okryje się hańbą nawet wśród tych, którzy nie chcą teraz znać prawdy i kupują tanie mity. Widząc uzurpatora jakieś dziecko krzyknie „król jest nagi!” i nie będzie to miły widok dla tych, którzy z zapałem wychwalali piękne szaty naczelnika.

Podobne materiały

7 komentarzy

 1. dżizas
  18 marca 2016 at 19:43 - odpowiedz

  Gdy przeczytałem tytuł, to pomyślałem, że może będzie jakiś mały striptiz (w wykonaniu Kaczyńskiego?), a tu zdziwienie – proza poetycka z wtrętem klerykalnym i tylko królestwo jest nierządne… (no dobra, żartowałem!)
  😉

 2. hedwigis
  19 marca 2016 at 11:24 - odpowiedz

  Jestem pewna,że mój wychowawca szkolny ‚a ojciec pani Urszuli,pan Hipolit Kozioł pochodzący z okolic Zamościa nie wziąłby udziału w Kodzie.

  • dżizas
   19 marca 2016 at 15:11 - odpowiedz

   Jak spod Zamościa to pewnie by nie wziął.
   😉
   A teraz trochę oftopowo – kiedy byłem w Zamościu, pierwszy i ostatni raz w życiu, musiałem z początku zasięgnąć u jakiegoś „lokalsa” informacji na temat funkcjonowania miejscowej komunikacji miejskiej (okazało się, że moje podejrzenia, że tak naprawdę tamtejsza komunikacja miejska jest bytem wirtualnym okazały się bardzo bliskie rzeczywistości, ale to jest już temat na całą osobną epopeję heroikomiczną). Na przystanku stał staruszek, bardzo po kresowemu rozmowny, ale i bardzo pomocny. W trakcie rozmowy okazało się jednak, że to Poznaniak z krwi, kości i genów tyle, że od młodości zamieszkujący Polskę B! Bardzo mi ten pan wtedy pomógł.
   Ogólnie jednak rzecz biorąc Zamość to miasto okropnie przereklamowane, z takim nieznośnym, wręcz depresyjnym klimatem prowincjonalnej Kongresówy. Wszędzie wokoło paskudne drewniane budy, zakurzone dekoracje bożonarodzeniowe na domach i latarniach (w środku lipca!) i przewodnicy turystyczni, którzy co dwa zdania domagają się napiwków i wylewają kubły pomyj na „tych z Krakowa”. A upał taki, że zdechnąć można. Stanowczo odradzam!
   😀

 3. Leszek Małkowski
  19 marca 2016 at 21:20 - odpowiedz

  Kaczyzm jest tworem FSB i służy Putinowi. Pokrzykiwanie – Kaczyński be, jest jak telepanie patykiem w puszce.
  http://leszekm.blogspot.com/2016/01/kaczyzm-jest-tworem-fsb.html
  http://leszekm.blogspot.com/2016/02/putinskaja-prawda.html

  • Aram
   20 marca 2016 at 02:41 - odpowiedz

   Tutaj też piszesz, chory człowieku? Kto Ci za to płaci i skąd masz tyle czasu na powielanie tych bzdur i niedorzeczności na wszystkich portalach?

 4. Janusz
  Janusz
  20 marca 2016 at 06:21 - odpowiedz

  Wazne ze sa ludzie jak Urszula ktorzy nie sa apatyczni i chca zatrzymac neofaszyzm .Mozna sie z nimi nie zgadzac ale trzeba uznac ich charakter. Pan prezes ubiera sie w szaty nacjonalizmu i chrzescijanstwa ale Urszula ma racje. Prezes jest nagi. Wyzwanie dla poplecznikow prezesa. Pokazcie w Europie glupszego polityka.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *