Panie Kaczyński, król jest nagi! Urszula Kozioł


 
Wybitna wrocławska poetka napisała wiersz o prawdzie i nadeszła pora, aby ten wiersz wybrzmiał wśród ludzi zatroskanych o Polskę. Prawda ma to do siebie, że władza budowana na przemocy za jakiś czas okryje się hańbą nawet wśród tych, którzy nie chcą teraz znać prawdy i kupują tanie mity. Widząc uzurpatora jakieś dziecko krzyknie „król jest nagi!” i nie będzie to miły widok dla tych, którzy z zapałem wychwalali piękne szaty naczelnika.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Panie Kaczyński, król jest nagi! Urszula Kozioł”

 1. Gdy przeczytałem tytuł, to pomyślałem, że może będzie jakiś mały striptiz (w wykonaniu Kaczyńskiego?), a tu zdziwienie – proza poetycka z wtrętem klerykalnym i tylko królestwo jest nierządne… (no dobra, żartowałem!)
  😉

 2. Jestem pewna,że mój wychowawca szkolny 'a ojciec pani Urszuli,pan Hipolit Kozioł pochodzący z okolic Zamościa nie wziąłby udziału w Kodzie.

  1. Jak spod Zamościa to pewnie by nie wziął.
   😉
   A teraz trochę oftopowo – kiedy byłem w Zamościu, pierwszy i ostatni raz w życiu, musiałem z początku zasięgnąć u jakiegoś „lokalsa” informacji na temat funkcjonowania miejscowej komunikacji miejskiej (okazało się, że moje podejrzenia, że tak naprawdę tamtejsza komunikacja miejska jest bytem wirtualnym okazały się bardzo bliskie rzeczywistości, ale to jest już temat na całą osobną epopeję heroikomiczną). Na przystanku stał staruszek, bardzo po kresowemu rozmowny, ale i bardzo pomocny. W trakcie rozmowy okazało się jednak, że to Poznaniak z krwi, kości i genów tyle, że od młodości zamieszkujący Polskę B! Bardzo mi ten pan wtedy pomógł.
   Ogólnie jednak rzecz biorąc Zamość to miasto okropnie przereklamowane, z takim nieznośnym, wręcz depresyjnym klimatem prowincjonalnej Kongresówy. Wszędzie wokoło paskudne drewniane budy, zakurzone dekoracje bożonarodzeniowe na domach i latarniach (w środku lipca!) i przewodnicy turystyczni, którzy co dwa zdania domagają się napiwków i wylewają kubły pomyj na „tych z Krakowa”. A upał taki, że zdechnąć można. Stanowczo odradzam!
   😀

  1. Tutaj też piszesz, chory człowieku? Kto Ci za to płaci i skąd masz tyle czasu na powielanie tych bzdur i niedorzeczności na wszystkich portalach?

 3. Wazne ze sa ludzie jak Urszula ktorzy nie sa apatyczni i chca zatrzymac neofaszyzm .Mozna sie z nimi nie zgadzac ale trzeba uznac ich charakter. Pan prezes ubiera sie w szaty nacjonalizmu i chrzescijanstwa ale Urszula ma racje. Prezes jest nagi. Wyzwanie dla poplecznikow prezesa. Pokazcie w Europie glupszego polityka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedem =