• poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.

Wizy zależą od kongresu USA a nie prezydenta. Piotr Napierała

 

Co jakiś czas wraca temat, że obiecujący Polakom zniesienie wiz prezydent USA nie wywiązał się ze zobowiązań, albo (najczęściej), że mógł obiecać zniesienie wiz, ale nie obiecał. Otóż to tak nie działa. Kwestia dostępności wiz do USA jest po części oparta na algorytmie związanym z zachowaniem danej nacji w USA. Aby zmienić to podejście, trzeba by poważnych zmian prawnych mających charakter ogólny. Oczywiście istnienie tego algorytmu potęguje niesprawiedliwość jaką jest promowanie nielegalnych imigrantów z Meksyku. Polak nie może przedrzeć się przez bramki lotniska w USA bez wizy, zaś Meksykanin może, zatem Trump bronił w tym wypadku równości szans… 

Podobne materiały

11 komentarzy

 1. Lucyan
  22 maja 2018 at 23:06 - odpowiedz

  Napierała jest rozkoszny. Własnie wyjasnił, ze USA stosuje  bolszewickie metody i je usprawiedliwia, odpowiedzialnosc zbiorowa. Dlaczego ja  mam ponosic konsekwencje, ze jakis gosc z Podlasia łamie amerykanskie prawo? PN osmieszył sie totalnie.  Niech USA wyłapie tych gosci co łamia prawo i ich ukarze. Co dalej, jak kilku  Marianow z Podkarpacia przekroczy predkosc o 20 miles/h to ja nie bede mogł wypożyczyc samochodu na terenie USA? Amerykanskie bolszewiki. I niech amerykanskie prezydenty nie kłamią, a jesli mowią ze pomogą, to niech potem pokazą, ze cos tam probowali. Albo niech wprost powiedzą do polskiego plebsu: Sorry, ale nic nie mozemy zrobic. 

  Poza tym, ten piekny "algorytm" nie stworzyli Polacy ani żadne żydowskie  bostwo. Wszystko mozna zmienic.  Najlepiej niech łapią  Polakow, karzą i wysyłają do do domu.

  A jakie problemy Amerykanie mają z Mexico, to nas to guano obchodzi. 

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   23 maja 2018 at 21:49 - odpowiedz

   Bolszewickie? Sam się ośmieszasz drogie dziecko. Lucusiu pamietaj prawa imigranckie są zawsze zbiorowe. przykro mi, ze to robi ci kuku.

   • Lucyan
    26 maja 2018 at 05:07 - odpowiedz

    Amerykanie mogą sobie ustanawiac prawa jakie chcą. Moja obiekcja  jest jedynie taka:

    Dlaczego nie wyłapią osób z Polski, ktore łamią ICH prawo i wyslą do Polski? I ukarzą ich poprzez zakaz odwiedzania USA na ilestam lat, albo od razu na Guantanamo? Dlaczego stosują odpowiedzialnosc zbiorową? 

 2. Benbenek
  23 maja 2018 at 08:17 - odpowiedz

  Uśmiałem się jak wyobrażałem sobie jak pan Trump walczy z nierównościami szans. A to przy pomocy wiz specjalnie dla Polaków którzy nie mogą przeskakiwać bramek na lotnisku które to brami Meksykanie pokonują bez problemu. A może przy pomocy reformy podatków obniżając je tylko dla tych bogatych. Podobno mur na granicy z Meksykiem ma mieć schodki specjalnie dla tych niskich wzrostem, dla wyrównania szans. 

  No i w ogóle to pan Trumo jest dobry tylko bojarzy są źli.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   23 maja 2018 at 21:51 - odpowiedz

   Trump jest doobry i bojarzy z GOP też, a imigrantów się wyłapuje i deportuje a nie bawi z nimi jak w UE. Na razie muru nie ma a granica jest dziurawa wiadomo. Wielkie mi odkrycie .

   • Vernon_Roche
    23 maja 2018 at 21:58 - odpowiedz

    Ostatni mądry z GOP to był chyba John McCain — ten, który "dał się złapać" i dlatego  według Trumpa jest chujowy. 
    No i jeszcze chyba pani ambasador w ONZ i wolałbym chyba, żeby to ona była teraz prezydentem zamiast Trumpa, który czyta tylko te fragmenty raportów, w których jest o nim mowa (jest jego imię i nazwisko). 

   • Benbenek
    24 maja 2018 at 08:21 - odpowiedz

    Witaj w klubie komunistów i bolszewików. Nie wiedziałem że jesteś zwolennikiem wyrównywania szans. Zupełnie jak lewactwo z UE

 3. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  23 maja 2018 at 21:51 - odpowiedz

  Czy poza naszymi komuszkami, co to dostają świerzbu od wszytskiego co jankeskie będzie jakiś ciekawy głos w dyskusji? : )

  • Vernon_Roche
   23 maja 2018 at 22:04 - odpowiedz

   Czy ktoś tutaj rzeczywiście kiedyś postulował wprowadzenie komunizmu?

 4. Janusz
  Janusz
  3 czerwca 2018 at 01:55 - odpowiedz

  Scisle mowiac kwestia wiz jest w rekach Department of State ktory jest odpowiednikiem ministerstwa Spraw Zagranicznych.  Department of State podlega prezydentowi USA. W USA prezydent jest rowniez premierem tzn szefem rzadu.

  Obiecanki Trumpa nie sa wiele warte bo jest on   skorumpowany  i chaotyczny . Zmienia zdanie co kilka dni i obstawia sie prawnikami ktorzy bronia go przed obywatelami.

  Zajmie wiele lat aby naprawic zniszczenia prestizu Ameryki po Trumpie.  

   

  • Heisenberg
   6 czerwca 2018 at 22:25 - odpowiedz

   Jak na razie to Trump jest bardzo konsekwentny w swoich działaniach, także słowa o zniszczonym prestiżu, to jest najzwyczajniejsze w świecie powtarzanie lamentu oderwanych od władzy demokratów.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *