Wizy zależą od kongresu USA a nie prezydenta. Piotr Napierała

 

Co jakiś czas wraca temat, że obiecujący Polakom zniesienie wiz prezydent USA nie wywiązał się ze zobowiązań, albo (najczęściej), że mógł obiecać zniesienie wiz, ale nie obiecał. Otóż to tak nie działa. Kwestia dostępności wiz do USA jest po części oparta na algorytmie związanym z zachowaniem danej nacji w USA. Aby zmienić to podejście, trzeba by poważnych zmian prawnych mających charakter ogólny. Oczywiście istnienie tego algorytmu potęguje niesprawiedliwość jaką jest promowanie nielegalnych imigrantów z Meksyku. Polak nie może przedrzeć się przez bramki lotniska w USA bez wizy, zaś Meksykanin może, zatem Trump bronił w tym wypadku równości szans… 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Napierała jest rozkoszny. Własnie wyjasnił, ze USA stosuje  bolszewickie metody i je usprawiedliwia, odpowiedzialnosc zbiorowa. Dlaczego ja  mam ponosic konsekwencje, ze jakis gosc z Podlasia łamie amerykanskie prawo? PN osmieszył sie totalnie.  Niech USA wyłapie tych gosci co łamia prawo i ich ukarze. Co dalej, jak kilku  Marianow z Podkarpacia przekroczy predkosc o 20 miles/h to ja nie bede mogł wypożyczyc samochodu na terenie USA? Amerykanskie bolszewiki. I niech amerykanskie prezydenty nie kłamią, a jesli mowią ze pomogą, to niech potem pokazą, ze cos tam probowali. Albo niech wprost powiedzą do polskiego plebsu: Sorry, ale nic nie mozemy zrobic. 

  Poza tym, ten piekny "algorytm" nie stworzyli Polacy ani żadne żydowskie  bostwo. Wszystko mozna zmienic.  Najlepiej niech łapią  Polakow, karzą i wysyłają do do domu.

  A jakie problemy Amerykanie mają z Mexico, to nas to guano obchodzi. 

   1. Amerykanie mogą sobie ustanawiac prawa jakie chcą. Moja obiekcja  jest jedynie taka:

    Dlaczego nie wyłapią osób z Polski, ktore łamią ICH prawo i wyslą do Polski? I ukarzą ich poprzez zakaz odwiedzania USA na ilestam lat, albo od razu na Guantanamo? Dlaczego stosują odpowiedzialnosc zbiorową? 

 2. Uśmiałem się jak wyobrażałem sobie jak pan Trump walczy z nierównościami szans. A to przy pomocy wiz specjalnie dla Polaków którzy nie mogą przeskakiwać bramek na lotnisku które to brami Meksykanie pokonują bez problemu. A może przy pomocy reformy podatków obniżając je tylko dla tych bogatych. Podobno mur na granicy z Meksykiem ma mieć schodki specjalnie dla tych niskich wzrostem, dla wyrównania szans. 

  No i w ogóle to pan Trumo jest dobry tylko bojarzy są źli.

  1. Trump jest doobry i bojarzy z GOP też, a imigrantów się wyłapuje i deportuje a nie bawi z nimi jak w UE. Na razie muru nie ma a granica jest dziurawa wiadomo. Wielkie mi odkrycie .

   1. Ostatni mądry z GOP to był chyba John McCain — ten, który "dał się złapać" i dlatego  według Trumpa jest chujowy. 
    No i jeszcze chyba pani ambasador w ONZ i wolałbym chyba, żeby to ona była teraz prezydentem zamiast Trumpa, który czyta tylko te fragmenty raportów, w których jest o nim mowa (jest jego imię i nazwisko). 

   2. Witaj w klubie komunistów i bolszewików. Nie wiedziałem że jesteś zwolennikiem wyrównywania szans. Zupełnie jak lewactwo z UE

 3. Scisle mowiac kwestia wiz jest w rekach Department of State ktory jest odpowiednikiem ministerstwa Spraw Zagranicznych.  Department of State podlega prezydentowi USA. W USA prezydent jest rowniez premierem tzn szefem rzadu.

  Obiecanki Trumpa nie sa wiele warte bo jest on   skorumpowany  i chaotyczny . Zmienia zdanie co kilka dni i obstawia sie prawnikami ktorzy bronia go przed obywatelami.

  Zajmie wiele lat aby naprawic zniszczenia prestizu Ameryki po Trumpie.  

   

  1. Jak na razie to Trump jest bardzo konsekwentny w swoich działaniach, także słowa o zniszczonym prestiżu, to jest najzwyczajniejsze w świecie powtarzanie lamentu oderwanych od władzy demokratów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *