Kto zmyśli bardziej sensacyjny tytuł czyli o szaleństwie mediów. Piotr Napierała i Jacek Tabisz

 

Media prześcigają się w sensacji, nadają wielkie tytuły małym sprawom, inicjują tematy i ich nie śledzą. Jednocześnie potrafią robić nagonki na osoby publiczne. W wielu krajach zachodnich przy tych dziennikarskich nagonkach, niewolnych od pomówień, jest całkowita wolność. Angielscy analitycy zastanawiają się, czy za jakiś czas tylko socjopaci będą w stanie wytrzymać presję bycia posłem lub członkiem rządu. Jak wiemy, część polskiego społeczeństwa już na jesieni ma zamiar postawić na socjopatów.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Kto zmyśli bardziej sensacyjny tytuł czyli o szaleństwie mediów. Piotr Napierała i Jacek Tabisz”

  1. Sa odbiorcy New York Times i są odbiorcy New York Daily News. W USA uczymy studentów jak je rozróżniać (nauka Newspeak). Internet zachwiał tą strukturę, ale wielu ludzi z czołówki mediów elektronicznych wierzy, że Internet z obecnego chaotycznego stadium aktualnie ewoluuje w podobnym kierunku.
    W Polsce transformacja ustrojowa zbiegła się w czasie z IT rewolucją, dlatego taka struktura nie zdążyła się uformować. Stąd brak odpowiednika New York Times czy Independence. Podobnie jest z Internetem, Stąd prawdopodobnie obecny chaos medialny będzie trwał dłużej i przyniesie więcej bólu.

  2. Ja u siebie dostrzegam galopującą inflacje sensacji: im bardziej sensacyjny tytuł, tym mniejsza szansa, że zajrzę do tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 3 =