Szukamy tłumacza

Stowarzyszenie PSR szuka tłumacza polsko-ukraińskiego. Chcielibyśmy wydać nasz kalendarz również w wersji ukraińskiej. Za tłumaczenie zapłacimy zgodnie z cenami rynkowymi. Propozycje prosimy zgłaszać na adres mailowy zarzad@psr.org.pl z tytułem „tłumaczenie kalendarza”. Kalendarz wygląda jak na załączonym fragmencie.

Do każdego dnia przypisano jedno lub dwuzdaniowy opis o tematyce naukowej, ale nie wymagającej wiele specjalistycznego słownictwa.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Szukamy tłumacza”

  1. Zaskoczę pana panie Jacku.Osoby zaangażowane w pomoc Ukrainie są również chętne to pomagania uchodźcom z bliskiego Wschodu.Pan i Piotr Korga za to najwyraźniej wolicie pomagać tylko tym jak to określacie bliższym kulturowo.

    1. Mieszkańcy biednych krajów Bliskiego Wschodu mają teraz trochę lepszą sytuację niż obywatele Ukrainy. Bo nie dość, że sąsiadują ze stabilnym krajem o takiej samej kulturze (a nie tylko bliższym), to na dodatek jeszcze bardzo bogatym, tj. Arabią Saudyjską. Z kolei nieco dalej leży również kraj bardzo stabilny, o takiej samej kulturze jak ich i też całkiem zasobny, czyli Turcja. Polska nie ma co się równać z Turcją czy Arabią Saudyjską pod względem zasobności. Ponadto te kraje są wspomagane przez USA od wielu lat. Polska od niedawna (a i to kiepsko). I najważniejsze: Ukraińcy nie terroryzują Europy z powodu swojej religii. Słyszał kto o jakichś terrorystach prawosławnych z Ukrainy? Obecnie skala wojny na Ukrainie jest zbliżona do tej co trwała w Syrii. Jakoś media nic nie wspominały o pomocy ze strony Arabii Saudyjskiej, Turcji, Azerbejdżanu, Maroka, Tunezji czy Iranu, ani teraz ani przedtem. Bracia w Mahomecie (niech mu ziemia ciężką będzie) wypięli się. Podobnie było z Libią. A mała Polska ma pomagać ludziom z takiego olbrzymiego obszaru? Jakim sposobem? W takiej skali, to tylko USA by dało radę. Zatem nie ma co opowiadać publicznie „trzeciej prawdy góralskiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + cztery =