• sobota, 15 sierpnia 2020 r.

Oj, niedobrze


Kiedy, na wielkiej fecie, prezes Kaczyński otrzymywał nagrodę Gazety Polskiej w tle ujrzałem redaktora Michała Rachonia z „niezależnej” od obywateli, ale zależnej od PiS TVP Info. Tam też jakąś nagrodę otrzymywał biskup Jędraszewski. Znany z zaciekłej obrony biskupa Petza i pewnie zarazem jego, już były, przyjaciel. Redaktor Rachoń, na stojąco, obijał sobie z zapałem dłonie.

 


Teraz redaktor Rachoń czy redaktor Holecka i inni im podobni przeżywają trudne chwile. Podpisze prezydent ustawę i ichniejsza telewizja dostanie 2 miliardy na ten rok czy nie? Wiadomo, że ci dziennikarskie twarze stracili już dawno. Podpisali cyrograf z PiS, ale za to dostają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie – nie ma twarzy, ale są pieniądze. Te pieniądze PiS kradnie wszystkim obywatelom i daje takim, jakich wymieniłem funkcjonariuszom, a oni za to chwalą tych co wcześniej, w świetle prawa, państwową kasę podprowadzili i dają swoim.


Gdyby pan prezydent ustawę zawetował stałaby się dla w/w tragedia. Gębę wstyd pokazać na ulicy, a wielkie pieniądze skończyły się. Co robić dalej? Tylko worki pokutne założyć i na kolanach do ojca Rydzyka z powrotem wracać. Może coś zaradzi. Jeżeli jednak te dwa miliardy trafią, zamiast do chorych, do TVP, a prezydent Duda przegra wybory. To będzie dopiero galimatias w TVP. Żadne wyjście nie będzie dobre.


Czesław Cyrul

Czesław CyrulCzesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Lucyan
  20 lutego 2020 at 14:07 - odpowiedz

  Co takiego zabronionego prawem zrobil Paetz? Podrywanie doroslych klerykow nie jest chyba zabronione?

  • Klementyna
   21 lutego 2020 at 14:04 - odpowiedz

   Podryw nie, ale mobbing i/lub molestowanie tak. A najgorsze, że dał się złapać…

   Bo chyba o to chodzi z tym "Oj, niedobrze"?

   • Lucyan
    21 lutego 2020 at 15:12 - odpowiedz

    Jaki mobbing, jakie molestowanie? Doroslych chlopow? Daj sie pomolestowac to pojedziesz do Rzymu, to nie jest molestowanie. Jedynie nie spelnial obietnic za molestowanie za zgoda. Podrywanie klerykow na wyjazd do Rzymu nie jest prawnie zakazane. Po prostu Paetz to milosnik Roma (czytanej wspak).

    • Lucyan
     21 lutego 2020 at 15:32 - odpowiedz

     Podobno dawal w prezencie majteczki z napisem Roma i mowil ze to trzeba czytac od tylu. Bardzo originalna forma podrywania, kobietom by sie chyba podobala, i ta form podrywu nie bylaby klasyfikowana jako molestowanie.

 2. Janusz
  Janusz
  24 lutego 2020 at 23:49 - odpowiedz

  Mozna sobie przypomniec ze Dr  

  Gebbels  minister propagandy byl

  waznym ministrem. 

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *