• piątek, 3 lipca 2020 r.

Ojciec Rydzyk ma kłopot

 

Raporty z badań słuchalności stacji radiowych podają, że – od lat- liderem w słuchalności jest radio RMF. Wg „Radio Track”, firmy badającej taką słuchalność, RMF-u słucha prawie 28 procent Polaków. W ciągu kilku lat ta słuchalność wzrosła o 4 procent. Jest to – zdaniem polityków PiS – niemiecka stacja polskojęzyczna, bo należy ona do niemieckiego koncernu medialnego. Jakoś to naszym obywatelom nie przeszkadza.

 


Po czystkach kadrowych w stacjach radia publicznego czyli m.in. w radiowej Jedynce czy Trójce słuchalność tych stacji spadła z kilkunastu do 6 procent w ciągu kilku ostatnich lat. Powyrzucanie ze stacji świetnych dziennikarzy i zastąpienie ich partyjnymi propagandzistami przyniosło fatalne skutki. Podobne skutki przyniosły czystki w regionalnych rozgłośniach publicznego radia. Obywatele nie chcą słuchać radiowych propagitek.


Jeszcze gorzej jest z Radiem Maryja. Jego słuchalność nigdy nie była za wysoka, ale ostatnio spadła do jednego procenta na radiowym rynku. Stąd dramatyczne nawoływania ojca Rydzyka o datki na radio, by biznes mógł się spinać. Póki co, PiS zasila kasę rydzykowego radia z pieniędzy wszystkich podatników. Ponieważ 99 procent obywateli tego radia nie słucha, a z ich podatków i bez ich zgody, radio jest zasilane więc pewnie kiedyś upomną się o sprawiedliwość. Ojciec Rydzyk będzie miał kłopot.


Czesław Cyrul

Czesław CyrulCzesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Podobne materiały

4 komentarze

 1. Radowid
  15 listopada 2019 at 22:07 - odpowiedz

  Ma kłopot bo wyjdzie na jaw że PiS wcale nie jest katolicki.

  Koronowcy i narodowcy pokażą kto tu jest prawdziwym katolikiem więc Rydzyk ma dylemat.

  • Lucyan
   17 listopada 2019 at 15:21 - odpowiedz

   Nie, dlatego ze pokolenie RM juz powoli wymiera, Rydzyk tez. Konfederacja podczepia sie pod brodaty katolicyzm, i wyglada to smiesznie. Godek przeciez wykopali, ze im sie ni szarogesila. Rz-k ma kilka predkosci, mlodzi zwolennicy konf nie beda calowac Rydzyka po rekach. 

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  20 listopada 2019 at 07:13 - odpowiedz

  ja w ogóle trzeszczącego pudła zwanego radiem nie słucham ale wydaje mi się że zawsze lepiej sprzedaje się medium opozycyjne. Za rządów PO to pisowskie media były bardziej czytane i słuchane. Więc ta powyższa analiza to takie eseldowe baje ku pokrzepieniu serc pozdrawiam

 3. Mateusz
  28 listopada 2019 at 18:55 - odpowiedz

  To dobrze, że słuchalność radia Rydzyka spadła – to siewca nienawiści i nie ma z katolicyzmem za dużo wspólnego. Katolicyzm to religia miłości. Nie mogą go wypaczać głosiciele kłamstwa i pogardy dla bliźniego.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *