Ojciec Rydzyk ma kłopot

 

Raporty z badań słuchalności stacji radiowych podają, że – od lat- liderem w słuchalności jest radio RMF. Wg „Radio Track”, firmy badającej taką słuchalność, RMF-u słucha prawie 28 procent Polaków. W ciągu kilku lat ta słuchalność wzrosła o 4 procent. Jest to – zdaniem polityków PiS – niemiecka stacja polskojęzyczna, bo należy ona do niemieckiego koncernu medialnego. Jakoś to naszym obywatelom nie przeszkadza.

 


Po czystkach kadrowych w stacjach radia publicznego czyli m.in. w radiowej Jedynce czy Trójce słuchalność tych stacji spadła z kilkunastu do 6 procent w ciągu kilku ostatnich lat. Powyrzucanie ze stacji świetnych dziennikarzy i zastąpienie ich partyjnymi propagandzistami przyniosło fatalne skutki. Podobne skutki przyniosły czystki w regionalnych rozgłośniach publicznego radia. Obywatele nie chcą słuchać radiowych propagitek.


Jeszcze gorzej jest z Radiem Maryja. Jego słuchalność nigdy nie była za wysoka, ale ostatnio spadła do jednego procenta na radiowym rynku. Stąd dramatyczne nawoływania ojca Rydzyka o datki na radio, by biznes mógł się spinać. Póki co, PiS zasila kasę rydzykowego radia z pieniędzy wszystkich podatników. Ponieważ 99 procent obywateli tego radia nie słucha, a z ich podatków i bez ich zgody, radio jest zasilane więc pewnie kiedyś upomną się o sprawiedliwość. Ojciec Rydzyk będzie miał kłopot.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

4 Odpowiedzi na “Ojciec Rydzyk ma kłopot”

  1. Ma kłopot bo wyjdzie na jaw że PiS wcale nie jest katolicki.

    Koronowcy i narodowcy pokażą kto tu jest prawdziwym katolikiem więc Rydzyk ma dylemat.

    1. Nie, dlatego ze pokolenie RM juz powoli wymiera, Rydzyk tez. Konfederacja podczepia sie pod brodaty katolicyzm, i wyglada to smiesznie. Godek przeciez wykopali, ze im sie ni szarogesila. Rz-k ma kilka predkosci, mlodzi zwolennicy konf nie beda calowac Rydzyka po rekach. 

  2. ja w ogóle trzeszczącego pudła zwanego radiem nie słucham ale wydaje mi się że zawsze lepiej sprzedaje się medium opozycyjne. Za rządów PO to pisowskie media były bardziej czytane i słuchane. Więc ta powyższa analiza to takie eseldowe baje ku pokrzepieniu serc pozdrawiam

  3. To dobrze, że słuchalność radia Rydzyka spadła – to siewca nienawiści i nie ma z katolicyzmem za dużo wspólnego. Katolicyzm to religia miłości. Nie mogą go wypaczać głosiciele kłamstwa i pogardy dla bliźniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *