• poniedziałek, 30 listopada 2020 r.

Polskie warchoły we Francji i Niemczech

Choć Polakom często się wydaje, że są pępkiem świata, nasz naród nie jest zbyt znany na świecie, podobnie uważamy się za gentlemanów i damy, a różnie z tym bywa, raczej dajemy się poznać jako warchoły. Pierwszy filmik zainspirowany jest przygodami Rokity i Protasiewicza w RFN, a drugi jednym z najlepszych amerykańskich Polack Jokes, w którym przeciwwagą dla Polaków są francuskie lisy. Enjoy!

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Heisenberg
  16 stycznia 2015 at 17:40 - odpowiedz

  „Choć Polakom często się wydaje, że są pępkiem świata, nasz naród nie jest zbyt znany na świecie, podobnie uważamy się za gentlemanów i damy, a różnie z tym bywa, raczej dajemy się poznać jako warchoły.”

  Generalizowanie.

 2. popatrz tutaj
  26 listopada 2015 at 10:38 - odpowiedz

  Cudowny tekst. Chciałbym mieć pewność, że na nim nie zakończycie 😉

 3. Krzysztof Marczak
  26 listopada 2015 at 12:38 - odpowiedz

  Tak to często wygląda 🙂 Procent warcholstwa dla tej grupy zdecydowanie powyżej średniej.

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   26 listopada 2015 at 23:12 - odpowiedz

   Niestety

   • Krzysztof Marczak
    27 listopada 2015 at 13:17 - odpowiedz

    A jednak coś mnie zastanawia – jak to się dzieje, że niektórzy „widzą” wyraźnie te zachowania a niektórzy nie. Nie chcą widzieć ? Udają, że nie widzą ? Czy naprawdę „nie widzą” ?

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     27 listopada 2015 at 14:21 - odpowiedz

     Może kompleksy i frustracje związane z zmianą ustroju nie pozwala wyjść za poziom kalego

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *