Mord na redakcji Charlie Hebdo. Oskarżamy religie i poprawność polityczną

 

Po mordzie w Paryżu, motywowanym religią islamu, wielu polityków i intelektualistów europejskich nadal nie jest w stanie zaoferować żadnych skutecznych pomysłów na uniknięcie podobnych zbrodni w przyszłości. Podstawowym problemem jest niechęć do dokładnego zdefiniowania źródła przemocy, jakim jest religia. Dzieje się tak za sprawą zideologizowanej i dogmatycznej poprawności politycznej, którą w programie oskarżają Radek Czarnecki, Jacek Tabisz i Wojciech Domalewski. Dyskutujący starają się też odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób religia staje się źródłem zła.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

14 Odpowiedź na “Mord na redakcji Charlie Hebdo. Oskarżamy religie i poprawność polityczną”

 1. J.Tabisz: „Przemoc tak narosła , że nie ma innego wyjścia”
  Panie Jacku – z rąk islamistów od miesięcy i lat giną tysiące ludzi – więc to nie jest tak, że „przemoc tak narosła” akurat teraz, czyli w momencie, gdy zginęło dwunastu przeciwników religii.

 2. Poparcie arabskiej wiosny było oczywiście błędem. Poparto ją czasami na ślepo, chociaż nie było szans na liberalną demokrację w tamtym regionie,ponieważ najsprawniejszą partią jest tam Bractwo Muslimskie, stąd lepiej już im (i liberalniej i bardziej świecko) z tyranami, którzy bywają naprawdę łebscy i oświeceni jak al-Sisi.

 3. błąd wynika stąd, że czase, się zachodowi wydaje, że za pustym systemem demokracji musi iść pewien liberalizm, nie musi. To liberalizm czyni różnicę a nie demokratyczny sposób wyłaniania liderów pol.

 4. Stwierdzenie: „nikt racjonalnie myślący nie może powiedzieć, że są inne przyczyny niż wiara” jest błędne. Przyczyny są znacznie bardziej skomplikowane i nikt racjonalny nie będzie sprawy tak upraszczał. A główną przyczyną podsycania radykalizmów religijnych na Bliskim Wschodzie jest polityka. Politycy zawsze podsycali radykalizmy ideologiczne aby realizować swoje interesy, i to nie tylko religijne, gdyż dotyczy to także ideologii świeckich, co rozmówcy niesłusznie pomijają.
  W latach 60-tych i 70-tych problemem Europy nie był terroryzm islamski, tylko ten o podłożu marksistowskim (Grupa Baader-Meinhof, Czerwone Brygady, Organizacja Rewolucyjna 17 listopada, ETA), czyli świeckim, a idąc za panów radą by unikać poprawności politycznej, należałoby powiedzieć jasno: ateistycznym. Zadziwia więc zawężanie perspektywy i niepogłębiona jednostronność rozmówców. To nie jest tak, że religia z natury rodzi przemoc, i nie jest tak, że poglądy niereligijne z natury są niegroźne. W imię niechęci do religii – dokładnie takiej jaką głoszą panowie (albo głosi tygodnik „Charlie Hebdo”), tyle że sprowadzonej do skrajnej postaci, też mordowano niewinnych ludzi.
  Jeśli więc panowie postulujecie monitorowanie i ograniczanie działalności ludzi wierzących przez odpowiednie służby, to konsekwentnie należy poddać takiej kontroli działalność stowarzyszeń takich jak Wasze, gdyż Wasze poglądy w skrajnej postaci także mogą doprowadzić do zbrodni. Tego wymaga bezstronność światopoglądowa państwa zapisana w Konstytucji.

  1. Profetyzm, jeśli rozumieć przez to przewidywanie, jest typowy dla teorii naukowych (a marksizm był takową), które z założenia muszą pozwalać na przewidywanie (błędne czy nie – to inna sprawa).
   Ale cokolwiek przez to nie rozumiemy, to faktem pozostaje że marksizm jest to ideologia z integralnie wpisanym ateizmem. Ateizm to jest negowanie istnienia Boga – nigdzie nie jest powiedziane, że nie może być profetyczny czy anarchistyczny, albo że musi być rozsądny, racjonalny, zrównoważony, uporządkowany itd.

   Komunizm chrześcijański? To nie była opcja dla gospodarki i państwa – więc nie ma nic z niego w marksizmie. To była opcja dla relacji międzyludzkich.

 5. Wszystkie religie i ich kościoły są społecznie szkodliwe, to cywilizacje zła i śmierci.
  Religie powodują międzyludzkie konflikty, społeczne niepokoje, wojny, terroryzm, tworzą zło i nienawiść do wszystkich i wszystkiego, co nie mieści się w religijnych dogmatach i głowach religiantów.

  Kler bezkarnie nawołuje z ambon kościelnych i medialnych do łamania konstytucyjnego prawa, do nienawiści mniejszości, do antysemityzmu, do homofobii, uczy nienawiści do kobiet, dzieci i zwierząt oraz mnóstwa innych złych rzeczy.
  Kler bezkarnie gwałci dzieci fizycznie i psychicznie.

  Ci handlarze religijnych bajek bezkarnie pasożytują na całych narodach i państwach, bezlitośnie wykorzystując tępotę i naiwność swoich wiernych, którzy zapewniają im stały dobrobyt, próżniacze bogactwo i przywileje.
  Religie blokują rozwój nauki, wiedzy i samodzielnego, racjonalnego myślenia.

  To jest działalność pod każdym względem przestępcza i tylko w krajach wyznaniowych takich jak na przykład Polska uważana za jedynie słuszną, pozytywną i dobrą przez tępych, religijnie zindoktrynowanych ludzi i cwaniaków na wszystkich szczeblach władzy od Prezydenta do Sołtysa.

  Wszystkie religie powinny byc zdelegalizowane i zakazane.
  Dopiero wtedy na Ziemi nastąpi pokój oraz poszanowanie praw ludzi i zwierząt.

 6. Wszystkie systemy totalitarnego sprawowania władzy, zamordyzm, okrucieństwo, ludobójstwo, terroryzm i jednoosobowe, oraz nie znoszące najmniejszego sprzeciwu zarządzanie wzięły przykład ze struktur i metod watykańskiego kościoła i kleru. 
  Religijny totalitaryzm to przecież „matryca” dla wszystkich późniejszych. 

  Faszyzm, hitleryzm, komunizm, organizacje mafijne i religie mają swoje zasady zbudowane na tych samych fundamentach.
  Utożsamianie komunizmu z ateizmem to fatalny brak wiedzy. Większość tych „komunistów” to byli i nadal są kryptokatolicy… Stalin był nawet uczniem prawosławnego seminarium, a Putin jest praktykującym bywalcem prawosławnych cerkwi i modli się do swojego „boga” dzieląc się władzą z cerkiewnymi. (Korea i Kuba też są zarządzane na wzór religii, gdzie bogami, których się czci są tamtejsi przywódcy.)

  Także tacy zbrodniarze i ludobójcy jak Hitler, Franco, Mussolini, Pinochet i JP2 to katolicy aż do śmierci.
  To sprawni kontynuatorzy stworzonych przez cwaniaków religii, których ofiary dzięki tępocie i zacofaniu wiernych, nadal mnożą się milionami na całym świecie (na przykład kościelny zakaz używania prezerwatyw głoszony przez JP2 to miliony ofiar zmarłych i nadal umierających na AIDS). 

  Te wszystkie systemy totalitarne się tylko inaczej nazywają, ale funkcjonują identycznie jak pedofilska, pasożytnicza, próżniacza, oszukańcza i szkodliwa społecznie organizacja kk..

 7. TŻEBA TO WYRAZNIE POWIEDZIEC RELIGIA MIAŁA SWOJA ROLE POZYTYWNA W HISTORII — SCALAJACA GRUPY – PRAWODAWCZA / SANKCE WSZECHWIDZACEGO BOGA / KULTUROTWORCZA -PIESNI RYTUAŁY – BUDOWLE —OWIDAC TO BARDZO W INDIACH – Q AFRYCE – W KRAJACH ARABSKICH MNIEJ /CHOC NAUKA GENERALNIE TAM LEZY / NOBLISCI W IZRAELU A W KRAJACH ARABSKICH /TA SAMA RASA BECNIE TO PRZEZYTRK I SILA WSTECZNA — I W TYM PRONLEM — 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =