• wtorek, 27 października 2020 r.

Poprawność polityczna a wolność słowa – stanowisko humanistów. El Ghazzali, Perrouty, Wójciak i Tabisz

 

Jakie zdanie na temat wolności słowa i poprawności politycznej mają europejscy humaniści i ateiści? W tej rozmowie usłyszycie różne opinie na ten temat, płynące z Polski, z Belgii i z Maroka. 

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. ala wilk
  2 września 2017 at 21:40 - odpowiedz

  Rozumiem że wszyscy ci którzy są przeciwko poprawności politycznej nie mają nic przeciwko nazywaniu Polaków "Polaczkami"? 

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   2 września 2017 at 21:58 - odpowiedz

   Jeśli chcesz o to zapytać Kacema El Ghazzali, to musisz napisać w innym języku niż polski. Mogę odpowiedzieć za siebie – jeśli ktoś mnie nazwie „polaczkiem” nie zgodzę się z nim, ale nie będę dążył do tego, żeby zamknąć jego kanał/gazetę czy wsadzić go do więzienia. 

  • marek
   3 września 2017 at 13:15 - odpowiedz

   Poprawność polityczna przeradza się w cenzurę która ogranicza wolność wypowiedzi dla jednej strony sporu ale  przyznaje dużą wolność wypowiedzi drugiej stronie. 
   W Niemczech skazano ostatnio na karę więzienia w zawieszeniu dziennikarza który opisywał współpracę nazistów z muzułmanami i wstawił w internecie historyczne zdjęcie Amina al-Husajniego, wielkiego mufti Jerozolimy, który wita się z nazistami w Berlinie w czasie II wojny światowej. 
   Jednocześnie widać dużą tolerancję dla działalności salafitów i skrajnej lewicy, która zdemolowała Hamburg i raniła kilkuset policjantów.

  • marek
   3 września 2017 at 13:28 - odpowiedz

   @ALA WILK
   W połowie twoich komentarzy można przeczytać coś o białej skórze i "polaczkach". Nigdy nie widziałem, żeby ktoś na tym portalu komentował twój wygląd. Jak chcesz zwalczać nietolerancję to zacznij od własnych komentarzy.

   • Jacek Tabisz
    Jacek Tabisz
    3 września 2017 at 13:42 - odpowiedz

    Zgadzam się. Zwracałem uwagę Ali, że jej wypowiedzi bywają rasistowskie i dyskryminujące, choć wydaje jej się, że niby walczy z tymi zjawiskami. Wydaje mi się jednak, że osobie, która powołała ten profil do życia nie chodzi o dyskusję, tylko wrzucanie z dużą intensywnością szablonowych wypowiedzi.

   • ala wilk
    4 września 2017 at 03:04 - odpowiedz

    W którymi miejscu moje wypowiedzi są dyskryminujące? 

    • Ultima Thule
     6 września 2017 at 23:19 - odpowiedz

     w każdym Ala, w każdym …

 2. Marek DD
  15 września 2017 at 23:30 - odpowiedz

  jesli ktos chce "pobawic się" w podgladanie przyszlosci to polecam przeczytac Orwella "Rok 1964"  Ajktualnie wykreowana – zwlaszcza na zachodzie Europy- (pseudo)poprawnosc polityczna pcha nas w kierunku rezczywistości  opisanej  przez Orwella.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *