Poprawność polityczna a wolność słowa – stanowisko humanistów. El Ghazzali, Perrouty, Wójciak i Tabisz

 

Jakie zdanie na temat wolności słowa i poprawności politycznej mają europejscy humaniści i ateiści? W tej rozmowie usłyszycie różne opinie na ten temat, płynące z Polski, z Belgii i z Maroka. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

10 Odpowiedź na “Poprawność polityczna a wolność słowa – stanowisko humanistów. El Ghazzali, Perrouty, Wójciak i Tabisz”

 1. Rozumiem że wszyscy ci którzy są przeciwko poprawności politycznej nie mają nic przeciwko nazywaniu Polaków "Polaczkami"? 

  1. Jeśli chcesz o to zapytać Kacema El Ghazzali, to musisz napisać w innym języku niż polski. Mogę odpowiedzieć za siebie – jeśli ktoś mnie nazwie „polaczkiem” nie zgodzę się z nim, ale nie będę dążył do tego, żeby zamknąć jego kanał/gazetę czy wsadzić go do więzienia. 

  2. Poprawność polityczna przeradza się w cenzurę która ogranicza wolność wypowiedzi dla jednej strony sporu ale  przyznaje dużą wolność wypowiedzi drugiej stronie. 
   W Niemczech skazano ostatnio na karę więzienia w zawieszeniu dziennikarza który opisywał współpracę nazistów z muzułmanami i wstawił w internecie historyczne zdjęcie Amina al-Husajniego, wielkiego mufti Jerozolimy, który wita się z nazistami w Berlinie w czasie II wojny światowej. 
   Jednocześnie widać dużą tolerancję dla działalności salafitów i skrajnej lewicy, która zdemolowała Hamburg i raniła kilkuset policjantów.

  3. @ALA WILK
   W połowie twoich komentarzy można przeczytać coś o białej skórze i "polaczkach". Nigdy nie widziałem, żeby ktoś na tym portalu komentował twój wygląd. Jak chcesz zwalczać nietolerancję to zacznij od własnych komentarzy.

   1. Zgadzam się. Zwracałem uwagę Ali, że jej wypowiedzi bywają rasistowskie i dyskryminujące, choć wydaje jej się, że niby walczy z tymi zjawiskami. Wydaje mi się jednak, że osobie, która powołała ten profil do życia nie chodzi o dyskusję, tylko wrzucanie z dużą intensywnością szablonowych wypowiedzi.

 2. jesli ktos chce "pobawic się" w podgladanie przyszlosci to polecam przeczytac Orwella "Rok 1964"  Ajktualnie wykreowana – zwlaszcza na zachodzie Europy- (pseudo)poprawnosc polityczna pcha nas w kierunku rezczywistości  opisanej  przez Orwella.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dwa =