• wtorek, 20 października 2020 r.

Ślub humanistyczny Magdaleny i Ismaela

 

Zapraszamy Was do obejrzenia ślubu humanistycznego udzielonego w języku polskim i hiszpańskim przez naszą redaktorkę Kaję Bryx, która jest także prezeską PSR i wiceprezeską Europejskiej Federacji Humanistycznej.

Podobne materiały

6 komentarzy

 1. Lucyan
  26 listopada 2018 at 02:09 - odpowiedz

  Czy ten ślub ma moc prawną, czy tez trzeba brac dodatkowo ślub w USC?

  • Jacek Tabisz
   Jacek Tabisz
   26 listopada 2018 at 07:10 - odpowiedz

   Trzeba dodatkowo USC. Aby nie trzeba było, prowadziliśmy rozmowy z ministrą Fuszarą, przerwane przez zwycięstwo PiSu w wyborach. 

   https://www.youtube.com/watch?v=ET1gI0khWZM

   • Lucyan
    27 listopada 2018 at 07:42 - odpowiedz

    A w jaki sposob związki wyznaniowe nabywają prawa dawania ślubow świeckich? Bo to przeciez nie jest tak ze panstwo uznaje ślub "wyznaniowy" z definicji, tylko panstwo daje im prawo do dawania ślubu swieckiego (musza spelnic wymogi panstwowe w sensie prawnym). Wy sami myslicie, ze panstwo "uznaje ślub koscielny". Nic takiego nie ma. 

    • Olrob
     2 grudnia 2018 at 19:50 - odpowiedz

     Związki wyznaniowe nie mają prawa nadawania ślubów świeckich lecz mają obowiązek powiadomić o ślubie wyznaniowym USC.

     • Lucyan
      3 grudnia 2018 at 08:55

      Nie jest to prawda, bo muszą spełnic warunki swieckie. Gdy warunki swieckie są niespełnione, to nie pomoże zgłoszenie do USC. Związek wyznaniowy może sobie odwalic szopke na tysiąc bogow, zaprosic tysiąc biskupow, ale jak warunki swieckie nie zostaną spełnione to nowożency nie nabedą praw małzenskich (swieckich). Ceremonia nie jest czescią warunkow swieckich. Klecha jedynie dostał prawo dawania slubow swieckich, a że sobie dodatkowo robią szopke religijną to ich sprawa. Nikogo to nie obchodzi że przysiegają na islamskiego-żydowskiego boga.

      Jak sobie to wyobrazacz np. klecha da ślub bez sprawdzenia czy gosc nie ma jakiejs żony? (bigamia). Potem wysle papierek, że sakrament zawarty i co, panstwo ma zatwierdzac bigamie? Bzdura.

      Oczywiscie kleszka może zorganizowac ślub bez spełnienia warunkow świeckich, ale wtedy nie ma szans na zatwierdzenie tego przez panstwo. Np. wg prawa swieckiego W.Cejrowski to stary kawaler.

      Po prostu panstwo dało kleszkom grupowo przywilej czy tez prawo dawania ślubow swieckich.  Pan Jacek T "walczy" aby inne związki tez dostały take prawo. Ale to nie związki dostały prawo tylko kleszki. Nie trzeba o to walczyc grupowo, wystarczy walczyc o łatwiejsze nabycie praw mistrza USC (klecha tu wystepuje jako mistrz USC).

      Juz dzisiaj mozna sobie wynając mistrza USC na godzine i odwalic ślub humanistyczny czy jaki sie tylko podoba.  Własciwie to racjonalista.tv powinien kupic jakis budunek koscielny, złoty ale skromny, i tam dawac śluby humanistyczne, albo odwalac jakąs inną szopke. Bo 90% ludnosci chce ślubu w budynku kościelnym (naoglądali sie filmow), a nie jakies tam sakramenty.                                             

 2. Ciapaty
  7 grudnia 2018 at 22:42 - odpowiedz

  Podoba mi się ta ceremonia prowadzona przez panią Kaję Bryx. Taka niewymuszona, pogodna.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *