Ślub humanistyczny Magdaleny i Ismaela

 

Zapraszamy Was do obejrzenia ślubu humanistycznego udzielonego w języku polskim i hiszpańskim przez naszą redaktorkę Kaję Bryx, która jest także prezeską PSR i wiceprezeską Europejskiej Federacji Humanistycznej.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Ślub humanistyczny Magdaleny i Ismaela”

   1. A w jaki sposob związki wyznaniowe nabywają prawa dawania ślubow świeckich? Bo to przeciez nie jest tak ze panstwo uznaje ślub "wyznaniowy" z definicji, tylko panstwo daje im prawo do dawania ślubu swieckiego (musza spelnic wymogi panstwowe w sensie prawnym). Wy sami myslicie, ze panstwo "uznaje ślub koscielny". Nic takiego nie ma. 

    1. Związki wyznaniowe nie mają prawa nadawania ślubów świeckich lecz mają obowiązek powiadomić o ślubie wyznaniowym USC.

     1. Nie jest to prawda, bo muszą spełnic warunki swieckie. Gdy warunki swieckie są niespełnione, to nie pomoże zgłoszenie do USC. Związek wyznaniowy może sobie odwalic szopke na tysiąc bogow, zaprosic tysiąc biskupow, ale jak warunki swieckie nie zostaną spełnione to nowożency nie nabedą praw małzenskich (swieckich). Ceremonia nie jest czescią warunkow swieckich. Klecha jedynie dostał prawo dawania slubow swieckich, a że sobie dodatkowo robią szopke religijną to ich sprawa. Nikogo to nie obchodzi że przysiegają na islamskiego-żydowskiego boga.

      Jak sobie to wyobrazacz np. klecha da ślub bez sprawdzenia czy gosc nie ma jakiejs żony? (bigamia). Potem wysle papierek, że sakrament zawarty i co, panstwo ma zatwierdzac bigamie? Bzdura.

      Oczywiscie kleszka może zorganizowac ślub bez spełnienia warunkow świeckich, ale wtedy nie ma szans na zatwierdzenie tego przez panstwo. Np. wg prawa swieckiego W.Cejrowski to stary kawaler.

      Po prostu panstwo dało kleszkom grupowo przywilej czy tez prawo dawania ślubow swieckich.  Pan Jacek T "walczy" aby inne związki tez dostały take prawo. Ale to nie związki dostały prawo tylko kleszki. Nie trzeba o to walczyc grupowo, wystarczy walczyc o łatwiejsze nabycie praw mistrza USC (klecha tu wystepuje jako mistrz USC).

      Juz dzisiaj mozna sobie wynając mistrza USC na godzine i odwalic ślub humanistyczny czy jaki sie tylko podoba.  Własciwie to racjonalista.tv powinien kupic jakis budunek koscielny, złoty ale skromny, i tam dawac śluby humanistyczne, albo odwalac jakąs inną szopke. Bo 90% ludnosci chce ślubu w budynku kościelnym (naoglądali sie filmow), a nie jakies tam sakramenty.                                             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =