• czwartek, 20 lutego 2020 r.

Strategie oporu i przyszłość demokracji. Katarzyna Kasia

 

Dr Katarzyna Kasia, filozofka, publicystka i aktywistka na spotkaniu ObywateliRP omawia strategie oporu i zastanawia się nad przyszłością demokracji. 

Podobne materiały

13 komentarzy

 1. Lucyan
  6 października 2018 at 00:34 - odpowiedz

  Wreszcie dobry dzwięk. Nie ma żadnego ryja  w kamerze, ani paskudnych zębów. Ale dlaczego Polacy zawsze spiepszą nagranie? Czy wy nie widzicie tego syfa na suficie? 

 2. Andrzej Dominiczak
  Andrzej Dominiczak
  6 października 2018 at 07:51 - odpowiedz

  W następnym nagraniu na temat "strategii oporu", w rozmowie z dr Kasią, Wojciechem Fuskiem i Waldkiem Sadowskim próbowalismy wyjaśnić, czym jest i czym nie jest przemoc w polskiej polityce, a tym samym, co wolno i co powinniśmy robić, a czego nie robić. Nie wystarczy apelować o działanie bez przemocy, trzeba jeszcze wiedzieć, co to takiego, Czy przemocą byłaby na przykład okupacja sejmu przez tysiące obrońców demokracji?    Piszę o ym, bo to ważne, ale nie wiem jeszcze,, czy tę rozmowę badamy, bo jednak nie bardzo sie udala pod roznymi względami, 

 3. Elasp
  6 października 2018 at 10:09 - odpowiedz

   Chyba szkoda czasu na oglądanie materiału prezentującego jak zwykle bezsensowne i oderwane od rzeczywistości wypowiedzi tak zwanych "Obywateli RP". Ta garstka oszołomów żyje we własnym, iluzorycznym świecie, trochę jak fanatycy określonej gry komputerowej. W tym akurat świecie jest i "faszysta", "dyktator", "liliputin", "zły, wściekły Kaczyński", jest i "broniaca demokracji pani profesor Gersdorf", jest "strach", jest jednak i "milionowy sprzeciw obywatelski", jest "niebezpieczeństwo sfałszowania wyborów", jest "łamanie Konstytucji", jest i "scenariusz wyjścia Polski z UE", trochę też jak w bajce dla dzieci albo w eposie rycerskim. Myślę, że racjonalista powinien żyć realiami, a nie iluzjami. Tak czy owak, akurat ta bajka jest stworzona przez frustratów, alkoholików i degeneratów umysłowych z "Gazety Wyborczej" – nie wróży to dobrze tym, którzy uparcie wierzą w tę bajkę. Są zresztą i lepsze bajki, i lepsi, bardziej pomysłowi autorzy – jeśli już o bajkach mowa.    

  • Vernon_Roche
   6 października 2018 at 12:21 - odpowiedz

   Ty to wiesz, wyrzekłeś się Polaka.

  • Andrzej
   Andrzej
   6 października 2018 at 12:36 - odpowiedz

   Poza faktami, sa jeszcze wartości i koncepcje dzialania nie tylko skutecznego, ale i zgodnego z tymi wartościami. Dr Kasia mowi głownie o nich, choc oczywiscie w oparciu o fakty – wybacz kolokwializm – jak byki. Dr Kasia była zaproszonym gośiem – wydaje mi się, że nie jest członkinią Obywateli.  

  • Vernon_Roche
   7 października 2018 at 02:13 - odpowiedz

   @ELASP
   https://www.facebook.com/zandberg.razem/videos/1153164691504017/
   Od razu widać jak zyjący iluzjami Rachoń nie daje rady w zderzeniu z prawdą na temat Morawieckiego i Kaczyńskiego
   A w Gazecie Polskiej nie płacą. I wkrótce zbankrutuje, a Sakiewicz sobie strzelił mieszkanie za 2 miliony. 

 4. Lucyan
  6 października 2018 at 10:54 - odpowiedz

  Ta pani sie powinna cieszyc, ze zyje w XXI wieku. Kilkadziesiat lat temu zostałaby spacyfikowana (siłą) w trzy sekundy. A sto lat temu by nawet głosu nie miała. Rządzi siła. Dopiero wynalazek rewolweru zachwiał te proporcje, bo wtedy nawet i kobieta mogła nacisnąc na spust z dalekiej odległosci. 

  A z tego działania bezprzemocowego to PiS sie smieje, wazne, ze jest przy władzy i przy korycie. Dzięki 30% bedzie miał nawet i rzad mniejszosciowy. Gdyby jakim cudem przegrał (i oddał władzę)  to dopiero sparalizuje kraj (pokojowo-bojowkowo).  Przy najblizszym (za 20 lat?) dojsciu do władzy trzeba dać ludziom do ręki to co dostaje Koscioł i to co idzie na zbrojenia (Watykan + USA->Izrael). Niestety, nie ma takiej partii i nawet Palikot chciał utrzymywać watykanskie zamczyska. 

 5. Lucyan
  6 października 2018 at 15:34 - odpowiedz

  PiS ma OGROMNA przewage, mają za sobą adwokatow, prawnikow (w tym zydowskich za 50 mln za sprawe), znają wszystkie sztuczki i obejscia, a druga strona w powijakach. Jak to mowił Stalin, nie wazne kto głosuje, wazne kto liczy głosy. Wybory w Polsce pokazą czy jestesmy Turcja, Iranem. Wiekszosc z nas mysli, ze ho ho, kraj europejski, ale my (Polska) jestesmy na poziomie kraju europejskiego z mentalnoscią z lat 1930.

  PiS ogra reszte jak dzieci, własnie poprzez swoje knajackie cwaniactwo. 

  • Andrzej
   Andrzej
   7 października 2018 at 00:23 - odpowiedz

   Lucyanie, PiS może wygra, ale nie dlatego, że jest taki demonicznie przeboiegły, tylko dlatego, że większość Polaków to lud ciemy i autorytarny. Sam przeciez napisales, że przeważa mentalność z lat 30. XX wieku. Żeby ich urzec, nie potrzeba żadnej chytrości; wystarczy wojujacy nacjonalizm i demontsracyjna nienawiść.     

   • Lucyan
    7 października 2018 at 02:56 - odpowiedz

    Moze nie sa przebiegli, ale maja przebieglych prawnikow, rodem z USA. I oni ci prawnicy na prawde juz wiele takie sutuacje przerabiali. A przeciez wieszco sie w USA dzieje, tam tez sie odwala obecnie szopka.

    Opozycja nie ma prawnikow znajacych wszystkie kruczki, opozycja to amatorzy przekonani o swojej slusznosci i racji. PiS jak zawsze dwa kroki do przodu nie mentalnie, tylko prawnie.

     

 6. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 października 2018 at 23:18 - odpowiedz

  jakiego "OPORU" ? skąd ten militaryzm w jezyku polityki. Tak trudno zrozumieć, że progresywiści nie mają w PL większości? Może zamiast oporowac pikietować itd zastanowić się jak PRZEKONAĆ wyborców do głosowania inaczej (osobiście w sumie widze tyle samo głupoty po obu stronach, bo co lewica i liberały nadrabiają w antyklerykalizmie, to pis w antyislamizmie) a nie ciągle gardłować, że świat nie przypomina naszych fantazji

  • Andrzej
   Andrzej
   1 listopada 2018 at 01:51 - odpowiedz

   Jakich fantazji? Chodzi o zwyklą eurpejskość, kulturę demokratyczną i rządy prawa.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *