• czwartek, 29 października 2020 r.

Tygodnik Faktycznie nr 10 a w nim między innymi Robert Biedroń, o groźbach PiS oraz o Matce Teresie z Kalkuty.

Dziesiąty numer Tygodnika Faktycznie to m.in. felieton o groźbach PiS pod adresem Trybunału Konstytucyjnego, które – gdy zostaną zrealizowane – będą faktycznym zamachem stanu. Czy można jeszcze zapobiec kroczącemu z wolna przewrotowi w Polsce? Wydanie zawiera także obszerny wywiad z Robertem Biedroniem – politykiem ateistą i zwolennikiem świeckości, który cieszy się ogromną sympatią wśród wyborców lewicy i środowisk centrowych.

robert_biedron_sejm_2014

W Tygodniku znajdziemy także rozmowę z Tomaszem Kalitą, byłym rzecznikiem SLD o jego chorobie, światopoglądzie i walce o legalizację oleju konopnego jako lekarstwa.

Obecny numer to także tekst o prawdziwym obliczu nowej katolickiej świętej – Matki Teresy z Kalkuty oraz używaniem przez reprezentantów Kościoła katolickiego w Polsce języka nienawiści.

tereza

W numerze jest także tekst o tym, do czego może być przydatna etyka w szkole i jak o nią zadbać dla własnego dziecka. Wyjątkowo obszerny tym razem dział światopoglądowy zawiera również refleksję nad tym, czy ateistom potrzebna jest tzw. duchowość i o tym dlaczego wielu ludzi wierzących tak bardzo potrzebuję absolutnej sprawiedliwości w niebie. W tym wydaniu znajdziemy także tekst o nietypowym – jak na polskie warunki – podejściu do legalności aborcji: z punktu widzenia protestanckiego chrześcijanina.

Tygodnik Faktycznie

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 września 2016 at 09:18 - odpowiedz

  Są też dwa moje artykuły!

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  9 września 2016 at 11:29 - odpowiedz

  Mój jest właśnie o tej potrzebie absolutnej sprawiedliwości w niebie: ) drugi o kościelnym żargonie

 3. Zorro
  9 września 2016 at 23:45 - odpowiedz

  „Tygodnik Faktycznie” jest lepszy niż „Fakty i Mity”. Wydaje mi się, że jest poważniejszy. No i nie ma rysunków czasami takich „gimnazjalnych”.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *