Tygodnik Faktycznie nr 10 a w nim między innymi Robert Biedroń, o groźbach PiS oraz o Matce Teresie z Kalkuty.

Dziesiąty numer Tygodnika Faktycznie to m.in. felieton o groźbach PiS pod adresem Trybunału Konstytucyjnego, które – gdy zostaną zrealizowane – będą faktycznym zamachem stanu. Czy można jeszcze zapobiec kroczącemu z wolna przewrotowi w Polsce? Wydanie zawiera także obszerny wywiad z Robertem Biedroniem – politykiem ateistą i zwolennikiem świeckości, który cieszy się ogromną sympatią wśród wyborców lewicy i środowisk centrowych.

[divider] [/divider]

robert_biedron_sejm_2014

[divider] [/divider]

W Tygodniku znajdziemy także rozmowę z Tomaszem Kalitą, byłym rzecznikiem SLD o jego chorobie, światopoglądzie i walce o legalizację oleju konopnego jako lekarstwa.

Obecny numer to także tekst o prawdziwym obliczu nowej katolickiej świętej – Matki Teresy z Kalkuty oraz używaniem przez reprezentantów Kościoła katolickiego w Polsce języka nienawiści.

[divider] [/divider]

tereza

[divider] [/divider]

W numerze jest także tekst o tym, do czego może być przydatna etyka w szkole i jak o nią zadbać dla własnego dziecka. Wyjątkowo obszerny tym razem dział światopoglądowy zawiera również refleksję nad tym, czy ateistom potrzebna jest tzw. duchowość i o tym dlaczego wielu ludzi wierzących tak bardzo potrzebuję absolutnej sprawiedliwości w niebie. W tym wydaniu znajdziemy także tekst o nietypowym – jak na polskie warunki – podejściu do legalności aborcji: z punktu widzenia protestanckiego chrześcijanina.

O autorze wpisu:

5 Odpowiedź na “Tygodnik Faktycznie nr 10 a w nim między innymi Robert Biedroń, o groźbach PiS oraz o Matce Teresie z Kalkuty.”

  1. „Tygodnik Faktycznie” jest lepszy niż „Fakty i Mity”. Wydaje mi się, że jest poważniejszy. No i nie ma rysunków czasami takich „gimnazjalnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =