• niedziela, 9 sierpnia 2020 r.

USA: Muzułmanin na prezydenta? Jacek Tabisz

 

Wydawało się, że kandydatura Donalda Trumpa wywołuje rozłam i poważny kryzys w amerykańskiej Partii Republikanów. Tymczasem znamiona kryzysu są mocno widoczne po stronie Demokratów. Najpierw pojawia się silna propozycja, aby następną kandydatką na prezydenta USA ze strony Demokratów była żona kończącego swoją kadencję prezydenta. Tak, jakby w USA nie było wielu kobiet, które zajmują się polityką i działalnością społeczną same z siebie, a nie z uwagi na swoje koneksje rodzinne. Potem pojawia się propozycja (ciężko na razie ocenić jak mocna), aby kolejnym kandydatem uczynić muzułmanina.

Podobne materiały

5 komentarzy

 1. Benbenek
  24 listopada 2016 at 21:09 - odpowiedz

  Oczywiście pierwszą istotną rzeczą jest potraktowanie przez autora tych rzekomych kandydatów jako czegoś innego jak prasowego kreowania rzeczywistości. Na tyle że wartego całej tej tyrady. Ale takie racjonalizatorskie budowanie argumentacji przez JT jest wszystkim już chyba znane Ten zarzut można odłożyć na bok. Nie da się za to przejść bez komentarza w sprawie tyrady odnośnie Keitha Ellisona i to niezależnie od tego na ile jego ewentualna kandydatura ma jakiekolwiek szanse zmaterializowania się.
  Ellison został oskarżony o wszelkie zło pochodzące od muzułmanów i w tym wywodzie stał się ich twarzą i przedstawicielem. JT nie próbuje nawet ocenić jakiegoś ewentualnego projektu ;politycznego jaki ten kandydat mógłby mieć zamiast tego jego kwalifikacje spowodowały wyrywanie włosów z bujnej fryzury autora tylko z tego powodu, że człowiek ten deklaruje się jako muzułmanin. Czyli nie chodzi o rzeczywiste kwalifikacje, chodzi o jego islam. I to wszystko przy kuriozalnym wręcz zaklinaniu się że JT nie jest Islamofobem. To przecież jest definicja islamofobii. Całe swoje uprzedzenia jakie JT ma wobec islamu wtłoczył w jednego człowieka i je nimi obarczył. Ale mało tego, mówi też o „tradycji w jakiej został wychowany” jednocześnie nie sprawdził, że Ellison został wychowany w KATOLICKIEJ rodzinie i katolicyzm był jego pierwszą religią! Facet został oskarżony o dyskryminowanie kobiet a kiedy to Trump chełpi się łapaniem kobiet za cipy to do tej pory nie słyszeliśmy głosów oburzenia w sprawie traktowania kobiet przez człowieka który będzie prezydentem USA.
  Aha proszę sprawdzić ale kandydatura Kenyi Westa też została wysunięta do ubiegania się o fotel prezia USA. Możemy liczyć na wyrywanie resztki włosów w komentarzu do tej kandydatury?

 2. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  24 listopada 2016 at 21:13 - odpowiedz

  To demokraci są prawdziwymi rasistami: Wystawmy czarnego, nie latyno, nie – kobietę! Czysty rasizm i seksizm.

 3. Piotr Napierała
 4. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  25 listopada 2016 at 00:09 - odpowiedz

  Podobno Obama to muslim więc nihil novi hehe

 5. Piotr Korga
  Piotr Korga
  25 listopada 2016 at 09:28 - odpowiedz

  Obie partie ścigają się w głupocie i robią wszystko by przegrywać. Główna przyczyna to brak konkurencji, tego trzeciego. Teraz czarny muzułmanin? Republikanie mogą wystawić orangutana i szanse będą 50/50.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *