USA: Muzułmanin na prezydenta? Jacek Tabisz


 
Wydawało się, że kandydatura Donalda Trumpa wywołuje rozłam i poważny kryzys w amerykańskiej Partii Republikanów. Tymczasem znamiona kryzysu są mocno widoczne po stronie Demokratów. Najpierw pojawia się silna propozycja, aby następną kandydatką na prezydenta USA ze strony Demokratów była żona kończącego swoją kadencję prezydenta. Tak, jakby w USA nie było wielu kobiet, które zajmują się polityką i działalnością społeczną same z siebie, a nie z uwagi na swoje koneksje rodzinne. Potem pojawia się propozycja (ciężko na razie ocenić jak mocna), aby kolejnym kandydatem uczynić muzułmanina.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “USA: Muzułmanin na prezydenta? Jacek Tabisz”

  1. Oczywiście pierwszą istotną rzeczą jest potraktowanie przez autora tych rzekomych kandydatów jako czegoś innego jak prasowego kreowania rzeczywistości. Na tyle że wartego całej tej tyrady. Ale takie racjonalizatorskie budowanie argumentacji przez JT jest wszystkim już chyba znane Ten zarzut można odłożyć na bok. Nie da się za to przejść bez komentarza w sprawie tyrady odnośnie Keitha Ellisona i to niezależnie od tego na ile jego ewentualna kandydatura ma jakiekolwiek szanse zmaterializowania się.
    Ellison został oskarżony o wszelkie zło pochodzące od muzułmanów i w tym wywodzie stał się ich twarzą i przedstawicielem. JT nie próbuje nawet ocenić jakiegoś ewentualnego projektu ;politycznego jaki ten kandydat mógłby mieć zamiast tego jego kwalifikacje spowodowały wyrywanie włosów z bujnej fryzury autora tylko z tego powodu, że człowiek ten deklaruje się jako muzułmanin. Czyli nie chodzi o rzeczywiste kwalifikacje, chodzi o jego islam. I to wszystko przy kuriozalnym wręcz zaklinaniu się że JT nie jest Islamofobem. To przecież jest definicja islamofobii. Całe swoje uprzedzenia jakie JT ma wobec islamu wtłoczył w jednego człowieka i je nimi obarczył. Ale mało tego, mówi też o „tradycji w jakiej został wychowany” jednocześnie nie sprawdził, że Ellison został wychowany w KATOLICKIEJ rodzinie i katolicyzm był jego pierwszą religią! Facet został oskarżony o dyskryminowanie kobiet a kiedy to Trump chełpi się łapaniem kobiet za cipy to do tej pory nie słyszeliśmy głosów oburzenia w sprawie traktowania kobiet przez człowieka który będzie prezydentem USA.
    Aha proszę sprawdzić ale kandydatura Kenyi Westa też została wysunięta do ubiegania się o fotel prezia USA. Możemy liczyć na wyrywanie resztki włosów w komentarzu do tej kandydatury?

  2. Obie partie ścigają się w głupocie i robią wszystko by przegrywać. Główna przyczyna to brak konkurencji, tego trzeciego. Teraz czarny muzułmanin? Republikanie mogą wystawić orangutana i szanse będą 50/50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + pięć =