• piątek, 10 lipca 2020 r.

Zjednoczona Lewica, Razem i jak pozyskać młodych hejterów. Piotr Szumlewicz

 

Piotr Szumlewicz analizuje projekt Zjednoczonej Lewicy. Wymienia jego wady i zalety, po czym decyduje się na wsparcie. Jego analiza jest bardzo atrakcyjna dla wszystkich osób zainteresowanych polityką, nie tylko dla lewicowców. Oprócz tego Piotr zastanawia się nad tym, jak lewica powinna dawać sobie radę w internecie. Zauważa, że nawet pod jego wpisami dominują prawicowi hejterzy, którzy spytani o to, czemu na przykład walczą za Korwina, w zasadzie nie są w stanie odpowiedzieć i w rozmowie prywatnej często odcinają się od swoich guru. W tym materiale jest też sporo o ugrupowaniu Razem, którego przedstawiciel z Dolnego Śląska polemizuje z Szumlewiczem. Piotr zarzuca Razem między innymi unikanie krytyki Kościoła, co uważa za jeden z istotniejszych aspektów lewicowości

Podobne materiały

10 komentarzy

 1. myślący
  11 sierpnia 2015 at 21:40 - odpowiedz

  Szkoda tylko, że Piotr skupił się na przekonaniu Razem do wejścia w koalicję, a nic nie powiedział otym, żeby SLD postarało się bardziej o włączenie Razem do koalicji. Niech im proponują, przekupują, na kolanach błagają, cokolwiek co jest potrzebne, we wspólnym interesie. Tylko jeden wspólny lewicowy front ma szansę na jakikolwiek wynik. W innym przypadku – dokładnie tak, jak mówi Piotr – wzajemnie się zatopią, a razem ze sobą lewicową narrację w polityce na lata, o ile nie na dekady.

 2. mieczysławski
  11 sierpnia 2015 at 21:46 - odpowiedz

  Czy Leszek przestanie straszyć młodzież i odejdzie na emeryturę?
  Dlaczego odeszli Olejniczak i Napieralski?

 3. Aram
  12 sierpnia 2015 at 05:30 - odpowiedz

  Taka lewica (a raczej pseudolewica) jest w Polsce potrzebna jak przysłowiowa „dziura w moście”. Szumlewicza mądrości socjalne (a czasem i socjalistyczne) może w Polsce wypełniać równie dobrze (a może i lepiej) socjalny (ale nie socjalistyczny) PiS (z Bożą pomocą i … Zjednoczoną prawicą). I to bez pakietu razem z tzw. gejami, genderami, ustawami antyprzemocowymi (pomijającymi podstawową przyczynę przemocy – zwłaszcza w konkubinatach) oraz ustawami rzekomo „leczącymi z bezpłodności” (które z niczego de facto nie leczą, a tylko klajstrują problem, w dodatku bardzo brzydko, drogo i nieetycznie).

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   12 sierpnia 2015 at 10:18 - odpowiedz

   Żadnej lewicy tylko Socjalliberalizm i liberalizm obyczajów

  • Paweł Radnicki
   12 sierpnia 2015 at 12:29 - odpowiedz

   ARAMIE Z PIS Cukrzyca też nie jest uleczalna insuliną.

 4. Aram
  12 sierpnia 2015 at 06:56 - odpowiedz

  W Polsce podstawowa komórka społeczna (czyli oczywiście rodzina) powinna być pod szczególną ochroną Państwa i świadomego społeczeństwa (a zwłaszcza rodzina wielodzietna), tak więc Szumlewicz chce już chyba kompletnie rozwalić ostatnią ostoję tzw. normalności w Polsce (a może i na świecie). Dodatkowo jak mówi o „równości” to przed oczami ukazuje mi się Marks, Engels i Lenin ze swoją „walką klas” i skłócaniu społeczeństwa. Równość de facto „w przyrodzie” nie istnieje, a poza tym ma niewiele wspólnego ze sprawiedliwością. No i wreszcie ponoć socjalista, nawołujący do konfliktu i walki chyba z najbardziej prospołeczną organizacją w Polsce, czyli z Kościołem, żałosne.

  PS. W Polsce media (również niestety publiczne) są liberalno-lewackie (nawet nie lewicowe, bo wciąż ważniejszy jest dla nich niepracujący „gej” od ciężko pracującego robotnika/rolnika).

  PS 2. Panie Szumlewicz, to nie byli żadni „faszyści”, tylko z góry zaplanowany hejt przez kilku zdemoralizowanych ludzi, będących z sobą w kontakcie i robiących tego typu rzeczy nie pierwszy raz – taka nowa, świecka „rozrywka” (Wybiórcza o tym pisała).

  PS 3. Z perspektywy czasu i doświadczenia nie widzę niczego szczególnie złego i niemoralnego w „przesłuchiwaniu” na terenie Polski ludzi oskarżonych/podejrzewanych o terroryzm (nawet przez CIA).

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   12 sierpnia 2015 at 10:17 - odpowiedz

   Lewica w poszukiwaniu ploretariatu zastępczego dostrzegla terrorystów brawo….

   • Adrian Dąbrowski
    12 sierpnia 2015 at 12:38 - odpowiedz

    Pan najwięcej hejtuje po „prawej” stronie pod różnymi ksywkami widziałem to po pańskim IP na kilku forach gdzie moderowałem

  • Adrian Dąbrowski
   12 sierpnia 2015 at 12:36 - odpowiedz

   Cukrzyca też nie jest uleczalna insuliną. Tu chodzi o kasę dla kleru nie po to kupili tfu dostali nieruchomości i stworzyli płatne szpitale głównie dla cudzoziemców min Niemców by teraz ich „potwierdzona” jedną nieweryfikowalną pracą naukową znachorska naprotechnologia(nie mylić science z tzw nauką(learn – nauczaniem) kościoła). Dla porównania in vitro ma na swoim koncie ponad 50000 weryfikowalnych prac naukowych oraz poparcie ponad 70% Polaków.

 5. Robert
  16 sierpnia 2015 at 20:57 - odpowiedz

  Wizja Szumlewicza nigdy w Polsce nie działała i działać nie będzie, podobnie jak w krajach słowiańskich dlatego że Polacy są dla siebie wilkiem! Tylko uwolnienie gospodarki i mocne trzymanie za mordę sprawi że będzie większości żyło się lepiej

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *