Zjednoczona Lewica, Razem i jak pozyskać młodych hejterów. Piotr Szumlewicz

 

Piotr Szumlewicz analizuje projekt Zjednoczonej Lewicy. Wymienia jego wady i zalety, po czym decyduje się na wsparcie. Jego analiza jest bardzo atrakcyjna dla wszystkich osób zainteresowanych polityką, nie tylko dla lewicowców. Oprócz tego Piotr zastanawia się nad tym, jak lewica powinna dawać sobie radę w internecie. Zauważa, że nawet pod jego wpisami dominują prawicowi hejterzy, którzy spytani o to, czemu na przykład walczą za Korwina, w zasadzie nie są w stanie odpowiedzieć i w rozmowie prywatnej często odcinają się od swoich guru. W tym materiale jest też sporo o ugrupowaniu Razem, którego przedstawiciel z Dolnego Śląska polemizuje z Szumlewiczem. Piotr zarzuca Razem między innymi unikanie krytyki Kościoła, co uważa za jeden z istotniejszych aspektów lewicowości

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Szkoda tylko, że Piotr skupił się na przekonaniu Razem do wejścia w koalicję, a nic nie powiedział otym, żeby SLD postarało się bardziej o włączenie Razem do koalicji. Niech im proponują, przekupują, na kolanach błagają, cokolwiek co jest potrzebne, we wspólnym interesie. Tylko jeden wspólny lewicowy front ma szansę na jakikolwiek wynik. W innym przypadku – dokładnie tak, jak mówi Piotr – wzajemnie się zatopią, a razem ze sobą lewicową narrację w polityce na lata, o ile nie na dekady.

 2. Taka lewica (a raczej pseudolewica) jest w Polsce potrzebna jak przysłowiowa „dziura w moście”. Szumlewicza mądrości socjalne (a czasem i socjalistyczne) może w Polsce wypełniać równie dobrze (a może i lepiej) socjalny (ale nie socjalistyczny) PiS (z Bożą pomocą i … Zjednoczoną prawicą). I to bez pakietu razem z tzw. gejami, genderami, ustawami antyprzemocowymi (pomijającymi podstawową przyczynę przemocy – zwłaszcza w konkubinatach) oraz ustawami rzekomo „leczącymi z bezpłodności” (które z niczego de facto nie leczą, a tylko klajstrują problem, w dodatku bardzo brzydko, drogo i nieetycznie).

 3. W Polsce podstawowa komórka społeczna (czyli oczywiście rodzina) powinna być pod szczególną ochroną Państwa i świadomego społeczeństwa (a zwłaszcza rodzina wielodzietna), tak więc Szumlewicz chce już chyba kompletnie rozwalić ostatnią ostoję tzw. normalności w Polsce (a może i na świecie). Dodatkowo jak mówi o „równości” to przed oczami ukazuje mi się Marks, Engels i Lenin ze swoją „walką klas” i skłócaniu społeczeństwa. Równość de facto „w przyrodzie” nie istnieje, a poza tym ma niewiele wspólnego ze sprawiedliwością. No i wreszcie ponoć socjalista, nawołujący do konfliktu i walki chyba z najbardziej prospołeczną organizacją w Polsce, czyli z Kościołem, żałosne.

  PS. W Polsce media (również niestety publiczne) są liberalno-lewackie (nawet nie lewicowe, bo wciąż ważniejszy jest dla nich niepracujący „gej” od ciężko pracującego robotnika/rolnika).

  PS 2. Panie Szumlewicz, to nie byli żadni „faszyści”, tylko z góry zaplanowany hejt przez kilku zdemoralizowanych ludzi, będących z sobą w kontakcie i robiących tego typu rzeczy nie pierwszy raz – taka nowa, świecka „rozrywka” (Wybiórcza o tym pisała).

  PS 3. Z perspektywy czasu i doświadczenia nie widzę niczego szczególnie złego i niemoralnego w „przesłuchiwaniu” na terenie Polski ludzi oskarżonych/podejrzewanych o terroryzm (nawet przez CIA).

   1. Pan najwięcej hejtuje po „prawej” stronie pod różnymi ksywkami widziałem to po pańskim IP na kilku forach gdzie moderowałem

  1. Cukrzyca też nie jest uleczalna insuliną. Tu chodzi o kasę dla kleru nie po to kupili tfu dostali nieruchomości i stworzyli płatne szpitale głównie dla cudzoziemców min Niemców by teraz ich „potwierdzona” jedną nieweryfikowalną pracą naukową znachorska naprotechnologia(nie mylić science z tzw nauką(learn – nauczaniem) kościoła). Dla porównania in vitro ma na swoim koncie ponad 50000 weryfikowalnych prac naukowych oraz poparcie ponad 70% Polaków.

 4. Wizja Szumlewicza nigdy w Polsce nie działała i działać nie będzie, podobnie jak w krajach słowiańskich dlatego że Polacy są dla siebie wilkiem! Tylko uwolnienie gospodarki i mocne trzymanie za mordę sprawi że będzie większości żyło się lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *