Jan Hartman: Droga polityczna

Prof. Jan Hartman poszedł w swoim życiu drogą antycznych filozofów i włączył się w życie polityczne swojej polis, czyli w tym wypadku Polski. Jak przebiegała ta droga? O tym profesor opowiada w tym materiale.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

5 Odpowiedź na “Jan Hartman: Droga polityczna”

  1. Udało się opracować nowe metody podgłaśniania 🙂 Ten materiał był jeszcze podgłośniony tylko przy pomocy jednego programu.

 1. Nic nie słychać. Zresztą jak zwykle.

  Próby obróbki materiału dźwiękowego bez dobrej jakości źródła przypominają sceny z filmów sensacyjnych gdzie wyostrzają obraz z kamer. W realu to nie wyjdzie.
  Hartmana nie idzie zrozumieć, za to świetnie słychać kaszel, drzwi, telefon itd…
  Pierwsza z brzegu aukcja na allegrze rozwiąże sprawę.
  http://allegro.pl/mikrofon-bezprzewodowy-em-forte-3399new-uhf800mhz-i4347385591.html
  efekt będzie taki

  https://www.youtube.com/watch?v=Qp7DiPQ4TP4#t=85

  a nie taki jak jak u was czy na filmach z też pierwszych z Centrum Kopernika np.
  https://www.youtube.com/watch?v=ckftCjQzcLs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 7 =