Nowy humanizm Jacka Tabisza. Spotkanie autorskie w Sopocie

Nowy humanizm to fascynujący temat. Możemy obserwować, w jakim kierunku chcą ewoluować ludzie, których etyka wyrasta z ateistycznego odrzucenia dogmatów i naukowej refleksji nad naturą człowieka i innych istot świadomych. Zapraszamy do obejrzenia dyskusji Kai Bryx, prezeski PSR z autorem książki Jackiem Tabiszem. Dyskusja ta miała miejsce w sympatycznej sopockiej księgarni Smak Słowa, gdzie obok książek można nabyć też bardzo atrakcyjne winyle.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Nowy humanizm Jacka Tabisza. Spotkanie autorskie w Sopocie”

  1. Zastanawiam się jak w ogóle jest pan w stanie twierdzić że lubi pan różnorodność, twierdząc jednocześnie że kultura europejska jest najlepsza, a już w ogóle nie pozostawia pan żadnego miejsca wśród multimedia kulti dla muzułmanów, twierdząc że ich religia jest najgorsza wśród pozostałych co nie jest prawdą.

    1. To jest wyjątkowo nierzetelny komentarz, świadczący o nie sięgnięciu po książkę, ani o nieznajomości moich tłumaczeń Kacema el Ghazali czy moich materiałów o kulturze arabskiej czy perskiej dostępnych w sieci. Zostawiam wiele miejsca w moich materiałach i w moim pisaniu dla ludzi żyjących na Bliskim i Środkowym Wschodzie, natomiast oczywiście jestem krytyczny wobec religii skazującej na śmierć „bluźnierców”

      1. Tak, wiem bo czytałem.Przytacza pan wyłącznie tych którzy krytykują islam i przy okazji mają arabskie lub iranskie pochodzenie, bo pasują panu do ideologicznego obrazka.I tak długo jest pan zainteresowany badaniem kultury bliskowchodniej dopóki nie ma ona żadnego związku z islamem.Sek w tym że mieszkańcami tamtych terenów są głównie muzułmanie czy panu się to podoba czy nie.I nie rozumiem dlaczego extremistow, którzy stanowią margines sprowadza pan do całego islamu którzy stanowią 1/3 świata.Jak można bać się 1/3 świata?To absurd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =