Sceptycy przeciwko mitom w biznesie. Sławomir Jarmuż i Mirosław Tarasiewicz

 

 

Przesądy i mity zdarzają się również w świecie biznesu. Dwóch sceptyków i biznesmenów zajęło się zatem ich obalaniem. Niedawno wydali książkę "Alfabet mitów menedżerskich". We wrześniu zaś wystąpią na Europejskim Kongresie Sceptyków we Wrocławiu. Posłuchajmy o czym będą mówić i jakie mity utrudniają nam przedsiębiorczość.

Chcesz wziąć udział w Europejskim Kongresie Sceptyków? Kliknij tu

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Sceptycy przeciwko mitom w biznesie. Sławomir Jarmuż i Mirosław Tarasiewicz”

 1. 1/32 to w żadnym wypadku nie jest jeden na sto. Anegdota o historyku i matematyku oryginalnie albo jest o historyku i o ekonomiście albo kolejny raz obnaża mit że ekonom to z "urzędu" ogarnia choćby  ułamki zwykłe.

  1. Pan po prawej albo sam sceptycznie podchodzi do tabliczki mnożenia, albo przyzwyczaił się do sytuacji, w której co by nie rzucił to i tak student ekonomii i  łyknięte  bez zastrzeżeń i jeszcze podziękuje.

  2. Przepraszam , dopiero teraz doczytałem że ów pan  nie jest ekonomistą lecz psychologiem, lecz to w  żaden sposób nie usprawiedliwia opowiadania farmazonów.

   1. Nie małostkowość, tylko że z całej wypowiedzi na pierwszy plan wysuwają się 2 elementy, czyli, że :Dzień dobry jesteśmy pogromcami mitów i na tę okoliczność uzbroiliśmy się w badania naukowe; oraz element drugi, anegdotka. Pewne jest na  50% , że to nie przejęzyczenie tylko upraszczanie. Wprawdzie takie uproszczenie jeszcze niczego nie spopiela ale iskrzy na tyle , że podpala ten pierwszy element.

   2. 3 procenty jest dobrym przybliżeniem 1 nad 32. Jeden nie jest przybliżeniem trójki a w każdym razie jest bardzo odległym przybliżeniem bowiem 3 jabłka to jest 200% więcej niż jedno jabłko.

 2. Liczą dobrze przejęzyczali się tylko zamiast 3%powiedział 1. Natomiast trochę wodę leją. Pierwszy konkret po 6 minutach. Jacek musiał trochę wyciskać info. Ale menedżerowie tak mają. Ich prezentacje są zawsze robione w atmosferze uchylania rąbka tajemnicy wszechrzeczy. Zawsze uważałem to za głupie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =