Edukacja, jaką powszechnie znamy, zabija w dzieciach i młodzieży twórcze myślenie. Jest fabryką wiedzy, w której tonie wiele indywidualnych talentów. Łukasz Srokowski współzałożył we Wrocławiu szkołę, która podchodzi do dzieci inaczej. Pomaga im wzrastać, dopasowuje się do ich talentów, a jak zauważa Łukasz Srokowski, każdy człowiek ma talent, trzeba go tylko odkryć. Do szkoły Srokowskiego ludzie czekają już w kolejkach. Posłuchajcie o tym, jak ona działa i czym różni się od innych szkół.
O autorze wpisu:
Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl
Bzdury gada ten gosciu. Nie ma znaczenia czy model chinski czy finski, wazne jest zaangazowanie nauczyciela i mozliwosc ogarniecia grupy (brak problemow wychowawczych). Wazne jest tez aby nauczyciel miał narzedzia i umiejetnosci. A to ze model taki czy owaki to nie ma znaczenia. Liczy sie inteligencja, zdrowe i kreatywne myslenie nauczyciela, a nie jakies pedagogiczne eksperymenty na dzieciach. Robienie dzieciom wolnych lekcji to rodzaj przetrzymywania dzieci w murach szkolnych, tak długo az rodzic wroci do domu. Kolejna bzdura podbudowana teorią, ze dziecko musi miec wolne. Tylko dlaczego ma zbijac bąki w murach szkolnych, lepiej niech zbija w domu.
Ciekawe, czy w szkole Srokowskiego dzieci mają "nauke" religii /katechezy?
> Ciekawe, czy w szkole Srokowskiego dzieci mają "nauke" religii /katechezy?
Dobre, konkretne pytanie. Próbowałem wyguglać info o szkole, nie udało się. Czy red. Tabisz mógłby się dowiedzieć i wyjaśnić kwestię?
Bardzo wazny i ciekawy temat. Nie tylko szkoly ale rowniez uniwersytety nie rozwijaja tworczego myslenia.Jedna z metod wykladow powinne byc dyskusje a nie faszerowanie ucznia lub studenta wiedza ktora on musi zaopanietac. Ta zmiana stylu uczenia wymaga nauczenia nauczycieli i profesorow . Trzeba zaczac od nich.
Głupio gada ten chłopak. Chomika by mu pod opiekę nie powierzył a nie dopiero dziecko.