Dlaczego nienawidzimy się za poglądy polityczne?

Polaryzacja polskiego społeczeństwa rośnie jak ciasto na drożdżach. Dawni znajomi, przyjaciele, członkowie rodzin rzucają się sobie do gardeł z uwagi na odmienne poglądy polityczne. Co rusz ktoś wpisuje na swoich profilach: "osoby popierające partię X won z mojej strony!". A wszystko to robią ci sami ludzie, którzy – w swej większości – jeszcze parę lat temu z dumą oznajmiali, że nie interesują się polityką i nie chodzą do wyborów. Dlaczego odmienne poglądy polityczne wzbudzają tak wiele nienawiści? Więcej na filmie:

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

44 Odpowiedzi na “Dlaczego nienawidzimy się za poglądy polityczne?”

 1. Myślę, że tutaj chodzi o konflikt "prawd".

  Ktoś będzie przekonany że ma na jakąś sprawę rację i zna "prawdę", zatem będzie chciał innych "nawrócić" na swoje stanowisko, żeby poczuć się lepiej.

  A jak ktoś jest przekonany o swoim poglądzie do tego sotpnia, że juz nie chce słyszeć niczego innego lub nie ma argumentó na sowja obronę, to wtedy pozostaje pisać "wszyscy won!" itd.

  Np. nacjonaliści polscy są narodowymi katolikami i są przekonani o swej racji tak, że nie chcą słyszeć odmiennych poglądów, bo boją sie dyskusji i są zacietrzewieni.

  Wtedy pozostaje im mówić do innych Polaków coś w tym stylu: "Jak ci się cos nie podoba to won do Niemiec!"

  Przykre to jest, ale to w dużej mierze wynika z wielkiego prymitywizmu. Co robić?! 🙁

  1. Można mówić o tym zjawisku, zawsze mam nadzieję, że nie każdy zacietrzewiony politycznie człowiek jest pogrążony w tym bez reszty. Jeśli nie jest stuprocentowym „betonem” to może dojrzy coś przez okienko w murze swojej mentalności. 

 2. Afera taśmowa była skandalem o tyle ze panstwo okazało słabość i pozwoliło na nagranie a nastpnie publikację nielegalnych gówno znaczących podsłuchów. Zamiast wejść z buta.

  1. A dokładniej, nagranych w celu szantażowania panstwa przez polsko-ruskich geszefciarzy.

   Dalatego wejscie z buta i wyłapanie cfaniaczkuf (a nie pieszczoty) było moim zdaniem konieczne.

   1. Zgadzam się, że afera taśmowa nie spotkała się z poważną reakcją aparatu państwa i PO na tym straciła. Same taśmy nie były wcale aż tak obciążające. Jeśli chodzi o wulgarność, niemal wszyscy politycy są na privie skrajnie wulgarni, zwłaszcza gdy idą jakieś wybory, czy gdy realizują większe projekty. 

 3. Po prostu wielu nie potrafi się wyluzować i poszukać znacznie ciekawszych zainteresowań niż polityka. Na początek dobrze jest wyłączyć TV. Szkoda czasu i nerwów. To i tak nic nie da , a meteor nie przydzwoni w gmach Sejmu i nie wyrówna tego siedliska głupoty,manipulacji i wzajemnego szczucia.

  P.S. I znowu odezwał się islamski Katon: "A poza tym sądze że islam należy zniszczyć".  
   

  1. Jest na świecie wiele państw, gdzie powoli islam zdominował scenę polityczną. Warto zapoznać się z ich historią. To poważny problem i dlatego do niego wracam. Nie nawołuję też nigdzie do zniszczenia islamu, lecz do odpowiedzialnej polityki migracyjnej, a nie udającej, że islam jest spoko bo poprawność polityczna. 

   1. Nie nawołuję też nigdzie do zniszczenia islamu
    ====
    Jakby Pan nawoływał do zniszczenia Islamu, to by było super.
    Niestety Pan nawołuje do zniszczenia UE (Polski).
    Najgorsi, jak u Breivika, są dla Pana Europejczycy.
    Myślę, że czuję Pan niechęć i nienawiść do Europy, stąd to nawoływanie do empatii dla amerykańskich nacjonalistów i do wyrozumiałości dla Putina i pomijanie w ogóle informacji, że to on wraz z Assadem stworzył kryzys uchodźczy i używał muzułmańskich imigrantów jako formy ataku na Europę, jednocześnie wspierając antyimigranckich nacjonalistów i karmił ludzi propagandą, którą Pan też powtarza, by zdestabilizować Europę.

   2. Myślę, że jedną z przyczyn jest występujące u Pana poczucie winy byłego miłośnika islamu, dlatego tę miłość chce Pan masowo wmawiać ludziom.

  1. zwolennicy pisu
   =====
   Zwolennicy pisu po prostu nazywają ludzi, "polskojęzycznymi obywatelami Polski", wyrzekając się Polaków.

 4. A może po prostu dlatego., że nie chodzi w znacznej mierze o "poglądy polityczne", tylko o to, że: z jednej strony ci, co jeszcze wciąż zapieprzają na siebie i innych, mają coraz baedziej dość zabierania im cieżko zarobionej krwawicy i oddawania jej na coraz większą masę pasożytów, zwiększania tej masy, a z drugiej strony, coraz większa masa pasożytów, ma coraz mniej żywicieli i coraz agresywniej musi walczyć o zorganizowany system okradania na ich rzecz malejących zasobów.

  1. Przykład: Wiedząć, że kilowatogodzina enegrii z elektrownii na polski węgiel kosztuje 170 zł, co i tak jest cholernie dużo, człowiek dowiaduje się, że rząd z podatków płaci mafii wiatrakowej za to samo 300 zł, a kombinatorom od biomasy 600 zł. A wszystko to w imię typowego "zawracania kijem rzeki", czyli urojenia światowego ruchu komunistycznego o próbie "obniżenia temeperatury o 2st.C", co jest po pierwsze oczywiście niemożliwe, po drugie – nic nie zmieni. To jak ma się człowiek zachowywać?!

   Poziom wiedzy o systemie zorganizowanej kradzieży jest dzięki internetowi coraz wyższy. Przeciętny człowiek nie jest w stanie spokojnie żyć mają taką ilość wiedzy o tym jak jest dymany w spośób na który nie ma wpływu aby go zmienić, zwłaszcza będąc jednoczęśnie non stop indoktrynowany o tym, ze jest jakaś demokracja i tenże człowiek na wszystko ma jakoby wpływ.

   1. A jeszcze bardziej wydymany poczuje się człowiek, jak wybierze sobie rząd, który uda, że nie będzie dymał i zlikwiduje ww. dopłaty do ekomafii – a po wyborach odczekując chwilę, po upewnieniu się, że nic mu już ze strony wyborców nie grozi – je przywróci i dyma znów i dalej / – a taką sytuację mamy dokładnie w tej chwili – /

    1. @Malejący
     A jeszcze bardziej wydymany poczuje się człowiek, jak wybierze sobie rząd
     =====
     Przecież to na długo, długo, długo przed wyborami było wiadomo i oczywiste, że wszystkich w chuja robią. 🙂
     Wystarczyło posłuchać tego, co mówią, jak zawsze odwracają kota ogonem, kłamią w każdym aspekcie. To czemu akurat mieliby nie kłamać w tej kwestii, która Ciebie interesuje, jak kłamią w każdej innej? 🙂 
     Użyli Cię i wyrzucili — jak szmatę. Ale spoko, tak zrobią z każdym, więc nie płacz. Nie jesteś wyjątkowy. 🙂

   2. Szkoda, że nie dopłacają do paneli z 90%. Może położyłbym je na dachu, a nadprodukcje oddawał do sieci, licznik by się cofał albo bym miał kasę z tego. Na bank rachunki za prąd miałbym mniejsze. Jeszcze przy tych upałach.

    Poza tym więcej wiatraków. Koszty leczenia ludzi zatrutych tym syfiastym smogiem z kominów są dla państwa i tak pewnie o wiele większe niż te dopłaty, na które jako wiecznie zdrowy i młody narzekasz (wiadomo, przecież nigdy nie będziesz stary i nie zachorujesz i w ogóle wszystko sam sobie zawdzięczasz — jak Eliza Michalik). W każdym bądź razie zdrowie ludzi jest bezcenne, a walka z globalnym ociepleniem wymagana pod wieloma aspektami, w tym migracyjnym, bo zapobiegnie uciekaniu ludzi przed pewną śmiercią spowodowaną klimatem nie do życia. Ale wiadomo… Twoja krwawica jako niepasożyta, człowieka, który sam zarobił na swój żłobek już w dzień po narodzinach, i który jeździ na własnoręcznie wybudowanych drogach i oddycha własnoręcznie wyprodukowanym tlenem. 🙂

    1. Wydajesz się zawsze /przez swą przemądrzałość/ wysoce poinformowany o wszystkim, ale o tragicznych skutkach zdrowotnych mieszkania w pobliżu wiatraków jakoś informacji nie widzę /ani w wierszach, ani między wierszami/.

     Pomijając już bezcelowość zaczynania walki, której nie da się wygrać.

     1. o tragicznych skutkach zdrowotnych mieszkania w pobliżu wiatraków jakoś informacji nie widzę
      ====
      U mnie na prowincji rozdawali takie ulotki, że te wiatraki zwiększają liczbę szczurów w okolicy. 
      O to chodzi? 🙂
      To i tak lepsze niż rak płuc.
      O to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_turbin_wiatrowych (https://en.wikipedia.org/wiki/Wind_turbine_syndrome)?
      Nadal lepsze niż rak spowodowany jakimś sysfem w powietrzu przedostającym się do płóc.
      Wszystkie, które widziałem u mnie w  okolicy są na polach i daleko od domów. Nikt nikomu niczego koło domu nie postawił. Ale nawet jakby mi się kręcił koło domu i mnie wkurwiał tym niesamowicie i nie mógł bym spać, to wybrałbym to zamiast raka.
      A tak poza tym to jakbym miał wybierać, to najlepiej miniaturowe słońce.
      =====
      wysoce poinformowany o wszystkim
      —-
      Ha, potrafię korzystać z Internetu jak każdy. 🙂 
      I nie tłumaczę sobie świata działanie komunistów.
      ====
      Pomijając już bezcelowość zaczynania walki, której nie da się wygrać.
      —-
      Ja na Pis nie głosowałem, ja nie rządzę tym krajem, tylko Jarek.
      Ja nie naraziłem państwa na kosztym związane z głupim zaprzestaniem działań z tym wiatrakami i możliwym w związku z tym pozwem amerykańskiej firmy.

   3. Odnawialne źródła energii (wiatraki, panele solarne) to mrzonka dopóty, dopóki nie będziemy mieli magazynów energii innych (wydajniejszych i popularniejszych) niż elektownie szczytowo-pompowe. Po prostu jest pewien wzorzec popytu na energię i prądu potrzebujemy, gdy wieje wiatr i gdy wiatr nie wieje. Dlatego trzeba budować siłownie jądrowe (mocna składowa stała podaży) i elektrownie gazowe (szybka reakcja na zmiany popytu).

     1. Jak Trump będzie tu pisał tak wulgarnie, też zwrócę uwagę, zapewne z pożytkiem dla wszystkich. Na razie, z tego co wiem, tu nie pisuje.

     2. Ale jak zrobi coś gorszego i napisze, że wolna prasa jest wrogiem ludzi, to już Pan tego nie zrobi. 🙂

 5. @Vernon Roche

  "Ja na Pis nie głosowałem, ja nie rządzę tym krajem, tylko Jarek."

  Ale tak się składa, że Jarosław chce wyczyścić Polskę z mafijnych powiązań rządowych za PO.

  Dobrze, że PO-wsko-postkomunistyczny system upada. Co do PiSu to za wcześnie jeszcze by ich oceniać – zobaczymy czy historia będzie dla nich łaskawa… 😉

  1. Lol, następny.
   PO jest przeciwieństwem komunizmu.
   To prawicowa partia wyznająca wolny rynek.
   PiS to partia naśladująca Chiny.
   Dziki kapitalizm + autorytaryzm.

   1. "PO jest przeciwieństwem komunizmu."

    NIE.

    PO jest KONTYNUACJĄ komuny, bo sama mówiła o tym, że administruje państwem teoretycznym. Zanadto nigdy nie chciała sie rozprawić z UB-ekami i chroniła Bolków i tym podobnych post-komunistów.

    Przypadek? Nie sądzę! 🙂

    Tak jak PZPR sprzedawał Polskę ZSRS, tak sprzedawczykami dla europejskich lewaków jest PO i ta cała pseudo-liberalna tłuszcza "totalnej opozycji".

    1. Fajny odjazd dziadka, który, gdyby nie był zakochany w Jarku, to by pisał głupoty o wakacjach młodzieży w Nowej Zelandii i należał do Kodu. 
     Albo troll konto parodii pisowca. 
     Tylko w tych dwóch przypadkach ludzie pieprzą bzdury o komunie w kraju, w którym panuje dziki kapitalizm od upadku komuny.
     Nikt normalny w takie głupoty nie wierzy. I nie ma takiego pierdolca na temat PO, Tuska, Wałęsy i ukrytych komunistów, tylko stara się rzeczywiście coś zrobić dla kraju i ludzi, a nie dla siebie i nie powtarza bezmyślnie propagandy.
     Nie masz nic do zaproponowania ani PIS nie ma nic do zaproponowania, więc musiecie wymyślać tych wszystkich komunistów i tak dalej, żeby się za nimi chować i ukrywać.

     Co masz do zaproponowania dla ludzi? 
     Nic
     Jakie prawa i wolności potrafisz im zagwarantować?
     Żadnych.
     Tylko pustka i magiczne myślenie, że rozwalanie ukrytych komunistów magicznie sprawi, że nagle pod Polską pojawią się ukryte złoża ropy naftowej.
     Umiesz coś napisać samodzielnie bez odnoszenia się do spisków komunistów, których w Polsce nie ma?

     1. "Co masz do zaproponowania dla ludzi? Nic"

      To pytanie skieruj lepiej do pana Petru  (który już nie istnieje) albo Schetyny – co oni maja ciekawego do zaproponowania oprócz likwidacji IPN i CBa??? NULL. 😉

      "Umiesz coś napisać samodzielnie bez odnoszenia się do spisków komunistów, których w Polsce nie ma?"

      Ależ są! Taki Kiszczak miał święty spokój od śadów a Bolek miał spokój od akt w szafie Kiszczaka.

      Spisek owszem był i to wielki. Układ magdalenkowy przytrzymał nieźle Polskę i dlatego jest taki ciemnogród, a głupia opozycja totalna jeszcze chce to zachować – żal!

      Napierniczanie na PiSiorów, że robią zamachy na sądy i trybunały to jak płacz głupich przedszkolaków, bo ich kolega zabrał im zabawkę…

      PiS przynajmniej próbuje coś zrobić – i chwała im za to!

      A co do zaoferowania ma PO albo Petru? O to musisz ich samych zapytać dowódco niebieskich pasów. 🙂

       

     2. PiS przynajmniej próbuje coś zrobić – i chwała im za to!
      ====
      Nic nie robi.

     3. To pytanie skieruj lepiej do pana Petru
      ====
      Sorry, nie głosuje na Petru, bo jest skrajnie prawicowo wolno rynkowy.
      Przeczytaj wszystko to, co napisałem, ale uważnie.
      Ty chcesz przejmować sądy, więc musisz to uzasadnić sensownie, a nie ja. 
      Ciężar dowodowy jest po Twojej stronie, bo Ty czegoś chcesz.
      A nie potrafisz. Więc gadasz teorie spiskowe o komunistach, bo nie masz nic sensownego do zaproponowania.

     4. No to skieruj je do pana Schetyny. No bo na kogo będziesz głosować, jeśli nie na Schetynę, bo na pewno nie na PiS. 😉

      To nie są teorie spiskowe, tylko fakty. Magdalenkowo-platformerskie układy upadają i to jest dobre!

     5. @RADOWID V SROGI
      Hahaha nie umiesz odpowiedzieć, w jaki sposób teraz losowy obywatel Polski bez względu na poglądy i znajomości będzie miał teraz w sporze z rządem bezstronny proces. 
      Albo jak lekarz popełni błąd, ale będzie miał znajomych w PIS, to w jaki sposób zwykły i normalny człowiek będzie miał szanse na wygranie sprawy?
      Jakie teraz będą istnieć niezależne instytucje i mechanizmy w Polsce, na które będą mogli liczyć ludzie, na które będą mogli powołać się zwykli ludzie bez względu na to, kogo znają i czy są biedni czy bogaci i bez względu na poglądy polityczne?
      Myślę, że Cię to nawet nie obchodzi. Że tak w rzeczywistości masz w dupie Polaków.
      Tylko zasłaniasz się teoriami spiskowymi i hasłami bezmyślnymi propagandy.
      Tylko interesuje spisek komunistów, Petru i PO, a reszta… na reszte kładzież lachę.
      Pustka po prostu. Pustka. I oderwanie od codziennego życia zwykłych ludzi, a fantazjowanie o teoriach spiskowych komunistów.

      Na PO też nie będę głosował. Nie czytasz w ogóle nic z tego co piszę na tym forum.
      Masz tylko wyćwiczone, propagandowe i abstrakcyjne odpowiedzi o jeszcze abstrakcyjnym spisku komunistów, który nie ma żadnego związku z codziennym życiem normalnych ludzi.
       

       

     6. "Myślę, że Cię to nawet nie obchodzi. Że tak w rzeczywistości masz w dupie Polaków."

      Daleko od tego!

      Trzeba skończyć z mafiami, koteriami, ośmiorniczkami i sitwami i trzeba stworzyć prawdziwie wolne państwo, wolne od Niemców i innych anty-suwerenów.

      Mi zależy na Polakach. Tusk i Schetyna są ludźmi dla których liczą sie słupki i pieniążki… ewentualnie piłka. 🙂

      Ale Polacy ich nie interesują. Nie masz żadnej alternatywy w opozycji. Musisz to przyznać.

      Musisz na kogoś głosować (skoro tak ci zależy na biednym narodzie), a więc masz taki wybór:

      a) pseudo-liberalne pseudo-lewactwo w postaci Petru, .N, PSL lub platformersów 

      b) post-czerwona post-komuna w postaci SLD, IP (ZL), Zieloni  –

      c) międzynarodówka post-komunistyczna w postaci Razem  – / +

      d) prawaki i pseudo-prawaki z Ruchów Narodowych, Kukiza i Korwina  –

      e) PiS – jedyna sensowna jak na ten czas opcja dla Polski, która chce troszkę zawalczyć o suwerenność od Niemców  +

      Co wybierasz, skoro tak ci zależy na Polakach???

     7. Lol, nie odpowiedziałeś.
      Po prostu PIS jest nie do obrony.
      To, czego chcesz jest nie do obrony.
      Zawsze jak się spyta o coś, to jest zasłona dymna przykrywająca pustkę. Król jest nagi.
      To wszystko pic.
      Umiesz tylko gadać bzdury o mafiach i spiskach i o teoriach spiskowych, komunistach i tych innych bzdurach oderwanych od życia, które nie mają oparcia w obiektywnej rzeczywistości.
      Nie masz nic do zaoferowania mi: prostemu człowiekowi ze wsi, który nie miał bogatych rodziców, więc próbujesz mydlić oczy tymi wszystkimi bzdurami.
      Po prosto zero argumentów przedstawiającego korzyści i gwarancje praw i wolności dla mnie w moim życiu. Tego jak to, co proponujesz ma wpłynąć pozytywnie na moje życie. Co ja z tego będę miał?
      Tylko teorie spiskowe, abstrakcyjne bzdury, chamskie narzucanie się.

     8. "Umiesz tylko gadać bzdury (sic!) o mafiach i spiskach i o teoriach spiskowych, komunistach i tych innych bzdurach oderwanych od życia, które nie mają oparcia w obiektywnej rzeczywistości."

      To są fakty, a nie żadne teorie spisku czy bzdury.

      Twoje pytanie: "w jaki sposób teraz losowy obywatel Polski bez względu na poglądy i znajomości będzie miał teraz w sporze z rządem bezstronny proces?" jest bez sensu, bo wynika tylko z zaczytania się w pseudo-centro-lewicowej propagandzie spod znaku TVN i Newsweeka i ślepego wierzenia w banialuki, jakie te media rozpowszechniają.

      Nie daleko od takich teoretyków spisku, którzy twierdzą, że jak teraz po Polsce jadą pociągiem, to czują sie jakby jechali do obozu… Przykre to jest, że ludzie są zaślepieni nienawiścią do jednej partii bezpodstawnie.

      Słowo "teraz" którego użyłeś w swoim pytaniu jest zbędnym dodatkiem, bowiem tak nie jest tylko teraz, ale zawsze, bez względu na władców polski.

      Jak ktoś widzi w Jarku "Kaczora-dyktatora" to jest to syndrom czytelnika wyżej wymienionych przeze mnie mediów, oderwanych od rzeczywistości.

      Nie polecam jednakże nikomu drugiej strony, czyli Gazety Polskiej, DoRzeczy albo Sieci, bo owszem, tego sie nie da czytać, ale ufanie mediom z radykalnej drugiej strony jest nie mniej głupie niż bezwzględne ufanie mediom przeciwnym.

      Trzeba być racjonalnym, nie ulegać emocjom i obserwować rzeczywistość – PiS ocenimy po ich rządach. PO jest już negatywnie oceniona, bo sobie na to zasłużyła.

      Ja sądzę, że powinniśmy teraz dać szansę PiSiorom, bez względu na to czy się pała do nich miłością, nienawiścią (jak ty) czy sie jest do nich obojętnym (jak ja).

     9. @RADOWID V SROGI
      ​Nadal zero argumentów. 
      Nadal zero odpowiedzi.
      Nie potrafisz uargumentować / uzasadnić. 
      Nie potrafisz obronić  ani sprzedać tej partii.
      Gadasz o bzdurach / spiskach / nienawiściach i używasz milion innych zasłon dymnych, a nie potrafisz odpowiedzieć na proste dwa pytania:
      W jaki sposób teraz losowy obywatel Polski bez względu na poglądy i znajomości będzie miał teraz w sporze z rządem bezstronny proces. 
      Albo jak lekarz popełni błąd, ale będzie miał znajomych w PIS, to w jaki sposób zwykły i normalny człowiek będzie miał szanse na wygranie sprawy?
      Jakie teraz będą istnieć niezależne instytucje i mechanizmy w Polsce, na które będą mogli liczyć ludzie, na które będą mogli powołać się zwykli ludzie bez względu na to, kogo znają i czy są biedni czy bogaci i bez względu na poglądy polityczne?
      =====
      Słowo "teraz" którego użyłeś w swoim pytaniu jest zbędnym dodatkiem, bowiem tak nie jest tylko teraz, ale zawsze, bez względu na władców polski.
      —-
      Nie było. Nie było żadnej możliwości nacisków na sędziów ze strony rządu. Sędzia był niezależny, bo nie zależała od rządu jego kariera i nie mógł zostać usunięty, dlatego mogłem liczyć na niezawisły wyrok w sporze z rządem. Istniały mechanizmy i instytucje, które były dla ludzi.
      Wytłumacz na jakiej na podstawie miałbym mieć jakiekolwiek gwarancje teraz?
      Na bank nie będziesz tego potrafił. Zawsze wymówek szukasz. Teraz sobie jako wymówkę Neewsek wymyśliłeś. 
      W dupie mam szanse dla PIS. Wymaganie ode mnie, żeby swoim życiem i swoim poczuciem bezpieczeństwa płacił za szansę dla jakiejś partii, to kurestwo.
      Ja chcę w sądzie na sprawie z rządem mieć gwarancję, że ten rząd tego sędziego nie może zwolnić oraz że rząd nie będzie moim oskarżycielem, sędzią i katem. Ja chcę mieć w każdej innej sprawie gwarancję, że ktoś nie będzie miał znajomego z pisu i przez tego znajomego z pis nie będzie wpływał na sędziego, grożąc mu stratą pracy.
      A Ty nie potrafisz napisać, w jaki sposób będę miał teraz taką gwarancję, tylko się wymigujesz neewsekami, gadaniem o nienawiści i innymi bzdurami, bo po prostu PIS jest nie do obrony i go nie potrafisz obronić ani sprzedać mi tego, że powinienem być w procesie z rządem sądzony przez sędziego, którego rząd może zwolnić, bo tego się nie da sprzedać ani obronić.

      A jak jesteś obojętny, to masz gdzieś Polaków, którzy teraz będą mieli sprawy w sądzie i nie będą mogli liczyć na uczciwy proces podczas sporu z rządem i znajomymi rządu.
      Mylisz partię z państwem oraz mechanizmami i instytucjami w nim działającymi. 

 6. Takie pytanie można równie dobrze zapisać w ten sposób:

  "Albo jak lekarz popełni błąd, ale będzie miał znajomych w PO, to w jaki sposób zwykły i normalny człowiek będzie miał szanse na wygranie sprawy?"

  To są pytania względne, niczego nie wnoszące. Każda partia rządząca rządzi sie podobnymi prawami, tylko nie wszystkim partiom chce sie cokolwiek robić, by Polska odzyskała należytą suwerenność i pełną dmeokunizację.

  Fakty, żadne teorie spisku.

  1. Już odpowiedziałem na Twoje zmienione pytanie w ten sposób:
   Nie było żadnej możliwości nacisków na sędziów ze strony rządu. Sędzia był niezależny, bo nie zależała od rządu jego kariera i nie mógł zostać usunięty, dlatego mogłem liczyć na niezawisły wyrok w sporze z rządem. Istniały mechanizmy i instytucje, które były dla ludzi.
   ====
   A Ty na moje nie potrafisz. Nie umiesz. Wymigujesz się, gadasz o spiskach. 
   Chcesz się wyrzec Polaków, między innymi o to by nie odpowiadać na ich pytania.
   Mówisz, że Polacy nie powinni pytać o to, co teraz będzie się działo w Polsce. Odbierasz im prawo do bycia Polakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − czternaście =