Dziesiąte tegoroczne wydanie Tygodnika Faktycznie to m.in. tekst Piotra Szumlewicza o najbardziej kosztownym „układzie” istniejącym w Polsce – układzie, który pozwala wykorzystywać finansowo państwo przez Kościół. PiS nie chce jednak zlikwidować tej patologicznej sytuacji, mimo deklarowanej „walki z układami”.
W tym wydaniu także o tym, że kandydatury Tuska i Saryusza-Wolskiego, to dowód na to, że Polska tkwi głęboko w POPiSie, z którego jedynym wyjściem będzie zerwanie z ideologią zarówno III jak i IV RP. Obecne wydanie, to także krytyczne podsumowanie czterolecia papieża Franciszka oraz jego relacji z prawicą katolicką. Także o dziwnie niekonsekwentnej franciszkowej walce z pedofilią kleru. Ponadto tekst o szarej eminencji imperium Tadeusza Rydzyka, czyli o mało widocznym duchownym, którego roli nie doceniają mainstreamowe media.
Dziesiąty numer Tygodnika to także tematy społeczne – m.in. tekst o pracy w polskich bankach i wszechobecnym tam mobbingu oraz reportaż o nieznanych kulisach powstania słynnej listy Schnindlera. Nie chodzi jednak o film, ale o autentyczną historię z czasów II wojny światowej.
W dziale historycznym i światopoglądowym m.in. o walce kleru w II RP z nauczycielami, także o tym jak „heretycy” zmienili świat, oraz kolejny odcinek z cyklu na 500-lecie reformacji, tym razem o Janie Łaskim, słynnym w Europie polskim krzewicielu protestantyzmu. A z okazji Dnia Kobiet Tygodnik pisze o tym, że jeden z najlepszych na świecie bramkarzy piłki nożnej jest… Polką.