Wizyta księdza Waldemara – Waldemar Kuchanny

Waldemar Kuchanny jest publicystą i dziennikarzem udzielającym się w mediach antykościelnych. Znany z wielu happeningów i akcji prześmiewczych. Trochę humoru i u nas nie zaszkodzi. 🙂
Występ w ramach Dni Ateizmu 2020.

O autorze wpisu:

 1. Dość słabe x 3, widać brak już pomysłów jak ugryźć kler. Zostaje ulżenie sobie przy pomocy wulgaryzmów. Zostaje rzucanie mięsem wg uboju rytualnego albo i nie. Z Marysią, Józkiem i Gabrysiem też słabe, i z tym wieszaniem żeby nie spadł, przez młodziaka.

  Lepsze te dopracowane krótkie opowiastki tego księdza, np. jak to ks. Waldemar brał udział w wywiadówce w szkole. 

 2. Pan Kuchanny mógłby z takim programem występować również na "Dniach Służby Bezpieczeństwa" w latach 80-tych – zresztą jego obecność w redakcji tygodnika "Nie" łączy go historycznie i ideowo z takim środowiskiem. Tygodnik "Nie" pod względem ideowym wywodzi się natomiast z komunizmu i agentury zainstalowanej w Polsce przez Stalina, której żałosną i sflaczałą emanacją jest pajacowaty red. J. Urban, czyli nieszczęsny "Goebbels III RP". Ponieważ J. Urban stoi już nad grobem i (mam nadzieję) rozważa już sprawy ostateczne, oszczędzę dalszych uwag. Krótko mówiąc, środowisko to nie ma nic wspólnego z racjonalizme, albo ma go tyle, ile wspólnego z racjonalizmem ma konunizm w wersji bolszewickiej.  

  .

  Pytanie do Redakcji – naprawdę chcecie Pańsywo walczyć o świeckość i racjonalizm w sposób tak nieudolny, tak naiwnymi i przestarzałymi metodami? Nie lepiej sięgać np. do tradycji racjonalizmu polskiego, tzn. przedwojennego "Racjonalisty"? Czy nie lepszy Józef Landau od Jerzego Urbana – ?     

   1. Przepraszam, oczywiście „Goebbels stanu wojennego”. Na miano „Goebbelsa III RP” zasłużył sobie redaktor naczelny innej (nieco innej) gazety.

    A nie widzi Pan/Pani Goebelsów w ekipie PiS? Oj to poważna wada wzroku. I nie tylko.

    1
    1
  1. Urban nie był taki zły, dla koscioła. Dziękuj jemu i Rakowskiemu za prezenty dla koscioła, może sie bał o swoj tył. Dopiero jak koscioł go kopnął w dudę, zaczął być cięty i zaczął zarabiac na nie.

 3. No i po co te wszystkie pretensje do racjonalizmu i humanizmu, te niby intelektualne nabzdyczenia? Było zacząć tak od razu, od starej, tradycyjnej, bolszewickiej mowy miłości.  

 4. No i przydudas watykanski sie sypnął. "Zero zdziwienia. Prof. Zoll i Rzepliński brali czynny udział w budowaniu piekła kobiet. "Wyrok" obecnego TK jest naturalną konsekwencją orzeczeń, które oni wydawali. Im wszystkim już dziękujemy"

  Ci goscie to krety, a tak tu forsowaliscie tego rzeplinwskiego … jaki to on biedny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *