Andrzej Dominiczak: Egzamin obywatelski, czyli pomysł na lepszą demokrację


Prezes Towarzystwa Humanistycznego jest skarbnicą świetnych pomysłów. Ten pomysł adresowany jest do ludzi młodych. Zapoznajcie się z nim i powiedzcie, co o tym sądzicie?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Andrzej Dominiczak: Egzamin obywatelski, czyli pomysł na lepszą demokrację”

  1. Wiekszych bzdur nie slyszalem. A niby rozsadni faceci. Edukacja, edukacja – zgoda. Ale robienie dodatkowego egzaminu to paranoja. Faktycznie, idiotow to wyeliminuje. Ale rownie dobrze mozna powiedziec, ze demokracja tak, ale od lat 28 i nie wiecej niz 65 i tylko dla mezczyzn.
    Zdziadziali i chorzy glosu nie maja.

    1. Widać, że nie rozumie Pan słowa mówionego. Przecież egzamin obywatelski dałby tylko możliwość głosowania dwa lata wcześniej. Nadal wszyscy głosowaliby od 18 roku życia bez konieczności żadnych egzaminów. Jak to było – nie obejrzał Pan materiału, czy zdania nie złączyły się w całość w pańskim umyśle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve − six =