Kolejne odcinki naszego osiemnastowiecznego serialu „Honor szlachcica”

Nareszcie mamy w Theatrum Flores dream team złożony z siedmiorga charyzmatycznych aktorów, dzięki czemu serial się pomyślnie rozwija. Oto dwa kolejne odcinki. Lata 50-te XVIII wieku. Do Księstwa elektorskiego Saksonii, do pałacu pani von Seelburg, nudzącej się wskutek tego, że jej mąż głównie pije i śpi, przybywają zaprzyjaźnieni wirtemberscy arystokraci by zabawić ją rozmową. Nieporozumienie związane z jej kuzynką baronową Gemmingen, która również przybywa powoduje szereg matrymonialnopodobnych zamieszań. Jedynie hrabia Druckerheim, który widział baronową Gemmingen konszachtującą się z ekonomem biskupa Konstancji, jest sceptyczny, ale nie bardzo może o tym mówić bo sam był w biskupstwie z delikatną misją (vide: odcinek IV). Film kręciliśmy w opactwie w Owińskach i w Domu Kultury w Kórniku. Enjoy!

Nasz dream team:

14650456_1091290424293730_286654504548743800_n

Pozdrawiam

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

3 Odpowiedzi na “Kolejne odcinki naszego osiemnastowiecznego serialu „Honor szlachcica””

  1. Niedługo będzie na Netflixie, jak sądzę. Robicie to coraz lepiej i wciąga 🙂 Mam nadzieję, że otworzy to racjonalistów i czytelników naszej strony na kreatywność. Bez kreatywności nie ma oświecenia. Wolter i Diderot nie streszczali tylko wykładów, ale tworzyli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − siedem =