Psychologia po indyjsku. Piotr Zawiliński i Jacek Tabisz

 

Już od wieków Indie inspirują europejskich intelektualistów. Jak wygląda ta inspiracja w dziedzinie psychologii? Przedstawiamy Wam Piotra Zawilińskiego, osobę zanurzoną w dwóch kulturach – zachodniej i indyjskiej. W tej rozmowie podważone lub zakwestionowane zostają niektóre nasze racjonalistyczne przekonania. Czy udało nam się wyjść obronną ręką? Czy są w indyjskim spojrzeniu na ludzką psychikę elementy, które mogą nas zainspirować? Zobaczcie i sami oceńcie. Nasz gość zaprasza też na spotkanie, gdzie osoby zainteresowane będą mogły lepiej zapoznać się z propagowanym przez niego podejściem do psychologii.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Psychologia po indyjsku. Piotr Zawiliński i Jacek Tabisz”

  1. Tu troche o wspomnianym  Tony-m Robbins-ie co robi spedy na 10 tyś:

    http://blog.krolartur.com/anty-guru-tony-robbins/

    Zas guru Sri Bhagavan nie w wieku 12 a 3 lat usłyszał w swoim wnętrzu ezoteryczną mantrę. Proces intonowania mantry trwał nieustannie przez 24 dni, dniem i nocą, podczas gdy Sri Bhagavan doświadczył swojej boskiej świadomości skupionej całkowicie na procesie przebudzenia ludzkości do Jedności.

    http://www.tuiteraz.eu/pl/wystawa-mistycy-xx-wieku/97-mistycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =