Żegnaj Antoni

Tak sobie myślę, co PiS zrobi z Macierewiczem? Poprzednio napisałem, że w zamian za MON musi on coś dostać. Bo jeżeli nie, zacznie niszczyć PiS, przecież on zawsze musi coś rozwalać. Sądzę jednak, że PiS nie da Antoniemu już niczego do niszczenia. Nie da jakiegoś urzędu w obawie, by Antoni nie zostawił tam kolejnego gnojowiska – jak w MON. Gnojowisko śmierdzi, a ten smród może się wyborcom nie spodobać. Dzisiaj PiS jest na tyle silne, by Antoniego schować pod dywan, bunt jego wyznawców zdusić lub przykryć innymi darami dla Ojca Rydzyka.

 

 

Pozostaje tylko jeszcze problem zamachu smoleńskiego. Sam Antoni w zamach przecież nie wierzył. Prezes Kaczyński także, bo to inteligentny człowiek przecież. Zamach był tylko narzędziem politycznym, które właśnie traci moc. Macierewicz, pozbawiony władzy, też straci wolę, by dalej kłamać. Tak więc, pozbawiony władzy i zainteresowania mediów oraz poparcia Prezesa, Macierewicz odejdzie w zapomnienie. Jak zechce założyć jakąś partię, to będzie to tylko koteria wspierana przez grupę nawiedzonych wyznawców. Nie będzie to jednak licząca się siła polityczna.

Antoni w polityce będzie teraz obiektem analiz: jak taka dziwna osobowość mogła w cywilizowanym kraju być tak wysokim urzędnikiem z taką mocą sprawczą i pozostawić po sobie zrujnowaną armię, średnio zdolną do obrony naszych granic. Delikatnie mówiąc – dobrze, że żyjemy w czasach spokojnych dla kraju.

Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

3 Odpowiedzi na “Żegnaj Antoni”

  1. Antoni schowany do szafy tylko na czas przedwyborczy (tak jak przed ostatnimi wyborami).

    Chowanie ultrakaczystow to świetne polityczne zagranie, pozwalające pozyskać bardziej centrowy elektorat.

  2. Antoni schowany i teraz Amerykanie nam łaskawie  sprzedadzą patrioty za 32 mld PLN.  A to dopiero pierwsza  partia! Rydzol dostanie swoją działke za 30 mln albo i wiecej, a miliardy zostaną pieknie wyprowadzone. Jaki ten Polak głupi. 

    Wolałbym aby ten smolenski czubek został i aby kasa została w Polsce, nawet bym Rydzolowi odwalił te 30 mln, aby miliardy zostały na miejscu.

    1. Korea Południowa graniczy z milutką Koreą Północną i ma bodajże 650 tysięcy zawodowej armii. Wedle rankingów ich armia jest 7 na świecie. Kraj ma trzykrotnie mniejszą powierzchnię od Polski i o dziesięć milionów więcej obywateli. Polska też nie ma spokojnych sąsiadów na wschodzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + siedem =