Szwecja – pośmiewisko ludzkości

Apogeum ignorancji lewackiej reprezentuje Szwecja, której rząd deklaruje feminizm jako oficjalną ideologię, ale odnosi się to tylko do przyjaznego w sumie kobietom „macho” Trumpa, a nie do ajatollahów, wobec których obowiązuje inny lewacki dogmat antyprzywłaszczynizm kulturowy, tak więc wobec ajatollaha trzeba zrobić z siebie rosyjską babuszkę w chuście, bo włosy są grzeszne, a jak muzułmanin zgwałci pięciolatkę to nam zachodnim naokoło nic do tego, ale jak prezydent zachodniego kraju pochwali się podrywami to huzia na Józia. Jest rzecz która jeszcze łączy Szwecję mentalnie z resztą Skandynawii:

Jednak, ponieważ nikt nie jest tak ograniczony jak szwedzkie elity, różnice się zaznaczają. Duńczycy liczą pieniądze, ich królowa ostrzega muzułmanów, że powinni się integrować albo wypad, pilnują porządnie granic. Finowie podobnie, Norwegowie zawsze byli względnie rozsądnymi kutwami:

Dawniej jak ktoś mówił Skandynawia myślał „Szwecja!”. Ona była najdoskonalsza, najwygodniejsza, najgodniejsza, najbardziej pomysłowa. Ale przyszło WTO, i cały zbyt dobrze opłacany przemysł szwedzki padł w krachu 1990, od tego czasu zaczęły znikać w oczach Saab i Volvo, została tylko Husquarna, pensje gwałtownie spadły, Szwecja stała się ubogim kuzynem Danii i Norwegii. Obecnie nabrała 60.000 „uchodźców” i zaczyna znikać. W 2007 roku jak byłem w Malmo, było jeszcze pięknie i spokojnie. To było idealne miasto dla naukowca, ludzie przemili, choć nie tak jak w Kopenhadze, ale jednak, wszędzie skwery, ławeczki, księgarnie, biblioteki, ogrody. Idealny kraj dla naukowca. Arabów i innych takich było bardzo bardzo niewielu:

Teraz codziennie się dzieją ataki i gwałty, a policjant który to ujawnił został bohaterem narodowym. Narzeka się na niemiecką Luegenpresse, a to dziecinada wobec lewackiej zmowy milczenia w Szwecji. Niedawno brytyjski pisarz Stephen Clarke narzekał na Francuzów, że kiedy przedmieścia się walą, elity Paryża rozmawiają o restauracjach dla bezglutenowców, to jednak nic przy wychowanych waldorfskopodobno-ekologicznie elfów, oddalonych od normalnego życia czyli elit Szwecyi… Szkoda Szwecji ale za ignorancję się płaci.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

85 Odpowiedź na “Szwecja – pośmiewisko ludzkości”

 1. Poglad P N  jest zbyt prymitywny . Sytuacja SZwecji jest znacznire bardzie subtelna i zlozona. Podczas wojny Szwecja chronila uciekinierow z okupowanej Norwegii  ale handlowala z Hitlerem c hcac unikmac inwazji. Po wojnie byla unikalnie bogata i niezniszczona wojna.

  Szwedzi przesadzili z idea wielokulturowosci. To nie bylo lewaccwo tylko ludzkie zrozumienie losu \innych ludzi. REzultaty sa fatalne ale szwecki eksperyment socjalny nie jesttotalnym niepowodzeniem. Czy POlacy nie chcieliby aby ich kraj funkcjonowal jak Szweecja zamiast katolickiej republiki wartkanskiej.W latach 1960tych mieszkalem w Norwegii blidsko granicy ze Szwecja. Od tego czasu  mam olbrzymi podziw dla Skandynawow.Okreslenie Szwecji przez autora artykulu jako mposmiewiska jest ignoranckim uproszczenieniem.

 2. Zapomniał Pan jeszcze napisać o zamachu w Szwecji o którym mówił Trump.

  Faktycznie Szwecja to pośmiewisko ludzkości. W Szwecji jest 87 morderstw rocznie, a w Teksasie 1300. Szwecja ma 10 mln mieeszkańców, Teksas 27 mln. 

  Ilu muzułumanów musi jeszcze przyjechać do Szwecji żeby było tam tyle morderstw co w Teksasie w przeliczeniu na mieszkańca? Niech Pan spyta kolegów z euroislam.pl

  W Szwecji studia są darmowe, nie to co w USA gdzie trzeba brać kredyt na studia, ale za to można mieć 100 pistoletów w domu. To przecież nieracjonalne żeby każdy nawet biedny mógł studiować przy jednoczesnym zakazie posiadania broni palnej.

  Po upadku szwedzkiego przemysłu w 1990 PKB Szwecji wzrósł o 50% przy takiej samej liczbie mieszkańców. No po prostu pośmiewisko świata. Przecież wszystkie inne kraje notowały wzrost PKB o miliony procent w ciągu ostatnich 27 lat.

  Feminizm jest ideologią państwową Szwecji – no straszne. Stop ideologii gender. Polki powinny śmiać się ze Szwedek które mogą dostać ella-one bez recepty i zgody proboszcza. 

   

 3. Szwecja nie jest posmiewiskiem ludzkosci. Eksperyment

  socjalny ujawnil bledy ale wielu Polakow marzy o szweckim standardzie zycia i demokracji. 

  Porownywanie z Teksasem jest chybione. Szwecja ma jednolita populacje o dlugiej tradycji. Teksas to mieszanina kilku kultur i plynna ilosc miedzkancow .Jednym z problemow poludnia USA jest duzy naplyw  negatywnych emigrantow z

  Meksuku i brak sredniej klasy.

 4. ALA  WILK.

  Wymien kraj lub kraje w ktoryc h zycie jest lepsze niz w Szwsecji.Wez pod uwage nastepujace kryteria: calkowity  narodowy produkt (Gross n ational product), opieka zdrowotna, ilosc zabojstw na rok na 100,000 obywateli, wyksztalcenie srednie i wyzsze ,rownouprawnienie kobiet oraz demokratyczny system rzadu.

  Jesli potrafisz znalezc lepszy  kraj lub kraje to Szwecja okaze sie nie najlepszym miejscem na planecie. Jesli nie potrafisz  wymienic kraju lepszego to Twoj komentarz jest falszywym posmiwiskiem a nie Szwecja.Samo wystukanie komentarza lub artykulu jest latwe ,  Ttrudniej  udowodnic ze komen tarz i artykukul ma chocby niewielki sens.   

  1. PKB niższy niż w reszcie Skandynawii, zabójstwa rosną, równouprawnienie kobiet nie zawsze jest dobre, teraz kobiety stosują "molestowanie" jako bron, a parytet rządowy oznacza promowanie miernych polityków byle mieli waginy, opieka zdrowotna  dobra, ale generalnie Zachód jest cool, wykształcenie??? Tak ideologiczne lewackie właśnie. Ze Szwedami naprawdę rozmawia się ciężko, oni oskarżają USA o wszystko natomiast Chiny i Rosja to fajna egzotyka dla nich.

   Lepsze i mniej lewacko przekręcone życie jest w Danii, Australii, UK, Holandii, Niemczech, USA, Japonii, Kanadzie i mnóstwie innych krajów. 

   1. Finlandia póki co jest biedniejsza od Szwecji. Zabójstwa rosną ale z 70 do 87 rocznie w Szwecji – w Teksasie 1300 rocznie. A w Teksasie muzułumanie to mniej niż 1% . Kobiety stosują molestowanie jako broń – rozumiem że nie miałby Pan nic przeciwko temu gdyby jakiś stary niemuzułumański facet obmacywał Pańską córkę? Opieka zdrowotna dobra w Szwecji? – no straszne. Przeciez lepsza jest opieka zdrowotna w USA gdzie trzeba sprzedać samochód żeby wyrwać zęba albo w Polsce gdzie jest ella-one na receptę. Wykształcenie ideologicznie lewackie w Szwecji? No fakt, nie mógłby tam wykładać prof. Wolniewicz który nawoływał do topienia ludzi w morzu. Straszne. 

 5. W 1990 roku uczylem kurs informatyki na Politechnice Kieleckiej. Mialem moznosc czasem sluchac studenckie rozmowy po wykladzie p[oza sala wykladowa. Ze zdumieniem zauwazylem ze wielu studentow uzywalo tylko jedno slowo do okreslenia wielu mysli i uczuc. To sloweo zaczyna sie na litere k i ma piec liter.Studenci uzywali go w bardzo roznych okolicznosciach.Np k udalomi sie egzamin albo Napisalem k glupstwa na egzaminie. Jedno slowo wyrazalo setki pojec i uczuc. Po wielu latach odkrylem ze jest drugie uniwersalne slowo ktore zastepuje  solidna analize​ i argumenty. To slowo ma kilka odmian  :lewak, lewacki . lewica itp. Ten artykul Piotra Napieraly zaczyna sie uzyciem tego uniwersalnego slowa klucza. Zastepuje ono argumenty, umiarkowanie, obiektywizm i kompetencje. A polski jezyk ma okolo 200 do 300 tysiecy slow. Tylko jedno wystarczy( moze dwa).Reszta jest totalnie bezuzyteczna. 

   

   

  1. no tak bo teraz nie wolno nazwać nawet lewicy lewicą, a skrajnej lewicy skrajną lewicą, od dziś zgodnie z PC nazywać ją będę radykalnymi egalitarystami : ) tylko co to zmieni? NIC. Jest Pan wychowany w lewicowej żonglerce słownej nic dziwnego, ze kolledże w USA uważane są za przegięte lewicowo

  2. @ Janusz: Ze zdumieniem zauważyłem ze wielu studentów używało tylko jednego słowa do określenia wielu myśli i uczuć.

   ———————

   W liceum miałem wspaniałą polonistkę, choć jak to często z polonistkami bywało przewrażliwioną romantyczkę. Pani profesor nam opowiadała, iż kiedyś była na wigilii na jakiejś głębokiej wsi i zobaczyła, iż dwuletnia córka gospodarzy raczkująca po podłodze raptem wstała i podeszła do choinki. Wówczas ojciec dziecka obrzucił ją stekiem najbardziej ordynarnych słów jakie znał. Początkowo była zaszokowana, ale później zrozumiała, iż on zgodnie ze swym poziomem użył najmocniejszych słów dla wyrażenia swej radości.

   Do knajpy w Zakopanem wchodzi podpity baca i od progu woła: Kto k….! Siedzący pod orkiestrą ogromny juhas wstaje od stolika i odpowiada: Ja k….! Na co baca: O k….!

   I co tu jeszcze dodawać, gdy wszystko jest powiedziane?

   ***

   @ Janusz: A polski język ma około 200 do 300 tysięcy słów. Tylko jedno wystarczy ( może dwa). Reszta jest totalnie bezużyteczną.

   ———————-

   http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Ile-slow-zna-przecietny-Polak;2384.html

   W zupełności do porozumienia się w sprawach podstawowych wystarczy rozumienie około 1,5 tys. Słów. Ale warto przy tym pamiętać, iż to właśnie język jest najlepszym świadectwem naszego poziomu intelektualnego i kulturalnego. SMS-owa inteligencja nawet wówczas, gdy opanowała uczelnie faktycznej inteligencji nigdy nie zastąpi. Inteligent musi potrafić czytać ze zrozumieniem i komunikatywnie przekazać swoje myśli. Jestem k…. najmądrzejszym, to może przekonać tylko podobnych jemu i najbliższej rodzinie.

   ***

 6. No jakie kraje są lepsze od lewackiej Szwecji? Zapewne te rządzone nie przez lewaków – USA, Węgry, Rosja, Polska. 

  USA – 1300 morderstw rocznie w samym Teksasie

  Węgry – pod rządami Orbana raz pierwszy w historii stały się biedniejsze od Polski, a co mówić o Szwecji

  Rosja – wiadomo raj na ziemi można bić babę pić wódkę czego chcieć więcej? Krymu?

  Polska – zakaz gender, zakaz ella-one bez recepty, zakaz Konstytucji – raj na Ziemi. 

   1. Putin podpisał ustawę dekryminalizującą przemoc domową – no cóż racjonalizm najwyższej próby. Baba zasłużyła to dostała, prawie jak w ISIS. 

     1. No lepsze, bo przynajmniej kobieta może liczyć na pomoc jak ją będzie bił nie-muzułumanin. Natomiast w Rosji czy bije muzułumanin czy nie-muzułumanin to i tak go nie wsadzą. No ale Szwecja to zło. 

 7. Szwecja nie ma jednolitej populacji – 10% mieszkańców Szwecji to muzułumanie. W Teksasie mniej niż 1%.

  A przecież ustaliliśmy że to muzułumanie są najgorszym złem tego świata, prawda? 

 8.   Na miano najbardziej postępowego państwa świata wyrasta w szybkim tempie Kanada, rządzona przez J. Trudeau – marionetkę żydowskiego komunisty i spekulanta G. Sorosa (Soros finansował m.in. kampanię wyborczą Trudeau). Niewielka pod względem ludności Kanada przyjmuje teraz 300 000 imigrantów rocznie, a na ich utrzymanie z konieczności łożą pracujacy Kanadyjczycy, obciążani coraz większymi podatkami. Sciślej biorąc, w Kanadzie są obecnie wcielane w życie dwie idee: 1) "multikulturalizmu", co de facto oznacza islamizację kraju, nie mającego na swoje nieszczęście dawniejszej tradycji i głębszego poczucia narodowego – przeciwnie niż Polska, 2) radykalnej walki ze "zmianami klimatycznymi" (zakazano m.in. palenia w kominkach, można mieć tylko kominek elektryczny, ograniczane jest także wydobycie ropy naftowej). Na całe szczeście Polska to kraj katolicki i chłopski i nie da się nabrać ani (odpowiednio) na 1), ani na 2), pomimo usilnych starań Sorosowskiej agentury w Polsce w rodzaju A. Michnika, M. Kijowskiego, A. Smolara, A. Rzeplińskiego, J. Hartmana i in.

  Oto kanadyjski minister ds. imigracji: http://www.cic.gc.ca/english/department/minister/index.asp 

   .

  http://en.cijnews.com/?p=47266

  1. Ze zmianami klimatycznymi warto walczyć. To bardzo poważny problem. Soros jest demonizowany przez prawicę. Choćby chciał tego wszystkiego, nie ma tyle środków. Działania, które mu się przypisuje, są między innymi na szkodę Izraela i większości Żydów, więc podkreślanie żydowskiego pochodzenia Sorosa ma średni sens, być moźe należy do samonienawidzących się Żydów.

   1. Tak, tylko że "walka ze zmianami klimatycznymi" jest obecnie środkiem, a nie celem. Nie chodzi o wcale klimat, ale o podporządkowanie sobie produkcji i dystrybucji energii, to bowiem podporzadkowanie oznacza realną i nieograniczoną władzę nad światem ponad wolą ludzi i decyzjami wybieranych przez nich rządów i parlamentów. Jeżeli ktoś wydaje miliardy dolarów na realizację pewnej idei, to raczej nie robi tego dla niej samej, ale dla jeszcze większej korzyści. Związek Radziecki też walczył o "pokój", i też pewnie zgodzimy się, że pokój to coś, o co należy walczyć.

    .

    Zgadzam się, że Soros to "self hatred Jew" i hańba dla tego niewielkiego liczebnie, ale pod każdym innym względem wielkiego narodu.

    1. Na wydobyciu paliw kopalnych zarabia Rosja i kolesie Trumpa z firm naftowych, dlatego walka z globalnym ociepleniem jest zła. Niech tam lodowce stopnieją, najważniejsze żeby Putinowi kasa się zgadzała. 

     1. W przemyśle petrochemicznym pracują setki tysięcy ludzi. Ropa naftowa i jej pochodne służą do produkcji wielu rzeczy, przecież nie tylko paliw. Skąd wziąć smar ekologiczny? Z banana? Skąd brać energię, jeśli nie z węgla i ropy naftowej? Energię elektryczną też trzeba skądś wziąć. Nie bierze się z gniazdka. Potrzeby energetyczne świata rosną z roku na rok już z powodu demografii. Przy ograniczeniach obecnej technologii nie jest w stanie zaspokoić tych potrzeb produkcja „zielonej energii”.

     2. Co nas obchodzi bezrobocie w Rosji? Niech się nim martwi Putin.Polska nie ma złóż ropy i w interesie Polski ( i całej UE) jest zmniejszenie zależności od paliw kopalnych. Tak piszesz o interesie narodowym a tu nagle martwisz się o bezrobocie w Kanadzie i Rosji.

   1.   Nie mówię o korzyściach wypływających ze zwiększania wydobycia, ale o tym, że odgórnie zmniejszane jest wydobycie dotychczasowe, co doprowadziło do upadku całą prowincję Alberty i oczywiście negatywnie wpływa na gospodarkę całej Kanady. Pomijając wszystko jest to przecież ingerencja w gospodarkę, a taka ingerencja nigdy nic dobrego nie przynosi, co widać chociażby po ostatnim wielkim ogólnoświatowym kryzysie finansowym, wywołanym przez interwencjonistyczną politykę rządu USA w stosunku do banków działających w sektorze nieruchomości.   

    .

    http://www.macleans.ca/news/canada/the-death-of-the-alberta-dream/

     

     1. Jestem Polakiem, ale mającym cotygodniowy telefoniczny kontakt z osoba mieszkającą w Kanadzie (Ontario) od 26 lat, a zatem wiedząca z własnego doświadczenia, co tam się dzieje. Wiem np. i to, że właśnie teraz czynione są kroki zmierzające do penalizacji krytyki islamu (ale już nie innej religii!), pod hasłem walki z "islamofobią".

      .

      http://www.wnd.com/2016/11/canada-bans-islamophobia-and-thats-just-the-start/

      .

       http://globalnews.ca/news/3256675/what-you-need-to-know-about-the-anti-islamophobia-motion-making-waves-in-ottawa/

      .

      https://www.lifesitenews.com/blogs/canada-on-verge-of-imposing-islamic-shariah-blasphemy-law-on-entire-nation

      Oczywiście tego się nie dowiesz z "Gazety Wyborczej" ani "Newsweeka". 

     2. Czyli rozumiem że my Polacy którzy nie mamy złóż ropy powinniśmy popierać wzrost uzależnienia światowej gospodarki od ropy?

      I mamy rozczulać się nad kanadyjskimi nafciarzami którzy zamiast Maybachów muszą teraz kupować Lexusy? 

     3. Czy proponowałeś tej osobie z Kanady przeprowadzkę do Polski Wstającej z Kolan? A może na Węgry? A może do Rosji gdzie w końcu można bić kobiety? Nie rozumiem ludzi którzy z własnej woli siedzą pod butem lewaka Justina. 

     4. Nie, nie proponowalem, ale osoba ta sama postanowiła wrócić do Polski jeszcze w tym roku, po 26 latach na obczyźnie i pomimo kanadyjskiego obywatelstwa. Powiedziała mi, że obecna K. nie tylko nie przypomina K. sprzed 25 lat, ale nawet sprzed 5 lat. W jej opinii K. jest już stracona i pozostawanie tam nie ma żadnego sensu, także ekonomicznego.

 9. To wszystko nie zmienia faktu, że przestępczość w Szwecji rośnie lawinowo, że owszem maista mało imigrancie jak Goteborg trzymają się dobrze, ale Malmo to najniebiezpieczniejsze miasto Europy po Neapolu obecnie, nota bene w Neapolu też nie Kamorra szaleje ale imigranci z Afryki przede wszystkim. Teksas to nie jakiś konserwatywny raj na ziemi, gdzie o wszystkim decyduje GOP i NRA, tam też demokraci mają 40% a latynosi to 45% mieszkańców, to na nich na cholos (lat. bandziorów) jest ta broń. W Garland jeden facet z bronią zapobiegł teksańskiemu Bataclanowi. Szwedzi są też żałośni i nięmęscy z tą ich ubertolerancja dla samej ubertolerancji to własnie nazywam lewactwem bo to jest skrajne lewicwość – lewactwo własnie, obudż się panie Kowalik, tolerancja miała dawać godność i szczęście, a Szwecja to po Rosji i Japonii kraj z najw liczbą samobójstw. Nie są tez godni jak ustepują co chwila chamom z B Wschodu. To Le Pen jest godna rezygnując ze spotkania z Libańczykami jeśli musi mieć szmatę na głowie, dostała oklaski we Francji a sprawę załatwiła przez telefon, to co zrobił "feministyczny" aż do islamizmu rząd szwedzki to jest dno. USA ma srednie PKB na osobę 56 tys $, Szwecja – 49 – to najgorszy wynik w Skandynawii, pozbyli sie przemysłu ich pkb rośnie w tempie 1-1,5. W USA – 2-3 %. Także tak już zostanie. Jeżeli Szwedzi nie wyrzucą choćby tej ostatniej partii imigranckiej to jest po nich. I wasze przyzwyczajenia myślowe z innej epoki nic tu nie zmieniają. Sorry. Szwecja upada, z wysokiej góry oczywiście ale upada. Wcale mi sie to nie podoba, lubię i znam trochę szwedzki język i mam przyjaciół Szwedów. To niejest Schadenfreude 

  1. W Szwecji przestępczość rośnie ale w porównaniu z przestępczością w USA czy Rosji to tak jakby porównywać zaostrzenie zapalenia oskrzeli z AIDS.

   W Szwecji rocznie jest zabijanych 87 osób – fakt kiedyś było 70. Ale np. w Teksasie rocznie jest zabijanych 1300 osób. W Rosji – 13 000 morderstw rocznie. A przecież w Teksasie jest 1% muzułumanów, a w Szwecji 10%. 

   Owszem w USA zdarza się że ktoś zabije przestępcę – ale jeszcze częściej zdarza się że np. student którego rzuciła dziewczyna zabije 6 osób z pistoletu legalnie kupionego w sklepie mimo ewidentnej choroby umysłowej.

   Szwedzi są żałośni i niemęscy? Bo nie gwałcą kobiet i nie topią uchodźców w morzu? A może dlatego że jak ich rzuci dziewczyna to idą się napić zamiast strzelać do ludzi na ulicy tak jak to robią męscy Amerykanie?

   Z samobójstwami znowu postprawda – w Szwecji notuje się 11 samobójstw na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania – w Rosji i na Węgrzech 19, w Polsce  16 – w USA 12. Ale ja z dwojga złego wolę jak wariat zabija sam siebie bo go dziewczyna rzuciła niż żeby strzelał do ludzi na ulicy tak jak to bywa w USA. Tak przynajmniej podaje Wikipedia fałszowana przez lewaków i reptilian i Sorosa. 

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

   PKB na mieszkańca – Szwecja ma 46 000 dolarów – tyle co Dania. Norwegia ma 61, Finlandia 41 – to jest najbiedniejszy kraj skandynawski a nie Szwecja.

   Co do USA to w USA najwyższe PKB mają stany lewackie od lat głosujące na Demokratów – Nowy Jork, Massachussets, NJ, Kalifornia, Oregon, Waszyngton, DC, Maryland. Niżej  Natomiast najniższe PKB na mieszkańca notuje się na południu USA tam gdzie masowo głosuje się na Trumpa – Arkansas, Alabama, Missisipi itp. Te stany mają niższe PKB na mieszkańca niż Szwecja – ok. 35 000 dolarów per capita czyli mniej więcej na poziomie Włoch czy Hiszpanii. 

    

 10. Straszenie Szwecją to taka wersja "red scare" w wydaniu jeszcze niejakiwgo Stefana Molyneux. W przyszłym tygodniu znów będę w Szwecji. Nie omieszkam pozdrowić, oczywiście z przerażeniem jak tylko napotkam jakiegoś muslima

   1. Jakbym miał czas to mógłbym wybrać się do Rikenby, żeby coś udowodnić. Nigdzie się nie czułem bezpieczniej niż w Szwecji. 

 11. Gospodarka Szecji rozwija się najlepiej od lat. Nieustannie jest w topie wszelakich rankingów jakości życia. Napędzana ropą Norwegia zaczęła słabnąć i teraz Norwegowie szukają pracy w Szwecji. 

   1. Czyli w Norwegii też powinien być syf bo to taka Szwecja + ropa? Coś tu nie gra. Zwłaszcza pisząc to z Polski która jest na dopingu całkowicie bez możliwości rozwoju bo produkcja jest skazana na porażkę z takich samych powodów z jakich padła w Szwecji a nowa gospodarka jest w dupie z powodu ogólnej tępoty mieszkańców

    1. W Norwegii jest Breivik ale poniewaz to nie muzułumanin to się nie liczy. To Szwecja jest zła, a nie Norwegia z Breivikiem. 

   2. Wg The Heritage Founfation (mam nadziejże że wiesz co to jest) Szwecja jest zaraz za Danią. Przed Norwegią czy Finladnią. Zapomniałeś dodać, że to w Polsce jest więcej samobójstw niż w Szecji coś na poziomie Litwy, Białorusi czy Ukrainy. Czyli tradycyjnej krainy szczęśćia i pomyślności. Od niepamiętnych czasów w Bulbonii straszą Szwecją. Pamięta ktoś wychowanie bezstresowe? Teraz to społeczeństwa gdzie taki model dominował są najbardziej dynamiczne i otwarte. Wieśniactwo zawsze gardziło Szwecją. I nie mogli zrozumieć że Volvo to nie przypadek a właśnie konsekwencja pewnego modelu. 

    1. >Pamięta ktoś wychowanie bezstresowe? Teraz to społeczeństwa gdzie taki model dominował są najbardziej dynamiczne i otwarte.

     -Dla kogo bezstresowe? Na pewno nie dla rodziców i nauczycieli. Dla nikogo kto nie mógł nawet upomnieć rozrabiajacego gówniarza. I jak takie społeczeństwo bezstresowe radzi sobie teraz z najazdem islamskiej dziczy? Jest bezbronne. Jak dzieci we mgle. Policja i pogotowie  wzywane do dzielnić opanowanych przez muzułmańskich imigrantów obrzucane są  kamieniami, tak dla rozrywki. Interweniująca policjantka jest molestowana, obrażana, wyśmiewana i niesamowicie  zdziwiona, że ktoś nie szanuje munduru, funkcjonariusza na służbie. To zderzenie cywilizacji z antycywilizacją. A co w tym czasie robią  szwedzkie  feministki? Protestują przeciwko inicjatywie obrony kobiet przed napadami i molestowaniem, krzycząc, że to nie w ich imieniu. Nie cała Szwecja jest pośmiewiskiem, na szczęście  słychać też głosy "islamofobów", ale jej elity z feministycznym rzadem w chustach, na pewno. Norweska policja jeździła tam na szkolenia, by zobaczyć co ją czeka. Nie sądze by wiele się nauczyła od szwedzkich, bezstresowo wychowanych kolegów. 

     1. Dzieci bite przez rodziców ( Hitler i Stalin) wywołały wojnę światową. Hitlerowi nawet ojciec oddawał mocz na twarz – widać że nie był lewakiem od bezstresowego wychowania.

       No ale przynajmniej w 1939 nie było lewackiej UE, muzułumanów w Europie i brukselskiej biurokracji.

       

     2. Szwedzi widzą co zrobili muzułumanie w sąsiedniej Norwegii – oczywiście chodzi tu o Mohameda al-Breivika. 

     3. W Szwecji rządzą muzułumanie, a ella-one tam bez recepty. W Polsce na receptę. Ciekawe dlaczego? 

     4. Tak. Właśnie dlatego wprowadzono ella-one bez recepty żeby muzułumanki i Polki mogły to stosować. Dlatego w muzułumańskiej Szwecji ella-one jest bez recepty a w Polsce Wstającej z Kolan na receptę. 

  1. "Gospodarka Szwecji rozwija się najlepiej od lat. Nieustannie jest w topie wszelakich rankingów jakości życia."

   .

   O ile mnie pamięć nie myli, B. Komorowski też był na topie wszelakich rankingów. W obecnej sytuacji coraz bardziej liczy się informacja znajdująca sie w drugim obiegu (internecie), a nie ta podawana przez mainstreamowe media, ponadnarodowe agencje sondażowe, itp. 

    1. Wierzę w to bardziej, jak w to, że "w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych." (M. Płatek).  

     1. Czytaj Ty naprawdę nie jesteś zdolna do logicznego myślenia? Ranking, który podajesz, mowi o tym, jak jest, natomiast analiza, którą podaję, mówi o tym, co będzie. Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Twoje głupie „no na” świadczy, że nie kojarzysz najprostszych faktów.

     2. Komorowskiemu też rankingi przewidywały jak będzie…. Ha ha ha ale gleba! 🙂

     3. Przecież 20 lat temu prawica twierdziła że Szwecja zbankrutuje za rok. Tymczasem w latach 1997 – 2017 PKB Szwecji wzrósł o 50%. Ale widocznie to dane sfałszowane przez Sorosa i reptilian, a tak naprawdę Szwecja jest gospodarczo na poziomie Albanii. 

 12. W debacie z Ala Wilk popieram kolege Piotra N .Ala Wilk mowiac krotko is terribly confused. He mixes events 

  people and ideas .He is so erratic that it is hopeless to discuss anything with him. Piotrze do not waste your dear time. Ala Wilk is lost for humanity. 

  And I can assure you  Peter  that I have  never been lewak. In PRL I was "enemy of the people" and now you can call me  Trump skeptic but not enemy. He does some thing correctly. 

  Best greetings Peter.

  1. A ja uważam że lost for humanity są ci którzy proponują topienie uchodźców w morzu i dostęp do broni palnej dla schizofreników. No ale ja jestem lewaczką. 

 13. Pośmiewiskiem ludzkości powinien być też i Trump, którego inspiracją dla Szwecji a którą to samo podchwycił zaraz i Napierała wzorem innych internetowych troli. Materiał Fox News okazał się być manipulacją i zwykłym kłamstwem co potwierdzili policjanci którzy udzielili wywiadu jak i człowiek który to filmował. Ot pośmiewisko… Ha ha ha

 14. Do Piotra Napieraly.

  Pomimo tego ze czasem  krytkowalem Twojw eseje i komentarze zauwazylem ze masz jedna kolosalna zalete. Potrafisz zmienic zdanie w miare uplywu czasu i nowejinformacji. Jest to wazna i dosc rzadka  cecha.Ta elastycznosc umozliwia ciagle uczenie sie i korygowanie opiniui o sweiecie. Best of Luck.

   

 15. Benbenek.

  Niestety Trump staje sie posmiewiskiem .

  Moze to sie zmieni w przyszlosci.Zachod potrzebuje lidera a intelektualny  swiat Trumpa jest bardzo ograniczony.Horor pomyslec jak Trump bedzie rozmawial z Putinem  lub prezydentem Chin.

   

   

 16. Jesli chodzi o sytuacje w USA, to wazne aby nowy rzad zaczal poprawnie dzialac  oraz to aby system demokratyczny  okazal sie skuteczny ,To jest test jak silny jest system  amerykanskiej demokracji. 

 17. Poki co to Polska jest posmiewiskiem ludzkosci, ze swoim małym hitlerkiem i jego swita psycholow, jako przydupas i lizacz tyłeczkow i pierscieni watykanu.

  Jest nagonka na Szwecje, bo Szwecja ostatnio uznała Palestyne, a to sie Zydom bardzo, bardzo nie podoba. 

  Co ciekawe, w tym "trumpowskim" programie Fox news Szwecja została przedstawiona bardzo pozytywnie, powiedziano ze cudzoziemcy mieszkaja w pieknych osiedlach, ale niewdziecznicy sie buntuja.

  Z tymi gwałtami to tez brednie. Gwałty sa przede wszystkim wsrod cudzoziemcow/imigrantow. Przyjezdza alkoholowa rodzina z Polski czy muzulmanskie Etiopii i wtedy tatus sie dopuszcza pedofilii. Szwedka predzej sama zgwałci sniadego niz odwrotnie. To tak jak w tym dowcipie: południowiec sie odgraza młodemu Szwedowi "I will fuck your mother", Na to Szwed: really? so good for her … wonderful message.

  Ale puszczajac to na Europe Szwedzi to wycieli, bo srodziemni i koscielni by sie obrazili.

  https://www.youtube.com/watch?v=v8_7yPocGPg

  1. Źle, że Szwedzi uznali Palestynę bez troski o terroryzm Hamasu. Historia XX wieku wskazuje, że raczej nie byli filosemitami…

  2. Pół biedy jak w te brednie Fox News wierzy redneck który nigdy nie wyjechał z Alabamy. Gorzej jeżeli wierzy w to prezydent USA. Ale wygląda na to że Trump faktycznie ma Alzheimera. 

 18. W kwestii formalnej. Od pewnego czasu prawie każde słowo komentarza jest podkreślane na czerwono, jakby było z błedem. Tekstu po angielskiu nie podkreśla…tylko po angielsku, więc jakieś przełączenie języka miało miejsce? Czy to tylko u mnie?

  1. U mnie takie zjawisko nie występuje, natomiast co jakiś czas zdarza się ogólnie na stronach, więc to chyba wina przeglądarki internetowej.

   1. Na dwóch przeglądarkach i na dwóch komputerach próbowałem…i w kilku jezykach pisać, tylko angielskich słów nie podkreśla.  

  1. Ilu imigrantów spośród przybyłych w latach 2015-2016 podjęło pracę i współtworzy społeczeństwo szwedzkie nie tylko pracą swojego żołądkai gardlowaniem za pomocą, ale i pracą własnych rąk? Jaki jest przyrost naturalny w grupie imigrantów? Odpowiedź na te dwa pytania nie pada w artykule – a od niej zależy, czy imigracja „to nie problem”. Do Polski przez wieki przybywały rozmaite nacje, ale po to, żeby pracować, a nie po to żeby się rozmnażać i nie robić nic pożytecznego. Prawa mogą być powiązane tylko z obowiązkami. Imigranci nie mają żadnych obowiązków, mają za to przywileje i prawa. Co to ma wspólnego ze sprawiedliwością? Pomoc nie może łamać zasady sprawiedliwości. Cel – nawet szczytny – nie uświęca środków.

   1. Pośmiewiskiem cywilizowanego świata jest Bulbonia która nie może sobie poradzić z własnymi bezrobotnymi pomimo ogromnej emigracji. Dla kartoflanych bulbończyków to jest problem nierozwiązywalny od pokoleń. 

    1. Bezrobocie w Polsce spada. Wystarczyło odsunąć od władzy obcą agenturę (PO = agentura Niemiec, PSL = agentura Rosji) i sytuacja gospodarcza Polski od razu znacząco się poprawiła. Słabością Polski nie jest naród, ale jego sprzedajne elity. Faktycznie należałoby się zastanowić, dlaczego tak jest, że elity sprzedają się jak nie Moskwie, to Brukseli, Berlinowi albo Waszyngtonowi.   

     .

     Poza tym nie porównuj ludzi, ktorzy chcą pracować a nie mają pracy, z tymi, ktorzy mają wprawdzie możliwość pracy, ale pracować im się nie chce, bo "Allah o wszystko zadba". 

     1. Skąd wiesz że bezrobocie w Polsce spada? Z TVN? Może to reptilianie i Soros fałszują statystyki 

     2. Bezrobocie  w Polsce spada z powodu 1. emigracji do lewackich krajów typu Niemcy i Szwecja – nikt nie emigruje  z Polski do Rosji i na Węgry ciekawe dlaczeo 2.niżu demograficznego lat 90tych. 

     3. 2 miliony ludzi wyjechało z Polski w większości do krajów typu Szwecja czy Norwegia a bez pracy nadal jest 2 miliony ludzi w Polsce. W międzyczsie "utworzono" z pół miliona miejsc pracy za pieniądze Niemców czy Szwedów. A  bezrobotni jak byli tak i są madal dumni wykształceni, sól ziemi.  Bolanda nie ma pojęcia dlaczego! Będą handlować z Węgrami, zamieniać paprykę na kartofle. Bo to zmniejsza bezrobocie. ha ha ha 😀

     4. Niemcy, Szwecja i inne kraje w ramach ogromnego projektu socjalistycznego ufundowały wschodnioeuropejskiej biedocie projekt pod nazwą UE. Tak, żeby biedotę zatrzymać w domach a nie grodzić się zasiekami z drutu kolczastego. Co w konsekwencji doprowadziłoby do sytuacji jak na Ukrainie gdzie Rosja wysłała swoich sołdatów by zaprowadzić tam ruski mir. Biedota nadal ruszyła do Europy do tego stopnia, że UK postanowiła oderwać się UE widząć z jakiego kalibru ludzmi mają do czynienia. Farage powiedział wprost że woli muzułmanskich Pakis od Poles

     5. Do Polski przeniósł się cały milion Ukraińców, więc nie jest prawdą, że "nikt do Polski nie emigruje". Rząd narodowy dokonuje zmian dopiero od roku i można oczekiwać, że dokąd agentura nie wróci (próbowała ostatnio – w postaci rzekomo oddolnego KODu), wszystko będzie dobrze. Polacy chcą i potrafią pracować, czego niestety nie można powiedzieć o "muzułmańskich imigrantach".

      .

      Zydzi starali się zawsze dojść do znaczenia przez naukę, pracę oraz majątek. Muzułmanie obrali inną strategię – dokładnie taką, na jaką obecnie pozwala im druga strona, naiwnie wierząca w oświeceniowe mity o dobroci natury ludziej oraz o potędze odpowiedniego wykształcenia (poddania człowieka działaniom odpowiednich bodzców – mit upowszechniony m.in. wraz z innymi ideami marzyciela J. J. Rousseau). Sredniowiecze miało swoje mity, epoka nowożytna zastąpiła je własnymi. Strategia muzułmańska polega na ekonomicznym wykorzystywaniu państw, do ktorych przyjeżdzają, korzystaniu z pełni dawanych im praw, pozostawaniu przy własnym systemie wartości i na propagowaniu go albo w dosłownym tego słowa znaczeniu, albo na rosprzestrzenianiu go w najbardziej prymitywny (ale może najbardziej skuteczny?) sposób, a mianowicie metodami demograficznymi. Celem muzułmanów nie jest dostatnie i spokojne życie w zróżnicowanym społeczeństwie zachodnim, ale panowanie islamu. W najlepszym wypadku – w najlepszym – Europa stanie się drugą średniowieczną Andaluzją, przy czym tamta miała grożnego przeciwnika w postaci chrześcijańskiej reszty Europy. Być może w takim przypadku rolę takiego przeciwnika zacznie pełnić Rosja. Tak czy inaczej oznacza to barbaryzację i orientalizację Europy w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.         

     6. Kartofle z Bolandy nie mogą się zdecydować czy to dobrze że milion Ukraińców czy źle bo to milion banderowców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 12 =