• sobota, 19 września 2020 r.

Jerzy Urban: Jestem wrogiem religii

Czy Jan Paweł II uzdrowił Urbana z guza mózgu?
Pisarz, polityk, publicysta, dziennikarz, satyryk, skandalista, właściciel tygodnika NIE, udzielił wywiadu Racjonaliście TV. Jerzy Urban nie oszczędza księży, ale też bije się w piersi.

Podobne materiały

13 komentarzy

 1. Maciej
  17 maja 2014 at 11:18 - odpowiedz

  Bardzo ciekawy wywiad, ten jak i inne filmy na Rtv. Popracujcie tylko proszę nad prowadzącymi i redaktorami w tych materiałach. Jacyś tacy sztywni, spięci, szablonowi…więcej luzu, spokoju i uśmiechu 🙂

 2. Robert
  18 maja 2014 at 11:17 - odpowiedz

  Czy państwu się nie wydaje że uznając J. Urbana, umoczonego w komuniźmie za autorytet, kompromitują Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów ??

  • Maciej
   18 maja 2014 at 11:26 - odpowiedz

   Nie sądzę. To bardzo inteligentny i trzeźwo myślący człowiek z racjonalnym podejściem do życia które sobie okrasza dużymi dawkami humoru i optymizmu 🙂 Tak dla sprostowania jeszcze, w Polsce był socjalizm, nie komunizm.

   • Jacek
    23 maja 2014 at 09:49 - odpowiedz

    Socjalizm Panie Macieju to jest w Szwecji. Sprawdź sobie co znaczy państwo socjalne, czym się ono zajmuje, a potem zapytaj kogoś starszego co miał w latach 70-80 zapewnione z tego?

 3. Lucek
  21 maja 2014 at 23:53 - odpowiedz

  Nie rozumiem jak to mozliwe, zeby juz „komunisci” dali klerowi zupelnie niezrozumiale przywileje i możliwosc budowy panstwa w panstwie. Panie Urban, Rakowski czy Jaruzelski, to wy spieprzyliscie te Polske pozwalajac klerowi na finasowe przywileje i ubezwasnowolnienie mentalne Polakow. Trudno miec pretensje do tych wszystkich prawicowych cwaniakow, skoro Wy sami zaczeliscie ten proces i pewnie, jak dzisiejsze SLD, chetnie byscie z klerem dzielili wladze. Niestety, kler was kopnal w duupsko, i zostaliscie z reka w nocniku. Jak slysze co Rakowski wyprawial to mi sie chce rzygac. Nie mieliscie pomyslu na Polske bez kleru.
  Pan sie wyżywi, z klerem czy bez, nawet na tym zarobi. Ale to Pan przyczynil sie do panstwa w panstwie pasożytow w sukienkach. Przykre.

 4. Jacek
  23 maja 2014 at 09:45 - odpowiedz

  Rzecznik komunistycznego rządu, tępiący opozycję, a u Was na piedestale.

  Ehhh ludzie jak wy mało pamiętacie, a mam zaledwie 40 lat.

  ps. A potem dziwicie się, że zwyczajni niewierzący, lub agnostycy uważają was za dziwaków.

  • GrzegorzR
   GrzegorzR
   23 maja 2014 at 10:19 - odpowiedz

   Patrzymy na Urbana, co robi dziś. Jest racjonalistą, a takie postawy popieramy. Co do przeszłości. Urban pomógł upaść komunie w sposób bezkrwawy. Nie popełnił żadnego przestępstwa. Był znienawidzony, bo dawał twarz stanowi wojennemu i robił to dobrze.

  • Aleksander
   3 czerwca 2014 at 06:33 - odpowiedz

   Za poprzedniego ustroju nie miałeś świadomości i rozumu by zrozumieć co i jak było, a teraz masz mózg nasiąknięty jadem IPN-wskim.

 5. Lucek
  23 maja 2014 at 16:14 - odpowiedz

  Stan wojenny zostal wprowadzony wzorowo. Jaruzelskiego mozna winic za to co zrobil po wprowadzeniu stanu wojennego. Nie mial zadnego pomyslu i po kilku latach oddal Polske w lapska kleru. Czy oddanie Polski klerowi bylo konieczne, czy nie mozna bylo porzucic obozu i zaleznosci od ZSRR bez oddania sie Watykanowi?

 6. leszek
  25 maja 2014 at 18:08 - odpowiedz

  pan Urban Jerzy natchnął mnie mocno wątpliwościami co do swojej zasadniczej struktury moralnej podczas swoich wystąpień jako rzecznik rządu lat 80,tych.wiem i rozumiem ,że ludzie zmieniają się.nie zawsze ale czasami radykalnie się zmieniają.być może ten pan także uległ głębokiej przemianie od tamtego czasu.zapewne świadczą o tym kopulujące świnki (skarbonki?)na jego biurku ,ZA którym zrealizowano wywiad.zastanówmy się czy warto słuchać słów tego pana bez należytej dozy czujności,tylko ze względu na jego światopogląd Deklarowany- bo mogą okazać się NIE do RZECZNE.te słowa .jego. więc wiara czy racjonalizm ?

 7. Piotr Jankowski
  11 stycznia 2020 at 01:28 - odpowiedz

  Urban to kwintesencja podłości i sk…syństwa, gnoił ludzi, kłamał, opluwał. Nieważne, że jest ateistą. To osobowość demoniczna (ja też jestem ateistą, dla jasności) Są granice. Przestaję czytać Racjonalista.tv. Szkoda. 

 8. Nbd
  10 lutego 2020 at 18:57 - odpowiedz

  no, skoro znajduje tu takiego typa jak Urbach, Goebbelsastanu wojennego to juz wiem jaka "racjonalność" przyświeca właścicielom tegoż "racjonalnego " portalu – ano RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI, poki go lud nie obali, lub nie wywiezie na taczkach

  • GrzegorzR
   GrzegorzR
   10 lutego 2020 at 22:48 - odpowiedz

   Tego gościa zaprasza też tvn, polsat i wiele innych stacji. TVP nie zaprasza, żeby im nie robił konkurencji w cynizmie.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *