Jerzy Urban: Jestem wrogiem religii


Czy Jan Paweł II uzdrowił Urbana z guza mózgu?
Pisarz, polityk, publicysta, dziennikarz, satyryk, skandalista, właściciel tygodnika NIE, udzielił wywiadu Racjonaliście TV. Jerzy Urban nie oszczędza księży, ale też bije się w piersi.

O autorze wpisu:

13 Odpowiedź na “Jerzy Urban: Jestem wrogiem religii”

 1. Bardzo ciekawy wywiad, ten jak i inne filmy na Rtv. Popracujcie tylko proszę nad prowadzącymi i redaktorami w tych materiałach. Jacyś tacy sztywni, spięci, szablonowi…więcej luzu, spokoju i uśmiechu 🙂

 2. Czy państwu się nie wydaje że uznając J. Urbana, umoczonego w komuniźmie za autorytet, kompromitują Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów ??

  1. Nie sądzę. To bardzo inteligentny i trzeźwo myślący człowiek z racjonalnym podejściem do życia które sobie okrasza dużymi dawkami humoru i optymizmu 🙂 Tak dla sprostowania jeszcze, w Polsce był socjalizm, nie komunizm.

   1. Socjalizm Panie Macieju to jest w Szwecji. Sprawdź sobie co znaczy państwo socjalne, czym się ono zajmuje, a potem zapytaj kogoś starszego co miał w latach 70-80 zapewnione z tego?

 3. Nie rozumiem jak to mozliwe, zeby juz „komunisci” dali klerowi zupelnie niezrozumiale przywileje i możliwosc budowy panstwa w panstwie. Panie Urban, Rakowski czy Jaruzelski, to wy spieprzyliscie te Polske pozwalajac klerowi na finasowe przywileje i ubezwasnowolnienie mentalne Polakow. Trudno miec pretensje do tych wszystkich prawicowych cwaniakow, skoro Wy sami zaczeliscie ten proces i pewnie, jak dzisiejsze SLD, chetnie byscie z klerem dzielili wladze. Niestety, kler was kopnal w duupsko, i zostaliscie z reka w nocniku. Jak slysze co Rakowski wyprawial to mi sie chce rzygac. Nie mieliscie pomyslu na Polske bez kleru.
  Pan sie wyżywi, z klerem czy bez, nawet na tym zarobi. Ale to Pan przyczynil sie do panstwa w panstwie pasożytow w sukienkach. Przykre.

 4. Rzecznik komunistycznego rządu, tępiący opozycję, a u Was na piedestale.
  Ehhh ludzie jak wy mało pamiętacie, a mam zaledwie 40 lat.
  ps. A potem dziwicie się, że zwyczajni niewierzący, lub agnostycy uważają was za dziwaków.

  1. Patrzymy na Urbana, co robi dziś. Jest racjonalistą, a takie postawy popieramy. Co do przeszłości. Urban pomógł upaść komunie w sposób bezkrwawy. Nie popełnił żadnego przestępstwa. Był znienawidzony, bo dawał twarz stanowi wojennemu i robił to dobrze.

  2. Za poprzedniego ustroju nie miałeś świadomości i rozumu by zrozumieć co i jak było, a teraz masz mózg nasiąknięty jadem IPN-wskim.

 5. Stan wojenny zostal wprowadzony wzorowo. Jaruzelskiego mozna winic za to co zrobil po wprowadzeniu stanu wojennego. Nie mial zadnego pomyslu i po kilku latach oddal Polske w lapska kleru. Czy oddanie Polski klerowi bylo konieczne, czy nie mozna bylo porzucic obozu i zaleznosci od ZSRR bez oddania sie Watykanowi?

 6. pan Urban Jerzy natchnął mnie mocno wątpliwościami co do swojej zasadniczej struktury moralnej podczas swoich wystąpień jako rzecznik rządu lat 80,tych.wiem i rozumiem ,że ludzie zmieniają się.nie zawsze ale czasami radykalnie się zmieniają.być może ten pan także uległ głębokiej przemianie od tamtego czasu.zapewne świadczą o tym kopulujące świnki (skarbonki?)na jego biurku ,ZA którym zrealizowano wywiad.zastanówmy się czy warto słuchać słów tego pana bez należytej dozy czujności,tylko ze względu na jego światopogląd Deklarowany- bo mogą okazać się NIE do RZECZNE.te słowa .jego. więc wiara czy racjonalizm ?

 7. Urban to kwintesencja podłości i sk…syństwa, gnoił ludzi, kłamał, opluwał. Nieważne, że jest ateistą. To osobowość demoniczna (ja też jestem ateistą, dla jasności) Są granice. Przestaję czytać Racjonalista.tv. Szkoda. 

 8. no, skoro znajduje tu takiego typa jak Urbach, Goebbelsastanu wojennego to juz wiem jaka "racjonalność" przyświeca właścicielom tegoż "racjonalnego " portalu – ano RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI, poki go lud nie obali, lub nie wywiezie na taczkach

  1. Tego gościa zaprasza też tvn, polsat i wiele innych stacji. TVP nie zaprasza, żeby im nie robił konkurencji w cynizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 4 =