• czwartek, 5 grudnia 2019 r.

Trylogia zakazanej psychologii. Tomasz Witkowski i Jacek Tabisz

 

Publiczność licznie zgromadzona we wrocławskiej Mediatece oraz Jacek Tabisz pytają dr Tomasza Witkowskiego o rozmaite kwestie związane z jego trylogią "Zakazana psychologia". Spotkanie poprzedziła projekcja filmu Asylum  Katarzyny Sobczuk, w którym artystka poświęciła epizod książkom Witkowskiego. Filmu nie przytaczamy z uwagi na prawa autorskie, ale szukajcie go w sieci! Po spotkaniu jedna ze słuchaczek stwierdziła, iż zmieniła swoje zdanie na temat działalności Tomasza Witkowskiego. Myślała, że sławny sceptyk jest tylko i wyłącznie zajadłym krytykiem psychologii, tymczasem w dyskusji pojawiło się wiele innych wątków. Spotkanie zorganizowały Wydawnictwo Bez Maski, Klub Sceptyków Polskich, Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów oraz Mediateka. 

Podobne materiały

Jeden komentarz

  1. Anna
    29 listopada 2019 at 22:57 - odpowiedz

    Jeśli dobrze pamiętam, to maksymalnie 10% naszej psychiki jest uwarunkowane środowisiem wspólnym (współdziellonym), 40% , to wynik działania czynników nietypowych, przypadku a 50% warunkują geny?

    A gdzie terapia psychologiczna, czy to te 10% czy 40% i skąd wiadomo, że ona działa. Może to kwestia przypadku? Bo jak można w życiu człowieka odzielić jedno od drugiego a nawet i od trzeciego? Przecież geny też działają wraz z innymi czynnikami. W prawdziwym eksperymencie naukowym można wykluczyć pewne czynniki a zbadać działanie tych wybranych. I jakie znaczenie ma wewnętrzna motywacja pacjenta, która jak rozumiem też jest wynikiem przypadku zmieszanego z genetycznym uwarunkowaniem? Mam nadzieję, że to nie jest tak, że terapia jest tak skuteczna jak magiczne zaklęcia. Chyba przesadzam?

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *