• wtorek, 1 grudnia 2020 r.

Kaja Bryx – Sonda uliczna na temat kanonizacji Jana Pawła II

Kaja Bryx w przeddzień kanonizacji dwóch papieży pyta Wrocławian o ich opinię – głównie pod adresem wniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Co Polacy myślą o jego świętości, konsekwencjach społecznych dla Polski i świata, osobistym przeżywaniu tego faktu? Odpowiedzi, których udzielają różne osoby są i sztampowe, i zaskakujące – takie, których nie obejrzycie w innych telewizjach. Jeden z wniosków: Polacy kochają Jana Pawła II, ale czy wiedzą za co?

 

Podobne materiały

35 komentarzy

 1. Magdalena Kowalczyk
  Magdalena Kowalczyk
  29 kwietnia 2014 at 00:07 - odpowiedz

  Jan Paweł II miał niesamowite zdolności. Naprawdę trzeba mieć wielkie talenty, żeby robić tyle złych rzeczy, być odpowiedzialnym za zbrodnie, które w normalnym odbiorze traktowane są jako najcięższe (pedofilia),a i tak mieć bezgraniczną miłość ludzi. Przypomnę, że są osoby, które nadal kochają Stalina

  • CORK
   29 kwietnia 2014 at 02:59 - odpowiedz

   tak jest….Pani Magdo… tylko proszę mi wytłumaczyć jak można dotrzeć do imbecyli żeby to zrozumieli….

   • Renek
    29 kwietnia 2014 at 17:02 - odpowiedz

    sam sobie odpowiedziałeś … do i(piiiii)yli nie można dotrzeć 😀

  • PoK QweX SnoreX
   30 kwietnia 2014 at 12:29 - odpowiedz

   Jakby była Łapka, to bym polubił. 😉

  • maja
   30 kwietnia 2015 at 14:22 - odpowiedz

   Wygląda na to, że aktorem był niezłym…!

 2. Mateusz
  29 kwietnia 2014 at 02:50 - odpowiedz

  Najzabawniejsze w tej sondzie jest to, że wszyscy mówią jaki to wspaniały był papież, jakich to on rzeczy nie dokonał, ile jemu świat zawdzięcza, a gdy pada pytanie o wymienienie tych dokonań, to nikt nie potrafi nawet jednego przykładu podać 😀

 3. Justyna
  29 kwietnia 2014 at 07:28 - odpowiedz

  Tacy są już ci nasi katolicy. Wierzą, ale nie do końca wiedzą, w co. Gdyby zapytać ich o to, czy czytają Biblię (bo nie jak często), to wielkie oczy. Podstawowych dogmatów nie znają, przykazań, zasad.
  Jan Paweł II super, ale właściwie nie do końca wiadomo, dlaczego. Wielki, ważny, najlepszy, dużo zrobił, ale nie wiem, nic mi nie przychodzi do głowy, nie wiem, co szczególnego.
  Ale do kościoła trzeba. Księdzu na tacę i do komunii.
  Naprawdę, szanuję ludzi, którzy swoją wiarę przeżywają głęboko, dla których jest ona jakimś życiowym doświadczeniem i pewnym stylem życia, ale większość to bezrefleksyjny tłum – i to jest niesamowite w katolicyzmie, jak wiele tych bezmyślnych i pozbawionych refleksji owieczek za sobą ciągnie. One nawet nie wiedzą dlaczego i po co. Bo tak trzeba. Bo należy. A każdy inny przymus przecież Polak traktuje wiadomo jak 🙂

 4. Adriana
  29 kwietnia 2014 at 08:21 - odpowiedz

  no najważniejsze że był polakiem, dobrym złym, zrobił coś dobrego czy nie a może coś złego. Polakiem był. Należy mu się tron. nie dam rady! Co Ci ludzie gadają? O co chodzi?! Polska Chrystusem narodów i dalej ciemnogrodzie, bzdurna buta, kochają papieża za wszystko ale za co? ehhhh

 5. Irini
  29 kwietnia 2014 at 09:14 - odpowiedz

  Najlepiej podobała mi się wypowiedź starszej pani : ” – Mam być uczciwa i szczera? – Lata mi to bolszym kalafiorem….” A tak poza tym, to większość ludzi zajmuje się tylko tym co jest widoczne, słyszalne i oświetlone nie zdając sobie sprawy z tego, że istnieje też i druga strona medalu, ta nie widoczna, cicha i zaciemniona.

 6. Michał
  29 kwietnia 2014 at 09:27 - odpowiedz

  „Był wielki bo był wielki”. Standardowa odpowiedź. A czemu to już beeeee..

 7. Maciej
  29 kwietnia 2014 at 10:01 - odpowiedz

  Bardzo fajnie zrealizowany program. 🙂

 8. Marta Brzezińska
  29 kwietnia 2014 at 12:13 - odpowiedz

  Dodajmy do tego jeszcze chronienie osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Ruandzie, miliony zmarłych w Afryce na Aids bo kondomy to zło, zabitych i wydanych reżimom w Ameryce Płd księży z tzw. Teologi Wyzwolenia (bo lepiej dogadać się np. z Pinochetem) i mamy pełny obraz Papy Oj katolicka gawiedź zawyje z oburzenia. ..

 9. ania
  29 kwietnia 2014 at 13:01 - odpowiedz

  2:11 – Wie pani co, ja mam takie przemyślenie, że ja uważam, że jest najświętszym z ludzi. I miałam taki trochę zawód, że nie zmartwychwstał w momencie pogrzebu. Takie miałam myśli.

  Umarłam ze śmiechu. Biedna, chora kobieta.

 10. Natalia
  29 kwietnia 2014 at 13:29 - odpowiedz

  No tak, ludzie bezrefleksyjnie łykają wszystko, co im się powie. Zabawne jest to, że uznają go za świętego a nawet nie wiedzą, dlaczego. Ale najważniejsze przecież, że „będą mieli się do kogo modlić”.

  Fajnie zrealizowany materiał. Mam tylko jedną uwagę. Na końcu, gdy Pani mówi w podsumowaniu, to strasznie rozgląda się na boki, albo patrzy pod nogi. To nie wygląda dobrze, niestety. Lepiej patrzeć w kamerę 🙂

  P.S. Można gdzieś dostać taką koszulkę?

  • GrzegorzR
   GrzegorzR
   29 kwietnia 2014 at 14:07 - odpowiedz

   Wkrótce będziemy mieć sklepik z gadżetami i takie koszulki też będą.

 11. Edzia
  29 kwietnia 2014 at 14:18 - odpowiedz

  W owczym pędzie giną owce…, co za ciemnogród 😀
  Ojciec święty walczący z komunizmem!
  Obalił mur berliński!
  Jeszcze trochę, to na nowo historię Polski katolicy zapiszą.
  Ot, przykrość, że nie zmartwychwstał w dniu swojej świętości bo pękł by chyba ze śmiechu!
  Nie ma się co dziwić, że ludzie bzdury mówią. Wieloletnie robienie wody z mózgu w szkołach, na lekcjach jałowej religii zamiast etyki, zbiera żniwo.

 12. Arkadiusz
  29 kwietnia 2014 at 17:17 - odpowiedz

  Polacy kochają Jana Pawła II bo ,bo właśnie mamy w Polsce rok 1800 ny i ksiądz tak kazał ,na coniedzielnym prostowaniu mózgu .O ILE KTOŚ POSIADA TAKI ORGAN !!!

  • Ohbuoy
   16 stycznia 2015 at 19:44 - odpowiedz

   Wiesz,mózg każdy ma,ale rozum już nie 🙂

 13. Anna
  29 kwietnia 2014 at 17:36 - odpowiedz

  Gdyby wyciąć prowadzącą i dodać wzruszającą muzyczkę można by ten film puścić w telewizji ku chwale ojczyzny. Łzy by leciały z tych ludzkich wzruszeń na temat papieża.

 14. czesław
  29 kwietnia 2014 at 17:38 - odpowiedz

  Dobra robota Kaja.
  Dzięki.
  Jak na dloni widac polską zaścianowość, megalomanię, prymitywną ludyczną religijność. To smutne.

 15. Anna
  29 kwietnia 2014 at 18:15 - odpowiedz

  najlepsze 14:19 – 15:30 !!!!

 16. Iwona
  30 kwietnia 2014 at 08:08 - odpowiedz

  Kaju, świetny materiał. Podziwiam, naprawdę podziwiam Twoją cierpliwość i opanowanie przy słuchaniu tych peanów na cześć.
  JPII to produkt medialny, który Polacy kupili w ciemno. Uderzające jest także, że wychwalając JPII większość nie mówi co zrobił, ale co mówił, jak się zachowywał wobec wiernych publicznie. Przypomina się tu dowcip: „jak mówię, że zrobię, to mówię”.
  Do przewin JPII dorzuciłabym beatyfikację Matki Teresy z Kalkuty w 2003r.

 17. PoK QweX SnoreX
  30 kwietnia 2014 at 12:30 - odpowiedz

  Zgodzę się z Natalią, Wszystko Ładnie wykonane, ale na Przyszłość skup się na Kamerze, Kaju. 🙂 Kawał Dobrej Roboty. 🙂

 18. Irena
  30 kwietnia 2014 at 12:48 - odpowiedz

  Bardzo sensowny materiał, brawo Kaja! idealnie obrazuje „głębię” religijnych odczuć Polaków. Wszyscy mówią to, co – jak im się wydaje – inni chcą usłyszeć i błędne koło toczy się dalej (I jaka to szkoda, że JP zawiódł Panią i nie zmartwychwstał… – to mnie ubawiło konkretnie:)

 19. Adam
  3 maja 2014 at 12:20 - odpowiedz

  Ta kanonizacja, to jakaś.farsa. Ale zastanawia mnie, czemu on tak chronil tych pedofilów, dlaczego nie reagował? Może sam miał coś na sumieniu? A reszta o tym wiedziała, i z obawy przed wsypaniem milczał?

 20. Jarek Sneak Ambrożek
  3 maja 2014 at 19:14 - odpowiedz

  Ale z tego Naszego Społeczeństwa – z małymi wyjątkami !

 21. Bodex
  3 maja 2014 at 19:31 - odpowiedz

  Święty Jan Paweł II – Patron Pedofili

 22. Apolinary M.
  3 maja 2014 at 21:26 - odpowiedz

  Sukces medialny to główny atut tego pontyfikatu. Nie zapominajmy, że Wojtyła był aktorem. Zanim zachorował na parkinsona miał donośny głos, wyrazistą wymowę, odpowiednio akcentował frazy. Doskonały showman z niego był… A treści jakie przekazywał, od tysiącleci trafiały do ubogich w duchu /i umyśle/, bo wszyscy boimy się śmierci i część z nas potrzebuje mesjaszy. Charyzma JP II była niewątpliwa; gdyby urodził się w Stanach pewnie trafiłby do Hollywood. Taki wzruszający życiorys. Łza się w oku kręci….
  / A wolność Polski w dużej mierze zawdzięczamy (omen nomen) pierestrojce i polityce Gorbaczowa a nie czarom z 1979 r. na Placu Zwycięstwa./

 23. Krzysiek
  3 maja 2014 at 22:12 - odpowiedz

  „Jan Paweł II wielkim Polakiem był!”
  „Kto był największym Polakiem i dlaczego właśnie JPII?”
  „O JPII można mówić tylko dobrze”

  No to dlaczego „wielkim Polakiem był”? Co osiągnął, co zrobił takiego, co takiego powiedział? – chyba nikt nie odpowiedział na to pytanie poza pustymi ogólnikami.

  Ale reportaż zrobiła Pani Kaja Bryx!
  Jak tak można? To, że Polacy to ignoranci, puste społeczeństwo, które cieszy się, że ma nowego cielca (a nie wie kompletnie nic o „osiągnięciach”, pismach, słowach, machlojkach, cynizmie, tępym trwaniu w konserwatywnych poglądach) to jest tajemnicą poliszynela, ale żeby tak to obnażyć?? I to w internetowej telewizji?? :P.

 24. Radosław S. Czarnecki
  Radosław S. Czarnecki
  4 maja 2014 at 21:19 - odpowiedz

  Intelektualna tragedia. Religijne dno. Teologiczny dramat.
  Większość wierzących w Polsce to jarmarczna i bezmyślna masa, a ich przeżycia religijne (bo we wszystkich wierzeniach religijnych chodzi o emocje, nawet – magię i subiektywne pojęcie Absolutu) zawężone zostają do kilku sloganów, wytartych postulatów gazetowej proweniencji, przy braku jakiejkolwiek własnej, indywidualnej refleksji. Katolicka masa wierzących Polaków jest jak plastelina, lepiona przez serwilistryczne media i instytucję uzurpującą sobie tzw. „rząd dusz” (kościół katolicki i jego funkcjonariuszy). Bez żadnej własnej refleksji – o krytycyzmie nie ma co mówić (ale żeby mieć swoje zdanie trzeba coś więcej wiedzieć niźli tylko te wytarte gazetowe slogany za którymi kryje się pustka).
  Kaju – doskonała robota (choć efekt tragiczny i przygnębiający).

 25. Mogway_666
  5 maja 2014 at 20:08 - odpowiedz

  Powiem szczerze, że po cichu czekałem na taki materiał a zainteresowałem się nim ze względu że pani prowadząca kiedyś mnie uczyła a po jednym semestrze udanej współpracy ze studentami uczelnia postanowiła zwolnic panią Bryx. Chyba właśnie w końcu zrozumiałem dlaczego się tak stało…Można jedynie pogratulować wytrwałości i otwartości! Czekam na następny materiał!

 26. DAWID
  9 maja 2014 at 18:28 - odpowiedz

  OGÓLNIE NIC NIE ZMIENIŁO SIE,PO KANONIZACJI,BÓG NADAL JEST KŁAMCA I IGNORUJE LUDZI,WATYKAN NADAL OSZUKUJE LUDZI,KLER NADAL WPAJA LUDZIOM CIEMNOTE,OGÓLNIE JAKI BURDEL BYŁ TAKI JEST NADAL,UROCZYSTOŚCI KANONIZACYJNE ZASILIŁY SKARBIEC KORPORACJI WATYKAŃSKIEJ,FRANCISZEK SIE NACHAPAŁ KASY,LUDZIE WRÓCILI DO DOMÓW INADAL KLNĄ NA SYSTEM BOGA I KOŚCIÓŁ BO WSZYSTKO CO O BOGU JEST WIELKIM P…LONYM KŁAMSTWEM

 27. Owca
  21 maja 2014 at 11:28 - odpowiedz

  Przecież to jest bełkot buraków głownie. Ludzie, którzy czczą osobę, która przyczyniła się do rozwoju epidemii AIDS i która udawała, że problem pedofilii nie istnieje jak dla mnie nie mają mózgów.

 28. Welka
  14 lipca 2014 at 09:39 - odpowiedz

  Ten materiał to jest mistrzostwo świata, tak pięknie pokazane to polskie wielbienie papieża za ładną buzie ze poezja! Pani kaja jest niesamowita, pozdrawiam i dziękuję:)

 29. Piotr Napierała
  Piotr Napierała
  31 lipca 2014 at 11:43 - odpowiedz

  Przykład wart tysiąca slów. Swietne!

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *