Memami na Facebooku nie pokonacie PiS!

Czy macie choć jeden ''racjonalny'' pomysł na zmianę rzeczywistości?

I znowu kolejna grupa, która wkleja te same teksty co "jestem gorszego sortu'' czy tym podobne…

—–

 

goroc

Ilustracja: Aby zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce, Turnau powołał się na słowa o obojętności na zło przypisane w tym wypadku Dantemu 


 

Dla kogo "najgorętsze miejsce w piekle??". Nie dla PiS'u najgorętsze miejsce w piekle. Oni mają swój elektorat. Około 30%. Oni mówią tylko do swojego elektoratu. Z kościołów, poprzez religię smoleńską. Robią swoje państwo, autokratyczne ale są skuteczni politycznie. Zaś w piekle będzie się smażyć 50% społeczeństwa, które do wyborów nie poszło. Pisałem już o tym: mam furę, robotę za 6 koła, chatę, plazmę i wakacje na Kanarach. Po co k…a ruszyć cztery litery i iść zagłosować.

 

A dziś wszyscy zwarci. Już mam dosyć memów. Codziennie widzę po 10 razy te same. I myślicie, że PiS sobie coś z tego robi?

 

Właśnie rezygnuję z udziału w grupach Facebooka, gdyż nie widzę tam ani mądrych pomysłów, ani ciekawych konstruktywnych komentarzy. Tylko te same obrazki, posty i memy. Najczęściej mało śmieszne. Tymczasem rozebrano trójpodział władzy, odebrano in vitro, zabiera się pigułki dzień po, projektuje się ustawy przeciw zgromadzeniom. Prawie wprowadzono całkowity zakaz aborcji.

 

Moralności uczy nas komunistyczny prokurator. Ministrem edukacji jest idiotka. Minister obrony to psychopata. Minister ochrony środowiska wycina skarb narodowy. Polską nie rządzi ani premier ani prezydent tylko człowiek z drugiego rzędu, jedyny prawdziwy mędrzec – prezes prezesów. Ogranicza się w podstawie programowej ewolucję. Masturbacje uważa się za powód śmiercionośnych chorób. TVP jest lepszą tubą propagandy niż za czasu komuny.

 

Dziennikarzy chce się wyrzucić z sejmu. Rezygnuje się z wielkich kontraktów wojskowych, jak Caracal. Dopuszcza się do władzy kościół czyli obce państwo Watykan. A NIKT nie potrafi napisać jakieś syntezy, pomysłu.

 

Dawajcie te memy dalej. Jak mam ich już tak dosyć jak samego PiS'u! Jak postanowicie przejąć jakiś budynek rządowy – to dajcie mi znać. Również, jak znajdziecie jakieś inne pomysły.

O autorze wpisu:

 1. „Rezygnuje się z wielkich kontraktów wojskowych, jak Caracal. ”
  Tego Caracala powinienes wyrzucic ze swoich żalow. To akurat ten psychopata zrobił niechcący dobrze. Bez sensu płacic Francuzom miliardy złotych, lepiej jak ta gotowka zostanie w Polsce. Najlepiej gdyby nie ładował tej forsy w zelastwo tylko w infrastukture, ale i tak lepiej w Polske, a nie we Francje, USA czy Izrael. Ale pewnie i tak sie skoczy ze forsa wyląduje w Izraelu/USA. Lepiej 500+ dla mieszkancow Polski niz finansowac 500+ (poprzez Caracale) dla Francuzow/Izraelczykow czy Amerykanow.

 2. TOMMY DELGIADO.
  ^
  Narzekać to my chyba wszyscy potrafimy lepiej lub gorzej. Jeśli uważa Pan, że brakuje syntezy i pomysłów, to może Pan czekać, aż ktoś Panu podsunie pomysł pod nos, albo może lepiej samodzielnie proponować konstruktywne rozwiązania.
  ^
  Jeśli odpowiadają Panu te trochę bardziej ekstremalne formy społecznego protestu (np.zajmowanie budynków), to może Pan się zainteresować działalnością Obywateli.PR, którym dopiero co postawiano zarzuty za naruszenie miru domowego (wtargnęli na teren Sejmu).
  ^
  Jeśli gustuje Pan bardziej pracy organicznej , to można podejmować działania służące edukacji i obywatelskiemu uaktywnianiu ludzi z tych obszarów i grup społecznych, z których zazwyczaj wywodzi się elektorat PiS. Tak robi np. RPO A. Bodnar, który jeździ po całej Polsce, w tym do różnych pipidówek i tam edukuje, ucząc przy okazji jak skutecznie walczyć o swoje prawa i pokazując jakie praktyczne zastosowanie dla zwykłego szarego obywatela ma Trybunał Konstytucyjny.
  Tu RPO mówi o tym od około 15 minuty:
  ^
  Ja też szukam dla siebie miejsca w „systemie oporu” przeciw nadużyciom władzy. Zgadzam się, że memy z Facebooka nie są rozwiązaniem problemu,a nadmierne przywiązanie do takiej formy „walki” to strata energii, którą można by spożytkować na coś bardziej konstruktywnego. Warto jednak zwrócić uwagę, że to przez ten portal społecznościowy zorganizowano masową oddolną akcję jaką był Czarny Protest.
  ^
  Beata

 3. @Grzegorz Turnau: „Najbardziej gorące miejsce w piekle jest zarezerwowane dla tych, którzy w okresie kryzysu moralnego zachowują swą neutralność. (Dante Alighieri)”
  @Tommy Delgiado: „Ilustracja: Aby zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce, Turnau powołał się na słowa Dantego o obojętności na zło.”
  Nie wiem, skąd Grzegorz Turnau wziął ten „cytat”, który przypisał Dantemu. Może sam go stworzył. W Internecie można znaleźć strony informujące, że ów „cytat” wiszący na lodówce u Turnaua pochodzi z „Boskiej komedii”, ale tam go nie ma:
  Dante Alighieri, BOSKA KOMEDIA, przekład Edward Porębowicz (http://boskakomedia.korona-pl.com/Boska_Komedia.pdf)
  lub
  Dante Alighieri, BOSKA KOMEDIA, tłumaczenie Julian Korsak (http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/boska-komedia-pieklo.html)
  *
  Grzegorz Turnau napisał na swoim blogu: „Gdy nie wiesz, jak się zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie”. (https://www.facebook.com/Grzegorz-Turnau-41528043727/)
  Czy przypisywanie nieżyjącym autorom słów, których nie wypowiedzieli, jest zachowaniem przyzwoitym?

 4. Memy są dla rozrywki nie do walki. Do zmiany władzy są wybory, tylko nadal nie widać rozsądnych ludzi by oddać na nich głos. Część opozycji rzeczywiście zachowuje się jak oderwana od koryta i tylko powrót ją interesuje, inni lubią sobie pokrzyczeć i powiecować, bo tak się tez można do sejmu załapać. Dopóki idolami i wypatrywanym ratunkiem opozycji będą lewicowe unijne łajzy z jak Schulz, czy Junker, które straszą nas karami za nieprzyjmowanie tzw. uchodźców, dopóki głównym zmartwieniem będzie jak to strasznie źle o nas mówią na Zachodzie, dopóki nie przestanie się ze zwykłych obywateli robić faszystów i islamofobów, a partia taka jak Nowoczesna będzie forsowała ustawy o penalizacji mowy nienawiści, czyli rodzaj cenzury, jak w innych krajach UE za krytykę islamu, a za to biadać nad 500+, to PiS może być spokojne o następne wybory.

  1. Dopóki idolami i wypatrywanym ratunkiem opozycji będą lewicowe unijne łajzy z jak Schulz, czy Junker, które straszą nas karami za nieprzyjmowanie tzw. uchodźców, (Piotr Korga)

   Tzw. uchodźców?
   Syryjczycy uciekający przed bombami to tzw. uchodźcy?
   Przypomina Pan sobie zdjęcia zwłok pięciolatka, odnalezione u wybrzeży tureckich? To też „tzw. uchodźca”?

   1. Za śmierć tego Tego pięciolatka, choć ja słyszałem o 3 latku, odpowiadają jego rodzice, którzy wpakowali go na ponton. Poza tym pora nauczyć się odróżniać uchodźców, od setek tysięcy, a w przyszłości kolejnych setek i milionów ekonomicznych imigrantów, którzy już z Europy uczynili burdel, tylko dlatego, że bezpieczni w swych euro-siedzibach dygnitarze mają gdzieś zwykłych obywateli. Przestępczość, gwałty, morderstwa (słynne ostatnio 17 latki w Niemczech, przez uchodźcę z Afganistanu) strefy bezprawia, imigranckie bandy atakujące kierowców ciężarówek, zwiększająca się systematycznie ilość roszczeniowo nastawionych i siejących terror muzułmanów, to wina takich lewicowych pajaców bez kręgosłupa, których stać jedynie na oskarżanie własnych obywateli o islamofobię, ksenofobię i faszyzm i wprowadzanie kar za mowę nienawiści. Uchodźca ucieka przed wojną do pierwszego miejsca gdzie nie ma wojny. A tu widzimy „biednych” uchodźców, głównie młodzież płci męskiej, która dzielnie potrafi demolować Europę (poza niedobrymi Węgrami), walczyć z miejscową policją, zajmować 5 gwiazdkowe hotele w Grecji, ale nie potrafi walczyć o swój kraj z ISIS. Wśród nich jest też wielu terrorystów odpowiedzialnych za zamachy w Europie. Czy zabite w nich europejskie dzieci robią mniejsze wrażenie niż to utopione? Oczywiście nikomu nie zabraniam wzięcia pod SWÓJ dach dowolnej ilości pseudo, czy prawdziwych uchodźców. Ja będę niedobry jak Węgier i ani jednego muzułmanina nie chce w swej okolicy. Dość już problemów z katolicką hołotą.

    1. Piękna przemowa. Jakbym słyszała aktywistów Pegidy.
     A słyszał pan może kto ujął poszukiwanego w Niemczech terrorystę?
     Jego rodacy. Specgrupa, jak przyjechała na ich wezwanie to miała delikwenta już ładnie opakowanego i przygotowanego do przejęcia.
     Słyszał Pan może ilu uchodźców konwertuje na chrześcijaństwo, choć w islamie grozi za to kara śmierci?
     To, że z tłumem nieszczęśników napłynęło i bagno? Byłabym zdziwiona, gdyby było inaczej.
     I to np. takie kraje, jak Niemcy muszą uregulować. Już zaczęli.
     Są przygotowywane przepisy o deportacji tych, którzy dopuścili się przestępstw.
     Natomiast wrzucanie wszystkich do jednego worka nie świadczy, moim zdaniem, o Panu zbyt pochlebnie. Choć rozumiem, że strach jest silnym bodźcem do radykalizowania się.

     Tak, jak rozumiem, że przyjmowanie każdego, jak leci jest bardzo złym rozwiązaniem.

     1. W Europie integracja muzułmanów nie działa i to jest poważny problem:

      http://racjonalista.tv/projekt-francuski-islam-poniosl-totalna-kleske/

      Na pewno nie można wrzucać wszystkich ludzi do jednego worka, ale bardzo dużo pisaliśmy tu o definicji uchodźcy rozszerzonej o „teren zagrożony” z osób autentycznie prześladowanych. Bardzo niepokojące jest tworzenie z przyjmowania uchodźców i imigrantów muzułmańskich głównego hasła politycznego, jak robi to część europejskiej lewicy. Nie idzie za tym w parze rozsądek, to znaczy dążenie do sytuacji, gdy przez jakiś określony okres czasu zaobserwowane zostaną sukcesy integracji w wymiarze całościowym. Zamiast tego zdarzają się na przykład „humaniści” broniący prawa szariatu w Europie. Była taka poważna debata wśród Federacji Europejskich Humanistów. Na szczęście eksmuzułmanie nie dopuścili do tego.

      Większość rzeczywistych uchodźców wojennych w Europie ucieka przed Asaadem a nie przed ISIS. Część z nich ma poważne powody aby to czynić, bo Asaad jest okrutny i mściwy. Część to fanatycy religijni, o czym mówią zupełnie obiektywni komentatorzy obecni w regionie.

      Jeśli chodzi o imigrantów ekonomicznych, uważam, że państwa europejskie mają pełne prawo kontrolować ich napływ, preferując na przykład Wietnamczyków czy Hindusów (w tym tamtejszych muzułmanów), którzy lepiej się integrują. Obecna polaryzacja sprawia, że dla części lewicy „neonazizmem” jest mówienie o kontroli napływu imigrantów ekonomicznych i o czasowych charakterze uchodźtwa wojennego (do końca wojny i zapewnienia znośnych warunków w ojczyźnie, gdzie zakończyła się wojna)

     2. >>Piękna przemowa. Jakbym słyszała aktywistów Pegidy
      -Nie jest to dla mnie porównanie obraźliwe. Takie PEGIDA-y powstają na wskutek skandalicznej głuchoty i ślepoty „poprawnych” polityków, którzy wolą nie wiedzieć jakie problemy mają ludzie i ich dzieci w dzielnicach zdominowanych przez muzułmanów. Wolą z jej członków robić się tępych faszystów.

 5. Czy ktoś kompetentny zajmie się na łamach racjonalista.tv rosyjskimi powiązaniami Macierewicza z tekstów np. Tomasza Piątka?

 6. Zaś w piekle będzie się smażyć 50% społeczeństwa, które do wyborów nie poszło. (Tommy Delgiado)

  Może to nadmierny optymizm, ale mając w pamięci rok 2007 PiS, o ile nie zrobi całkowitego puczu, albo nie zmanipuluje ordynacją wyborczą może się przejechać w następnych wyborach. Wtedy po dwuletnich rządach (wraz z koalicjantami) do urn w przyspieszonych wyborach poszło prawie 54%. W 2015 było to niecałe 51%,a w 2011 ok. 49%. 54% to, jak na polskie standardy wysoki wynik.
  Ludzie się wystraszyli, a wtedy, czyli za poprzednich rządów tej obrzydliwej partii nasilenie demolki państwa nie było nawet w przybliżeniu podobne do tego, co dzieje się dziś.
  PiS rzucił ochłap 500+, ale dzień po dniu odbiera coraz większej grupie poczucie bezpieczeństwa.
  Emeryci mundurowi, w tym nawet strażacy, nauczyciele, lekarze (wiem od znajomej, że większość naszych lekarzy zaczęła przyspieszone i bardzo intensywne kursy jęz. angielskiego) stracili pewność, co do swej egzystencji. Wcześniej rehabilitanci doświadczyli na własnym tyłku niepewności. Osoby prowadzące własną działalność w większości dostają białej gorączki na hasło „dobra zmiana”. Policjanci zaczynają się burzyć. Wojsko pomysłem obrony terytorialnej zachwycone nie jest. Ci, którzy dostali posadki z partyjnego nadania i przez nepotyzm chwalą sobie PiS, ale we wszystkich zwolnionych partia bezprawia i niesprawiedliwości zrobiła sobie wrogów. Celnicy próbą połączenia ich ze skarbówką podminowani. Pracownicy instytucji pozarządowych to kolejna spora grupa, z którą PiS zaczął walkę. Sędziowie wkurzeni to za mało powiedziane.

  A to tylko wskazania grup zawodowych.
  Można do tego dodać grupy społeczne: kobiety, innowiercy, ateiści, miłośnicy koni, hobbyści niedzielnych zakupów.

  Ostatnio szukałam w necie pewnej informacji i trafiłam na stronę, coś jak pudelek.pl. Poczytałam sobie komentarze pod newsem o chorobie Kaczyńskiego. Nie pamiętam przychylnego, choć może czegoś nie dopatrzyłam. I to mnie podniosło na duchu. Bo nie był to portal skupiający ludzi o określonych poglądach politycznych, tylko tacy plotkarscy Kowalscy.
  Patrząc na rozwalanie państwa jestem zdruzgotana, ale gdzieś tli się we mnie nawet nie nadzieja, ale przeświadczenie, że zachłyśnięty władzą PiS szarżuje ku urwisku.
  PiS swojego elektoratu żelaznego ma ok. 20%. Reszta, którą „dojna zmiana” uwiodła nie od razu przyzna się do błędu. Nikt nie lubi nawet przed sobą samym zdać sobie sprawy, że skrewił, albo dał się wystrychnąć na dudka. Potrzebują jeszcze trochę czasu.
  A memy?
  Memy ośmieszają władzę. I do prostych umysłów to mem, a nie filozoficzna rozprawka przebija się najlepiej, więc i one są potrzebne.

 7. JEST TAK PRAWDA – WOLNOSC DAROWANA TO DALSZY CIAG NIEWOLI —BO JAK KTOS NAM COS DAROWUJE TO NARZUCA NAM TE WOLNOSC —JAK WYPUSCIC W Z ZOO DZIKE ZWIERZETA TO W WIEKSZOSCI SOBIE NIE PORADZA – LUB SCHOWAJA SIE DO KLATKI ZNOWU – TAM CZUJA SIE BEZPIECZNIE —-BYLISMY EXPERYMENTEM – PIERWSZYM KRAJEM KTORY -POKOJOWO PRZESZEDL Z SOCJALIZMU DO 19 WIECZNEGO KAPITALIZMU /Z TAD GAGSTERKA – AFERY REPRYWATYZACJI – UPADEK DOBRYCH I ZŁYCH PEGEEROW FABRYK – SŁUZBY ZDROWIA ARMII –I ETE CERA —KOMPLETNY KIT NIEWIDZIALNA REKA RYKU — PUSZCZONA NA ZYWIOŁ DEMOGRAFIA —DEMOKRACE RODZIŁY SIE LATAMI W BULACH I SPRZECZNOSCIACH – OGNIU WALK –UDAŁO SIE CHYBA TYLKO W JAPONNI /DZIEKI SPECYFICZNEJ KULTURZE I WIELKIEMU PATRYJOTYZMOWI -BARDZO JEDNOLITEMU SPOLECZENSTWU /— PODCZAS KLESK ZYWOIŁOWYCH JAKUZA MAFIA JAPONSKA – JAKO NIEDEMOKRATYCZNA I NIEBIUROKRATYCZNA — NAJSZYBCIEJ POMAGA SPOŁECZENSTWU —JUZ WIDZE NASZYCH GANGSTEROW MIESNIAKOW —NIE BYŁO PLANU WIZJI DROGI —OD AUTORYTARYZMU — POPRZEZ PRAWDZIWA DEMOKRACJE OD PODSTAW DO W MIARE DEMOKRACJE PEŁNA –BYLA DROGA NA SKRÓTY —- TO TAK JAK GIEŁDA PIEŁA SIE W GORE MOI KOLEDZY WYGRYWALI A JAK W DÓLO TO PRZEGRYWALI –A TU TRZEBA NA ZNIZCE WYGRYWAC —NAJWIECEJ CO ZARZUCAM PIS /OPROCZ PODANIU SIE WOLI KK/TO BRAK JAKIEJS SPOJNEJ WIZJI PRZYSZŁOSCI – WROG ROSJA WROG NIEMCY -I TYM PODOBNE TO SLEPY ZAUŁEM JAKI JUZ CWICZYKISMY PRZED 2 WOJNA SWIATOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *