Mocne i słabe strony autorów Racjonalista TV

Pani Alicja Szaniawska zabawiła się w ranking naszych autorów, więc i ja spróbuję, zwłaszcza że jestem tu, w przeciwieństwie do niej starym wygą, dlatego uszanuję jej żółtodzióbstwo i jej jeszcze oceniać nie będę, za mało pomysłów i tekstów jeszcze.

1. Krzysztof Marczak

Może nieco monotematyczny (asymilacja, ekonomia), ale jak coś napisze to wymiata! Jego porównania USA z Europą są bardzo interesujące. Cokolwiek napisze jest błyskotliwe. Trochę traci nerwy w komentarzach, ale ja też więc nie czepiam się.

2. Katarzyna Guczalska

Filozofka. Pisze bardzo staranne, nieco przewrotne teksty, niektóre może nieco trudne w odbiorze.

3. Jacek Tabisz

Błyskotliwy, wszechstronny. Jedyne wady to emocjonalność w stosunku do Izraela i islamu i nadmierna skłonność do szybkiej syntezy.

4. Michał Gadziński

Znakomite teksty o historii i polityce UK, pisane z sympatią i znawstwem

5. Wojciech Kral

Ambitne próby racjonalności liberalnych chrześcijan (coś jak u Tomasza Świątkowskiego, który niestety nie jest naszym autorem, choć byłoby super, podobnie jak kol. „Tadeusz”)

6. Piotr Browarski

Kiedyś pisał bardzo proste czepialskie teksty, pod nickiem, dziś świetny polemista, zwłaszcza w kwestii islamu

7. Andrzej Dominiczak

Niestety rzadko u nas pisuje, i najlepsze teksty (które dałyby mu 1 lub 2 miejsce zachowuje dla macierzystego portalu)

8. Alvert Jann

Znakomity demaskator religijnych bzdur, szkoda że pisze pod nickiem.

9. Janusz Kowalik

Jeśli nie pisze o islamie, na punkcie zwalczania którego ma zupełnego hopla i podczas omawiania którego popada w propagandę (islam=nazizm), pisze nieźle, ostatni tekst o historyczności Jezusa był nieco chaotyczny, ale ciekawy. Zbyt częste jumping hastily to conclusions

10. Dariusz Wiśniewski

Inteligentne, choć chaotyczne teksty o polonii amerykańskiej

Poza rankingiem Piotr Bednarski, ponieważ upiera się na polemiki, których nie umie pisać (umie pisać niezłe arty ale pisze rzadko) i Radosław Czarnecki – chaotyczna plątanina niedomówień, choć wiedza religioznawcza robi wrażenie. Lepszy w TV niż jako autor.

Cieszę się, że zrobiłem ten ranking moja ogólna opinia o naszym portalu polepszyła się 🙂
Pozdrawiam
PN

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

8 Odpowiedź na “Mocne i słabe strony autorów Racjonalista TV”

  1. Fajne zestawienie, dobrze opisane wybory. Nie zgadzam się oczywiście w 100%, niektórym dałbym inne miejsca, ale każdy ma swój gust, sztuka to pokrótce uzasadnić.

  2. Bez fałszywej skromności, wdzięczny za wyróżnienie dodam, że ja i tak wolę czytać innych, a szczególnie Jacka, Piotra i Janusza. Moim zdaniem ich teksty i dyskusje są dużo lepsze od moich. Dziękuję jednak za sugestie. Czując poziom portalu, jestem ostrożny z wchodzeniem w dziedziny, które znam gorzej, kiedy jednak zaczniemy promować wskaźniki popularności, nie będzie wyjścia tak czy siak 🙂

  3. ….dlatego żeby nie zaniżać poziomu Portalu wycofałem się z „gry”. „Galilejczyku – zwyciężyłeś !” – Julian APOSTATA

  4. A teraz pora na mój dodatkowy acz subiektywny komentarz:
    Piotr Napierała, pisze bardzo sensownie w sprawa liberalizmu społecznego którego i ja jestem orędownikiem oraz posiada chyba najbardziej racjonalne poglądy dotyczące islamu w Europie z całej Racjonalisty.tv. Niestety dostrzegam u niego uprzedzenie w kwestii stronnictw na lewo od niego jak np. Sanders i Razem i niestety w tej krytyce brakuje mi racjonalnego podejscia(mam na myśli np. obwinienia środowiska Razem za to że nie chcą dołączyć bezpośrednio do KOD i niedocenianie ich akcji jako „Spóźnionych” oraz sugerowanie że Sanders „gada ciągle to samo” co moim zdaniem całkiem nieźle zripostował Pan Marczak). Nie podobało mi się również jego sposób komentowania innych który był w moim przekonaniu zbyt chamski i prawie mnie zraził do tego portalu.

    1. Dzięki za ciekawy komentarz. Oczywiście nie zgadzam się z Twoją oceną podejścia Piotra do islamu i tak wysoką oceną Razem, ale sam komentarz cool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 4 =