Nie damy Kaczyńskiemu oderwać Polski od Europy! Pinior, Korczak, Nowotarski, Zdrojewska, Elsner

 

Przedstawiamy państwu mocne przemówienia obrońców demokracji związane z chęcią uratowania europejskiej pozycji naszego kraju. Na filmie wypowiada się senator Pinior, przypominający o naszych związkach z Zachodem, dr Nowotarski, wybitny prawnik i konstytucjonalista, Barbara Zdrojewska – znana polityczka i działaczka samorządowa z Wrocławia, obecnie senatorka, były poseł lewicy Wincenty Elsner. Oddajemy też głos współorganizatorowi wrocławskich manifestacji, Michałowi Korczakowi.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. zamiast komentarza „[…] aż dojdziemy do idealnego obrońcy państwa prawa oraz aktywisty działającego na rzecz praw kobiet. Kto byłby idealny na tym stanowisku. Z przedstawionego schematu wiemy, że w żadnym razie nie może to być typ, który nie łamie prawa. Nie ma też mowy, aby mógł być to mężczyzna, co się zowie, wierny, dbający o żonę i dzieci. Aby uzupełnić wakat na stanowisku obrońcy demokracji, państwa prawa i praw kobiet, trzeba w RP III poszukać szytego na miarę autorytetu. Niech to będzie rozwodnik, porzucający żonę z trójką dzieci. Niech on ma zasądzone alimenty i rzecz jasna tych alimentów nie płaci. Jego długi wobec własnych dzieci muszą przekraczać najmniej 80 tysięcy. Na obrońcy państwa prawa z całą powinny ciążyć prawomocne wyroki sądu, najlepiej karne, a na jego koncie bankowym koniecznie posadzić komornika. Gotowe! Tak przygotowanego wojownika o nowoczesne i świeckie państwo wysyłamy do boju!”

      1. Dokladnie jeśli Stalin krytykuje Shawa za to że nie lubi kraju który go wykarmił i wychowal ti to jest trafna uwaga mimo ze mówi to Stalin. Liczą się pomysły guru nie ma i nie powinno być

    1. Jak ktoś podpisuje się „myślący”, to pewne, ze tylko myśli, ze jest myślący. Jego wpis to potwierdza. Co mają klopoty finansowe do walki o demokrację?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *