Poprawność polityczna

Skandaliczne ograniczenie wolności słowa czy kwintesencja cywilizacji? Czym jest poprawność polityczna…

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

One Reply to “Poprawność polityczna”

  1. Wypowiedź urwała się pod koniec? Zgadzam się z ogólną oceną poprawności politycznej, mianowicie w tym, że stoi często w opozycji do wolności słowa. Ja osobiście uważam, że nie powinniśmy żadnej poprawności politycznej używać, czy to lewicowej, czy prawicowej.

    Mam małe pytanie: czy uważa Pan, że to czego dopuściły się prywatne stacje telewizyjne we Francji w 2005 roku, czyli cenzurowania zamieszek wywołanych głównie przez muzułmańskich imigrantów, to przykład złej poprawności politycznej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − cztery =