Islam i Terlikowski

 

Patrząc na to co dzieje się od dłuższego czasu w kręgach oddziaływania religii islamskiej, a zwłaszcza po powstaniu tzw. „Państwa Islamskiego”, zastanawiam się, jakie refleksje na te wydarzenia maja chrześcijanie? Czy masowe zbrodnie – mordy dokonywane w imię boga nie skłaniają ich do wniosku, że religia jest czystą manipulacją? Jak bardzo trzeba być zaślepionym, albo niemyślącym, aby trwać w przekonaniu, że bóg tak chciał? Niepojęte, że mając w pamięci (o ile ktoś taką wiedzę posiada) miliony ofiar „Państwa Watykańskiego”, patrzą na rodzący się totalitaryzm islamski nie zadając sobie pytania, dlaczego ich bóg na to pozwala…? Czy to kolejny „boży plan” którego my, maluczcy nie pojmujemy?

 

Czołowy polski politruk katolicki, Pan Terlikowski oświadczył w „Rzeczpospolitej” że zwierzęta nie mają praw! Przywołuje list św. Pawła do Rzymian, w którym oświadcza, że ludzie stoją ponad zwierzętami i mają szczególne miejsce w planie bożym… To jakiś absurd! Tylko ludzie na tym świecie potrafią zabijać z takim okrucieństwem. Tylko ludzie bezmyślnie i często w imię różnych bogów usiłują za wszelką cenę zniszczyć świat na którym żyją. Historia ludzkości to ślepy zaułek…jesteśmy błędem ewolucji. Mamy możliwość abstrakcyjnego i twórczego myślenia i jednocześnie „ego”, które prowadzi nas do zagłady.
Panie Terlikowski… zostaw Pan boga i myśl samodzielnie…

 

List św. Pawła do Rzymian 1

Gniew Boży

18 Bóg okazuje jednak również swój gniew z powodu wszelkiego grzechu i nieprawości ludzi, którzy poprzez swoje złe czyny zaciemniają prawdę. 19 Wiedzą oni, jak można poznać Boga, bo On sam im to pokazał. 20 Od czasów stworzenia bowiem niewidzialne cechy Boga – Jego odwieczną moc i boskość – można dostrzec w Jego dziełach. Nikt więc nie może się wykręcać, mówiąc, że Go nie poznał. 21 Zatem ludzie poznali Boga, ale nie chcieli oddawać Mu czci ani dziękować. Popadli w bezsensowne rozmyślania i pogrążyli swoje serca w ciemnościach. 22 Uważając się za mądrych, w rzeczywistości stali się głupcami. 23 Zamiast oddawać cześć wiecznemu Bogu, zaczęli otaczać kultem podobizny przemijającego człowieka oraz ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego Bóg dopuścił, aby poddali się własnym pragnieniom i by hańbili swoje ciała. 25 Bożą prawdę zamienili bowiem na kłamstwo i zaczęli czcić stworzenie zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na całe wieki! Amen! 26 Dlatego właśnie Bóg dopuścił, aby poddali się bezwstydnym pragnieniom. Kobiety porzuciły współżycie zgodne z naturą i zaczęły grzeszyć przeciw naturze. 27 Podobnie mężczyźni, odrzucili normalne współżycie z kobietami i zaczęli pragnąć siebie nawzajem, grzesząc z innymi mężczyznami i ponosząc na sobie samych karę, na jaką zasłużyli. 28 Ponieważ ludzie nie chcieli otaczać Boga należnym Mu szacunkiem, On dopuścił, aby czynili wszystko, co tylko ich nikczemne umysły mogły wymyślić. 29 Napełnili się więc wszelką nieprawością, złem, chciwością, zachłannością, nienawiścią, dążeniem do morderstw, kłótnią, podstępem, złośliwością i plotkarstwem. 30 Ludzie ci nienawidzą Boga, są zuchwali, uparci, pyszni, pomysłowi w czynieniu zła i nieposłuszni rodzicom. 31 Są głupi, podstępni, pozbawieni serca i litości dla innych. 32 Dobrze wiedzą, że ci, którzy popełniają takie przestępstwa, zgodnie z Bożym wyrokiem podlegają karze śmierci. Mimo to jednak nadal grzeszą w ten sposób a nawet popierają innych, którzy tak postępują.

O autorze wpisu:

One Reply to “Islam i Terlikowski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 4 =