Świecki i lewicowy tygodnik Przegląd. Jerzy Domański

 

Tygodnik „Przegląd” polecamy wszystkim zwolennikom świeckiego państwa. Gazeta krytykuje hierarchów kościelnych, ale nie wszystkich i nie za wszystko. Tam też są ludzie przyzwoici i ideowi, choć zachowanie drugich budzi sprzeciw i niesmak – mówi redaktor naczelny Jerzy Domański.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Fajny wywiad, ale zwraca uwagę zajadłość w stosunku do zbyt nieortodoksyjnego lewicowo Twojego Ruchu. Niestety czas typowej lewicy się skończył, a niszczenie inicjatyw socjalliberalnych (tzw. lewicy typu amerykańskiego) w typie TR powoduje właśnie niemoc na lewicy. Szkoda, że pan Domański tego nie widzi.

 2. Teraz się okaże, że nawet Pan Prezydent to lewak, jak podpisze konwencję. 🙂 Lewaków dostatek. hi, hi, hi

  1. O lewactwie powiem tak, że jednak ta cała lewacka propaganda z Krzyżem na nic się zdała.
   Lewica walczyła o usunięcie Krzyża z sali plenarnej Sejmu RP.
   Koniec końców jest taki, że Krzyż w sali plenarnej pozostał. Ku uciesze elektoratu zdecydowanie liczniejszej prawicy, w demokratycznych wyborach społeczeństwo „usunęło” lewicę z sali plenarnej, nie dając jej mandatu na kolejną kadencję na Sejm RP.

 3. Ten redaktorek nie odnalazl sie w nowej rzeszywistosci,ciagle pamieta szasy komunizmu-WYJANKOWA KOMUNISTYCZNA GNIDA-dlaczgo go jeszcze zapraszaja do medjow a tym bardziej do wladz dziennikarstwa ,mysle ze juz przy nastepnych wyborachgo wy …………la

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *