W 15. wydaniu Tygodnika Faktycznie, m.in. o świętokrzyskich kopalniach, które z wielkim medialnym hukiem „uratował” niedawno rząd PiS, a wcześniej – ludzie związani z pisowskim środowiskiem – doprowadzili te kwitnące niegdyś firmy do upadku.
Jednym z wiodących tematów numeru są postaci księży w polskich serialach, które służą budowaniu społecznej sympatii dla Kościoła. Większość widzów nie ma pojęcia o tym, że scenariusze niektórych seriali TVP były od lat konsultowane z kuriami biskupimi. Zmitologizowany obraz Kościoła w popkulturze jest z pewnością jednym z filarów, na którym opiera się współczesny polski konserwatyzm i klerykalizm.
Ostatnie dni to fala afer seksualnych i finansowych z udziałem duchownych. Chodzi m.in. o plajtę toruńskiej uczelni franciszkanów, która była jeszcze niedawno sowicie dofinansowana z publicznych środków.
[divider] [/divider]
[divider] [/divider]
Bieżący numer zawiera także kompleksowy poradnik na temat tego jak wyciszyć kościelne dzwony, czyli codzienną zmorę co najmniej kilkuset tysięcy osób, które mają nieszczęście mieszkać w pobliżu dzwonnic i parafialnych kurantów.
[divider] [/divider]
[divider] [/divider]
W dziale światopoglądowym – m.in. tekst o tym, czy chrześcijanie mogą znaleźć swojej doktrynie poważne powody do chrzczenia niemowląt. Oraz o tym jak Kościół okłamuje Polaków w sprawie aborcji.