15 numer Tygodnika Faktycznie, a w nim o konsultowanych z klerem serialach, kościelnych seksaferach i chrzczeniu niemowląt

W 15. wydaniu Tygodnika Faktycznie, m.in. o świętokrzyskich kopalniach, które z wielkim medialnym  hukiem „uratował” niedawno rząd PiS, a wcześniej – ludzie związani z pisowskim środowiskiem – doprowadzili te kwitnące niegdyś firmy do upadku.

Jednym z wiodących tematów numeru są postaci księży w polskich serialach, które służą budowaniu społecznej sympatii dla Kościoła. Większość widzów nie ma pojęcia o tym, że scenariusze niektórych seriali TVP były od lat konsultowane z kuriami  biskupimi.  Zmitologizowany obraz  Kościoła w popkulturze jest z pewnością jednym z filarów, na którym opiera się współczesny polski konserwatyzm i klerykalizm.

Ostatnie dni to fala afer seksualnych i finansowych z udziałem duchownych. Chodzi m.in. o plajtę toruńskiej uczelni franciszkanów, która była jeszcze niedawno sowicie dofinansowana z publicznych środków.

[divider] [/divider]

16888523

[divider] [/divider]

Bieżący numer zawiera także kompleksowy poradnik na temat tego jak wyciszyć kościelne dzwony, czyli codzienną zmorę co najmniej kilkuset tysięcy osób, które mają nieszczęście mieszkać w pobliżu dzwonnic i parafialnych kurantów.

[divider] [/divider]

dzwonnica_03

[divider] [/divider]

W dziale światopoglądowym – m.in. tekst o tym, czy chrześcijanie mogą znaleźć swojej doktrynie poważne powody do chrzczenia niemowląt. Oraz o tym jak Kościół okłamuje Polaków w sprawie aborcji.

O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 6 =