Tygodnik Faktycznie 6/2017. W nim spotykamy de Sade’a, oraz bronimy Wałęsy i pracowników Poczty Polskiej

Szóste wydanie Tygodnika Faktycznie ma prowokacyjną okładkę, która odnosi się do zaskakujących prywatnych relacji liderów prawicy, które wstrząsają lub wstrząsały Polską. Tygodnik publikuje obok analizy wydarzeń z ostatnich dni także sensacyjny materiał o mało znanej przyjaźni Jarosława Kaczyńskiego z czasów jego pierwszej wojny z Lechem Wałęsą.

Piotr Szumlewicz analizuje dane wskazujące na spowolnienie wzrostu gospodarczego pod rządami PiS i badanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Tygodnik śledzi nadal walkę pracowników Poczty Polskiej (tym razem przede wszystkim listonoszy) z wyzyskiem i kuriozalnym zarządzaniem.

znnaacz

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

W dziale tropiącym nadużycia polskiego klerykalizmu tygodnik ujawnia bezkarność ewidentnego przestępcy seksualnego z okolic Wołomina. Mężczyzna w sile wieku jest bezkarny, gdyż… jest wpływowym duchownym archidiecezji warszawsko-praskiej. Rządzi tam abp Hoser znany z nawyku „zapominania” o tego rodzaju nadużyciach swoich podwładnych. Z Mielca napływają do tygodnika doniesienia o ekstrawaganckiej inicjatywie PiS, które chce połączyć gigantyczny maryjny pomnik z wieżą widokową kosztem terenów rekreacyjnych mieszkańców..

Sporą część tygodnika w tym wydaniu obejmują tematy zdrowotne – od zagrożeń smogowych oraz kuriozalnie zanieczyszczonych „uzdrowisk” przez PiSowską reformę opieki zdrowotnej po cotygodniowe porady zdrowotne.

Obecne wydanie TF to także reportaż o zwycięskiej walce sądowej niewierzącej nauczycielki, Grażyny Juszczyk o jej konstytucyjne prawa.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

de sade

 

Bardzo interesująco prezentuje się dział światopoglądowy tygodnika. Opowiadania dla dzieci przybliżające temat aborcji, felieton o filozoficznym przesłaniu dzieła markiza de Sade’a, oraz tekst Marka Kraka o retenebracji – cyklicznym w świecie powrocie umysłowych ciemności. Przeczytamy także o znaczeniu reformacji i Denisie Diderot, jako naukowcu i filozofie. Tekst religioznawczy jest poświęcony tym razem religiom politeistycznym.

O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen − twelve =