Bali odc. 29: Nad Oceanem Indyjskim

 

Tym razem refleksja w drodze na Bali. Przelatując nad Oceanem Indyjskim warto pomyśleć o podróżach i samolotach, o ciągłej wynalazczości człowieka i jego nowych celach. Tymczasem po prawej już Sumatra, a z lewej wkrótce pojawi się Penang i Singapur. Wielkie obszary świata połączone niemalże wspólną mową. 

 

Zobacz nasze inne filmy o Wyspie Bali – kliknij tutaj

Polub naszą stronę o Wyspie Bali na Facebooku – kliknij tutaj

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Bali odc. 29: Nad Oceanem Indyjskim”

 1. Na obrazku jest sylwetka samolotu Boeinga ,firmy ktorej 

  fabryki i urzedy prokektujace samoloty sa w Seattle.

  Tuz kolo Seattle jest male miasto zwane Everett gdzie Boeing 

  buduje najwieksze samoloty takie ja 747 oraz najnowszy 787.

  Hala w ktorej sklada sie samoloty jest najwiekszym budynkiem jednopietrowym na swiecie. Miecsci sie w niej kilka samolotow rorwnoczesnie. Robotnicy jezdza w tej hali specjalnymi pojazdami. 

  Samoloty sa skladane recznie poniewaz kazdy samolot jest nieco rozny i byloby trudno programowac roboty dla zlozenisa kazdego samolotu. Ciekawostka: czasem w tej olbrzymiej hali pada wewnatrz deszcz. Firma Boienga  powstala w 1916 roku , poczatkowo przewozila poczte.

  Obecnie Boeing partycupuje w eksploracji przestrzeni

  kosmosu.

   

  1. Dziękuję za piękny komentarz i proszę o artykuł na ten temat. Również z ciekawostkami na temat deszczu padającego w hali. Dlaczego pada? Hala na pewno jest gigantyczna! 

  1. W następnych materiałach postaram się poopowiadać również trochę o historii Indonezji. Nowszej niż Majapahit, o czym już trochę było. Dzięki Piotrze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *